Pakistan Vize Dilekçe Örneği

Pakistan Vize Dilekçe Örneği

Pakistan ülkesine ticari ve turistik amaçla yapılacak seyahatler için Pakistan İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben vize talep dilekçesi yazılır. Seyahat etmek için ilk basamak Pakistan vize dilekçe örneği – visa center üzerinde araştırma yapıp bir dilekçe yazmaktır.

Pakistan Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2023

Turistik amaçla yapılan seyahatte turla bir seyahat yapılacaksa öncelikle turdan bahseden ve gerekli dosyaları ekler. Aynı zamanda ülkeye seyahat tarihleri giriş ve çıkış olmak üzere detaylı belirtilir. Kişi seyahat edeceği esnada oluşan masraflarını nasıl karşılayacağını net ifade eder.

Pakistan Turistik Vize Dilekçe Örneği

Pakistan İngilizce Dilekçe Örneği

Pakistan Türkçe Dilekçe Örneği

PAKİSTAN Vize Dilekçe Örneğini,Pakistan turistik vize ihtiyaçlarınız için Pakistan turistik vize talep dilekçesi, Pakistan ticari vize ihtiyaçlarınız için ise Pakistanticari vize talep dilekçesi olarak doldurmalısınız.

Pakistan Vize Dilekçe Örneği

Pakistan Vize Dilekçe Örneği

Güney Asya’nın en önemli ülkesi olarak sayılan Hindistan’dan bağımsızlığını alarak bugün bağımsız bir ülke şeklinde varlığını sürdüren Pakistan, Müslüman nüfusu oldukça yoğun bir ülkedir. Ülkeye düzenlemek istediğiniz turistik geziler için turist vizesi talep eden Pakistan’a gitmek istiyorsanız, bu durumda Pakistan turistik vize talep dilekçesi doldurmalısınız. Turistik vize talebi için oluşturmanız gereken dilekçede, aşağıda yer alan hususları açık bir dil ile ifade etmeli ve yanlış anlaşılmaya mahal vermemelisiniz:

 • Pakistan vizesine ihtiyaç duyma sebebiniz
 • Seyahat maksadınız
 • Pakistan seyahatinizin başlangıç ve bitiş tarihleri
 • Pakistan seyahati süresince ihtiyaç duyulacak maddiyat ve ortaya çıkacak masrafların nasıl karşılanacağı

Özellikle ev hanımı ve öğrenciler için uygulanan çift dilekçe durumlarında ise sponsor gösterilecek birinci dereceden akraba tarafından (Anne, baba, çocuklar) alınmış ek sponsor dilekçesi gerekmektedir. Aynı şekilde, SGK’lı bir işyeri çalışanı iseniz, şirketinizden ilgili tarihlerde izinli olduğunuzu gösterir şirket dilekçesi almalı, dilekçeyi antetli kâğıda hazırlatmalı, kaşeleyip imzalatmalısınız.

Pakistan Ticari Vize Dilekçe Örneği

Pakistan İslam Cumhuriyeti, dünyada Pakistan adı ile anılmakta olan Güney Asya ülkesidir. Basra körfezi ve Umman Denizi’ne yakınlığı ile bilinen ülke, aynı zamanda Hindistan, İran, Afganistan ve Çin ile komşudur. Hindistan ile Pakistan arasında yıllardır süre gelen Keşmir bölgesi sebebi ile önemli sorunlar yaşanmaktadır.

Dünyanın en ünlü kumaş türlerinden biri olan Kaşmir, adını bu bölgeden almaktadır. Keşmir’in kuzey kesimleri Pakistan, güney kesimleri ise Hindistan tarafından ilhak edilmiştir. Ticari anlamda gelişmekte olan ülkeler arasında yer alan ülke, aynı zamanda gelecek yüzyılda gelişmiş ülkeler arasında yer alacağı düşünülen 11 ülkeden biridir.

Ticari anlaşmalar, iş toplantıları, konferanslar, seminerler ve dahası için ticari bir seyahat planlayabileceğiniz Pakistan’a, ticari vize alarak seyahat edebilirsiniz. Pakistan ticari vize talep dilekçesi oluşturmak ise bu seyahatin birinci basamağıdır. Dilekçede şu konulara yer verilmelidir:

 • Pakistan seyahat tarihleri
 • Pakistan seyahat nedeni
 • Pakistan seyahati sırasında şirket personelinin şirketteki görevi
 • Özel organizasyonlar, fuar, kongre vb. katılımların nerede gerçekleşeceği
 • Dilekçenin şirket antetli kâğıdına hazırlanması
 • Dilekçede yetkili imzası
 • Dilekçede şirket kaşesi

Bu bilgileri vize başvuru evrakları ile örtüşen bilgiler olarak yazmanız gereklidir.

Pakistan vize formu nasıl doldurulur? Doldurulmuş Pakistan vize form örneklerine https://www.visacenter.com.tr/pakistan-vize-basvuru-formu/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.
Pakistan neyi ile ünlüdür?
Pakistan’ın en ünlü yemeklerinin arasında Dukkalı Tavuk Şiş, Kashmiri Pulao, Kheer bulunmaktadır.
Pakistan nasıl bir ülke?
Dağlık bir ülke olan Pakistan genel olarak kuraktır. Resmi ismi Pakistan İslam Cumhuriyeti’dir. Taşıma araçlarını rengârenk süslemek gibi birçok eğlenceli duruma sahiplerdir.
Pakistan'ın yemekleri nelerdir?
Balti, Garam Masala, Curry, Biryan, Raita, Tikka, Dhal ünlü yemeklerindendir.
Oyla! post