Başvurularda Vize Danışmanlığı

Başvurularda Vize Danışmanlığı

Yurt dışına seyahat edebilmek için özellikle bordo pasaporta sahip olan kişilerin başvuruda bulunmak zorunda oldukları vize, pek çok karışık işlemin bir araya gelmesi ile gerçekleşir.

Almanya Vize Başvuru Formu

Başvurularda vize danışmanlığı – Visa Center tarafından verilen hizmetlerden biridir. Tamamen ücretsiz bir hizmet olarak yurt dışına çıkmak istediğiniz ülkenin vizesine yönelik hangi vizeyi almanız gerektiği konusunda sizlere yardımcı olunur.

Vize türünün yanı sıra kısa süreli ya da uzun süreli vize alımlarına ilişkin de detaylı bir bilgi verilmiştir.

Vize Danışmanı nasıl olunur?
Her gün yepyeni olaylarla gelişen dünyayı dikkatli bir şekilde takip ederek, müşterilerine doğru bilgi verip onları doğru bir şekilde yönlendirebilecek kişiler vize danışmanı olabilmektedir.
Vize Ofisi nedir?
Vize ofisleri konsolosluklar tarafından gerekli yetkilerin verildiği, vize başvurularının yapılabileceği merkezlerdir.
Vize nasıl alınır?
Vize konsoloslukların belirlediği belgelerin eksiksiz bir şekilde tamamlanıp dosya haline getirildikten sonra yetkili kuruma sunulmasının ardından gelen olumlu yanıt ile vize alınmış olur.

Vize Başvuruları esnasında aklınıza takılabilecek herhangi bir konuya ilişkin çeşitli blog yazıları hazırlanmıştır. Seyahat edeceğiniz ülkeyi seçerek ya da yazıyı okuyarak nasıl vize almanız gerektiği ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

Başvurularda Vize Danışmanlığı

Başvurularda Vize Danışmanlığı

Vize Danışmanlığı

Hangi ülke için vize alma talebiniz olduğu fark etmeksizin vize işlemlerinizde danışmanlık hizmeti almanız önerilir. Çünkü işlemlerin ve işleyişin konsolosluk açıklamalarında yazandan daha farklı ve titizlikle yönetilmesi gereken adımları içerdiğini biliyoruz. Randevunun alınması ve işlemler için evrakların toplanması gibi birkaç aşamadan oluştuğunu düşündüğünüz işlemlerde dikkate alınan önemli durumları göz ardı etmeniz sicilinizin olumsuz etkilenmesine neden olabilir.

Vize reddi almak her vize talebi olan kişi için diğer başvurularında olumsuz bir durum olacağından vize danışmanlığı yapıyoruz. Her konuda uzman olan çalışanlarımız dikkat edilmesi gereken detayları her vize ve konsolosluk özelinde takip ediyor. Bu durum bahsedilen belgelerin toplanmasından çok daha kapsamlı ve tecrübeye dayanan işlemleri kapsıyor.

Red Almanın Riski

Danışmanlık almadan vize almak istediğinizde bazı ülkelerin konsoloslukları aracı olmadan başvuru kabul etmiyor. Edenler için de vize başvurularında evrak veya dilekçe için bile red verenler olabiliyor. Bunun için mutlaka evraklarınızın istendiği şekilde ve dikkate alınacak durumda olmasını sağlıyoruz. Böylece riskiniz de en aza inmiş oluyor.

Başvurularda Vize Danışmanlığı ;Vize konusunda gerekli tecrübeye sahip ve vize işlemleri yapan firmalar tarafından vize bilgisine tam olarak sahip olmayan veya hatalı bir işlem yapmamak amacıyla bilgi almak isteyen kişilerin yardım alabileceği kuruluşlardır.

Vize danışmanlığı veren firmaların TÜRSAB (Turizm ve Seyahat acentaları Birliğine), Turizm Bakanlığına kayıt olduğuna ayrıca Konsoloslukların yetki vermiş olduğu Firmalardan yetkili acente olup olmadığını kontrol etmeniz mağduriyet yaşamamanız için önemlidir.

Vize başvuru işlemi kolay bir işlem olmayıp Konsoloslukların istediği detayların eksiksiz olarak yapılması gerekmektedir. Küçük bir hatalı ve yanlış işlem vize reddine sebebiyet verebilir. Yurt dışına çıkacak ve vize alacak kişiler bu konuda uzman kuruluşlardan vize danışmanlığı almaları faydalarına olacaktır.

Ancak kişi gerekli bilgi ve birikime sahip olduğuna inanıyorsa vize danışmanlığı almadan da vize başvurusunu şahsen yapabilir.

Vize Danışmanlığı alan kişilerin bir takım artıları olacaktır bunlar Konsolosluklar tarafından herhangi bir eksik istenmesi halinde vize danışmanlığı aldığı firma eksikliği Konsolosluklara iletebilir ilgili belgelerin ulaştığı konusunda teyit alabilir sonuçlanan vize başvurularını aciliyet olması durumundan uçak kargo gibi acil vasıtalarla gönderebilir.

Başvurularda Vize Danışmanlığı Videosu;

Oyla! post