Zimbabve Vize Dilekçe Örneği - Visa Center

Zimbabve Vize Dilekçe Örneği

 

Zimbabve Turistik Vize Dilekçe Örneği

Zimbabve turistik vize ihtiyaçlarınız için Zimbabve turistik vize talep dilekçesi, Zimbabve ticari vize ihtiyaçlarınız için ise Zimbabve ticari vize talep dilekçesi doldurmalısınız.

Zimbabve, Afrika Kıtası’nın güney kesimlerinde yer alan ve deniz ile ilişiği bulunmayan, sıcak ve yarı tropik iklime sahiptir. Ülkenin adı ise Taş Evler anlamına gelmektedir. İnsani gelişmişlik endeksine göre Afrika Kıtası’nda orta basamaklarda, dünyada ise son basamaklarda yer alan Zimbabve, turist olarak ziyaret edilebilmektedir. Zimbabve’ye turist olarak gitmek isteyen bireyler, Zimbabve turist vizesi almak durumundadırlar. Zimbabve turistik vize talep dilekçesi yazarak ilgili dilekçeyi Zimbabve Büyükelçiliği’ne hitaben hazırlayabilirsiniz. Dilekçede şu konulara değinilmesi gerekmektedir:

 • Zimbabve’ye seyahat amacınız,
 • Zimbabve’ye giriş ve Zimbabve’den çıkış yapacağınız tarihler,
 • Zimbabve seyahatiniz esnasında oluşması muhtemel tüm masrafların nasıl karşılanacağı hakkında bilgi,

Ayrıca, Zimbabve turistik seyahati için iki dilekçe birden hazırlaması gereken bireyler de vardır. Bu statüde olan kişiler:

 • Sponsor ihtiyacı duyan ev hanımı ve öğrenciler (Asıl dilekçeye ek olarak sponsor dilekçesi gereklidir)
 • SGK’lı çalışanlar, şirket yetkilisi tarafından hazırlanmış ve izin tarihlerinizi belirten kaşeli, imzalı, antetli kâğıda oluşturulmuş şirket dilekçesi ibraz etmek durumundadırlar.

Zimbabve Ticari Vize Dilekçe Örneği

Zimbabve, birçok Afrika ülkesi gibi çeşitli insanı yardım kuruluşları, uluslararası para fonu ve örgütler tarafından destek almakta, ekonomisini güçlendirmeye çalışmaktadır. Günümüzde dünyanın pek çok noktasına yatırım yapmakta olan iş insanları veya şirketlerin üst düzey çalışanları, pazar araştırması, iş toplantıları, seminer, kongre ve fuar gibi organizasyonlar için seyahat etmekteler. Zimbabve’ye de düzenlenen ticari seyahatler ve bu türden amaçlar için ticari vize alınmalıdır. Zimbabve Büyükelçiliği’ne hitaben yazılacak Zimbabve ticari vize talep dilekçesi ile başvurunuzu başlatabilirsiniz. İlgili dilekçede şu unsurlara dikkat edilmelidir:

 • Zimbabve’ye seyahatinizin nedeni
 • Zimbabve’ye seyahatinizin tarih aralığı (Ülkeye giriş ve çıkış tarihleriniz)
 • Zimbabve seyahatiniz için doğacak masrafların nasıl karşılanacağı
 • Zimbabve’ye seyahat etmenizi gerektiren, çalıştığınız şirkete dair bilgiler
 • Zimbabve’ye seyahat etmenizi gereken organizasyon ya da iş toplantısı bilgileri
 • Görev yaptığınız şirkette hangi görevi icra ettiğiniz, pozisyonunuz

Tüm bu bilgiler, vize başvuru evrakları ile paralel bir şekilde örtüşmelidir.

Zimbabve vize formu nasıl doldurulur? Doldurulmuş Zimbabve vize form örneklerine https://www.visacenter.com.tr/zimbabve-vize-basvuru-formu/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.
Başa dön tuşu
×