Zimbabve Vize Dilekçe Örneği

Zimbabve Vize Dilekçe Örneği

Afrika kıtasında yer alan Zimbabve’ye turistik amaçla gitmek istediğinizde turistik vize, ticari amaçlarla gitmek istediğinizde ise ticari vize almanız gerekir. Bu vizeleri alabilmeniz için sizden istenen evrakları hazır etmeniz gerekir. Zimbabve vizeleri evrakları arasında vize dilekçesi de vardır. Turistik veya ticari amaçlarla ülkeye gidecek kişilerin bu dilekçeyi mutlaka hazırlamaları gerekir. Bunun için vize dilekçesini doğru dilde ve gerçek bilgileri içerecek şekilde hazırlamanız gerekir.

Zimbabve Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2023

Zimbabve vize dilekçe örneği – visa center sayfasından edinebilirsiniz. Bu örnek sayesinde vize dilekçesi hazırlama konusunda fikir alabilirsiniz. Dilekçeyi hangi amaçla ülkeye gitmeyi düşünüyorsanız o amaca yönelik olacak ve sizin hakkınızda doğru bilgiler bulunacak şekilde hazırlamalısınız.

Zimbabve Turistik Vize Dilekçe Örneği

Zimbabve turistik vize ihtiyaçlarınız için Zimbabve turistik vize talep dilekçesi, Zimbabve ticari vize ihtiyaçlarınız için ise Zimbabve ticari vize talep dilekçesi doldurmalısınız.

Zimbabve, Afrika Kıtası’nın güney kesimlerinde yer alan ve deniz ile ilişiği bulunmayan, sıcak ve yarı tropik iklime sahiptir. Ülkenin adı ise Taş Evler anlamına gelmektedir. İnsani gelişmişlik endeksine göre Afrika Kıtası’nda orta basamaklarda, dünyada ise son basamaklarda yer alan Zimbabve, turist olarak ziyaret edilebilmektedir. Zimbabve’ye turist olarak gitmek isteyen bireyler, Zimbabve turist vizesi almak durumundadırlar. Zimbabve turistik vize talep dilekçesi yazarak ilgili dilekçeyi Zimbabve Büyükelçiliği’ne hitaben hazırlayabilirsiniz. Dilekçede şu konulara değinilmesi gerekmektedir:

 • Zimbabve’ye seyahat amacınız,
 • Zimbabve’ye giriş ve Zimbabve’den çıkış yapacağınız tarihler,
 • Zimbabve seyahatiniz esnasında oluşması muhtemel tüm masrafların nasıl karşılanacağı hakkında bilgi,

Ayrıca, Zimbabve turistik seyahati için iki dilekçe birden hazırlaması gereken bireyler de vardır. Bu statüde olan kişiler:

 • Sponsor ihtiyacı duyan ev hanımı ve öğrenciler (Asıl dilekçeye ek olarak sponsor dilekçesi gereklidir)
 • SGK’lı çalışanlar, şirket yetkilisi tarafından hazırlanmış ve izin tarihlerinizi belirten kaşeli, imzalı, antetli kâğıda oluşturulmuş şirket dilekçesi ibraz etmek durumundadırlar.
Zimbabve Vize Dilekçe Örneği

Zimbabve Vize Dilekçe Örneği

Zimbabve Ticari Vize Dilekçe Örneği

Zimbabve, birçok Afrika ülkesi gibi çeşitli insanı yardım kuruluşları, uluslararası para fonu ve örgütler tarafından destek almakta, ekonomisini güçlendirmeye çalışmaktadır.

Günümüzde dünyanın pek çok noktasına yatırım yapmakta olan iş insanları veya şirketlerin üst düzey çalışanları, pazar araştırması, iş toplantıları, seminer, kongre ve fuar gibi organizasyonlar için seyahat etmekteler. Zimbabve’ye de düzenlenen ticari seyahatler ve bu türden amaçlar için ticari vize alınmalıdır. Zimbabve Büyükelçiliği’ne hitaben yazılacak Zimbabve ticari vize talep dilekçesi ile başvurunuzu başlatabilirsiniz.

İlgili dilekçede şu unsurlara dikkat edilmelidir:

 • Zimbabve’ye seyahatinizin nedeni
 • Zimbabve’ye seyahatinizin tarih aralığı (Ülkeye giriş ve çıkış tarihleriniz)
 • Zimbabve seyahatiniz için doğacak masrafların nasıl karşılanacağı
 • Zimbabve’ye seyahat etmenizi gerektiren, çalıştığınız şirkete dair bilgiler
 • Zimbabve’ye seyahat etmenizi gereken organizasyon ya da iş toplantısı bilgileri
 • Görev yaptığınız şirkette hangi görevi icra ettiğiniz, pozisyonunuz

Tüm bu bilgiler, vize başvuru evrakları ile paralel bir şekilde örtüşmelidir.

Zimbabve vize başvuru formu nasıl doldurulur? Doldurulmuş Zimbabve vize form örneklerine https://www.visacenter.com.tr/zimbabve-vize-basvuru-formu/ sayfasından ulaşabilirsiniz.
Zimbabve vize istiyor mu?

Bordo pasaporta sahip olan vatandaşların tüm seyahatlerinde, diğer vatandaşların ise 90 günden uzun seyahatlerinde vize alması gerekir.

Zimbabweye nasıl gidilir?

Zimbabve içerisindeki rezervasyonlarınızı tamamladıktan sonra konsolosluğa başvuruda bulunarak vize alabilirsiniz. Eğer yeşil, siyah ya da gri pasaporta sahipseniz yalnızca pasaport ve kimlik ile giriş yapabilirsiniz.

Oyla! post