Güney Kore Vize Başvuru Formu

Güney Kore Vize Başvuru Formu

Güney Kore vizesi almak gibi bir hedefiniz varsa başvuru işlemlerinin ilk aşamasında Güney Kore vize başvuru formu doldurmanız gerekir. Bu form vize almak istediğinizi belirten ve size dair bilgiler içeren bir formdur. Bu formu doldurmadan randevu almanız veya vize başvurunuzu gerçekleştirmeniz mümkün değildir.

Güney Kore Vizesi Nasıl Alınır 2022

Güney Kore Vize Başvuru Formunda Hangi Bölümler Vardır?

Güney Kore ziyareti için alınacak vize başvuru formunda size sorulan soruları cevaplarsınız. Sorular belirli bölümlere ayrılmış olup vize türüne uygun olarak doldurmanız gereken bölümlerde vardır. Vize başvuru formunda yer alan bölümler şunlardır; şahsi bilgiler, pasaport bilgileri, seyahat bilgileri, ziyaret amacı bilgileri, sponsor bilgileri, vize türüne özel doldurulması gereken bilgiler, eğitim ve işle alakalı bilgilerdir. Bu bölümlerin eksiksiz doldurulmasından sonra tarih bilgisine yazarak forma imza atılmalıdır. Dijital ortamda formun doldurulması durumunda çıktı alınıp imza atılmalıdır.

Güney Kore Vize Başvuru Formu

Güney Kore Vize Başvuru Formu

Güney Kore Vize Başvuru Formunu Doldururken Dikkat Edilecekler

İlk defa vize başvuru formu dolduruyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı konular vardır. Bu konular hakkında vize merkezimizden destek alabilirsiniz. Sizler için hazırladığımız dikkat edilecekler uyarılarını uygulayabilirsiniz.

Güney Kore vize başvuru formunu doldururken dikkat etmeniz gerekenler şunlardır;

  • Form doldururken doğru bilgileri yazmaya özen göstermelisiniz.
  • Formda yazdığınız bilgiler vize evraklarıyla benzerlik göstermelidir.
  • Yazım hatası yapmamaya özen göstermelisiniz.
  • Vize başvuru formunu istenilen dilde doldurmalısınız.
  • Formu doldurduktan sonra imzanızı atmayı unutmamalısınız.

Bu konulara dikkat etmeniz durumunda formunuz hatalı olmayacaktır. Form ve diğer belgelerin tam olması durumunda da vize alma şansınız daha yüksek olacaktır.

Güney Kore Vize Başvuru Formuna Nereden Ulaşılır?

Güney Kore vize başvuru formuna internet ortamından ulaşılabilir. Form için Güney Kore konsolosluk sitesi veya vize adına yayın yapan sitelerden yararlanılabilir. Ayrıca form için Visa Center merkezlerimize ulaşarak form edinmeniz mümkündür. Vize başvurunu isterseniz dijital ortamda isterseniz de çıktı alarak doldurabilirsiniz.
Güney Kore vizesi nasıl alınır?

Online vize başvuru formunun doldurulması ne ardından Güney Kore vizesi konsolosluk randevusu ile alınmaktadır.

Güney Kore vize istiyor mu?

1973 yılında Türkiye ve Kore Cumhuriyeti arasında imzalanan vize muafiyeti anlaşmasına göre iki ülke vatandaşı turistik amaçlı seyahatlerinde 3 aya kadar vizeden muaf tutulmaktadır.

Güney Kore vize ücreti ne kadar?

Güney Kore’ye vize ücreti ülkede kalınacak olan süreye göre farklılık göstermektedir. Başvuru esnasında sadece Amerikan doları olarak ödenmektedir.

Oyla! post