İzlanda Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2020

Turistik Vize İşlemleri

İzlanda Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2020, Visa Center

Nedir? : Schengen vizesi kapsamında yer alan ve İzlanda’ya yapılacak kültürel, doğal, tarihi gibi turistik amaçlar taşıyan seyahatler için bordo pasaportlu vatandaşlarımızın alması zorunlu olan vize İzlanda turistik vizesi olmaktadır.

Kaç günlük alınabilir? :Kısa süreli İzlanda vizesi C sınıfı tüm Schengen vizeleri gibi 180 gün içerisinde 90 güne kadar ülkede kalma ve seyahat etme izni sağlar.

Nereye başvurulur? : İzlanda vize başvurusu için kişinin şahsen Danimarka Konsolosluğuna ulaşılabilir ya da  vize başvuru merkezleri tarafından yetkilendirilen seyahat acenteleri aracılığıyla başvuru yapılabilmektedir

Gerekli evraklar nelerdir? :

İzlanda vizesi için gerekli evraklar


 • Vize başvuru formu(Eksiksiz ve doğru şekilde tamamlanmış, ıslak imzalı, başvuran kişi reşit değilse ebeveyn imzası taşıyacak şekilde)
 • Islak imzalı vize talebi dilekçesi
 • Pasaport( En fazla 10 sene içerisinde çıkarılmış, seyahat bitişinden sonra en az 3 ay daha geçerliliği devam eden, 2 adet boş sayfası bulunan, hasarsız)
 • Biometrik fotoğraf (5×5 cm. boyutlarında ve 2 adet)
 • Noter tasdikli muvafakatname
 • Son üç yıl içinde alınan vizelerin(Schengen, AB, Birleşik Krallık, ABD, Kanada) birer fotokopisi
 • Adres ve evli kadınlar için bekârlık soyad bilgilerini içeren Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • Finansal Durumu Gösterir Belgeler (Kaşeli ve imzalı olmak üzere maaş bordroları, son 3 aya dönük ve en az 3000 lira barındıran aktif banka hesabının hesap özetleri, varsa araç ruhsat, ev tapusu, kredi kartı ekstresi gibi ek gelir belgeleri)
 • Çalışılan kuruma, işverene ya da öğrencilik durumuna dair çalışmayı gösterir belgeler, kişi emekli ise emeklilik kartı
 • Bağlı bulunulan kuruma ait belgeler ( Vergi levhası, faaliyet belgesi, şirket imza sirküleri, şirketin ticaret sicil gazetesi, Kişinin çalıştığını gösterir belgeler)
 • Geçerliliği seyahatin gerçekleşeceği tarihten bir gün önce başlayıp bitiş tarihinden bir gün sonra tamamlanan ve en az 30.000 Euro teminat sağlayan uluslar arası bir seyahat sağlık sigortası poliçesi
 • Başvuran kişinin eğer ülkelere seyahati söz konusuysa, üçüncü ülkeye seyahatinin detaylarını açıklayan dilekçe
 • Seyahat amacını destekleyen bilgi belgeleri (Vize başvurusundan önce satın almamış olsanız dahi, kalacağınız yere ve ulaşıma dair rezervasyon bilgileri )

şeklinde listelenmektedir.

Biometrik veri gerekli midir? : Başvuru esnasında parmak iziniz alınmakta yani biometrik veri kaydı oluşturulması gerekmektedir. Bu işlemin yeni başvuru halinde her 5 senede bir yenilenmesi gerekmektedir.

Ne zaman başvurmak gerekmektedir? : Planladığınız uçul gününden 1 ay öncesinde başvurunuzu tamamlamanız önerilir.

Ne kadar sürede çıkar? : Genel olarak 7 ila 20 gün aralığında başvurular yanıtlanmaktadır. Bu durum Konsolosluk yetkililerinin tatil dönemine denk gelmeniz ya da yine yetkililerin yoğunluğuna göre değişmektedir.

Randevu nasıl alınır? : Randevu almak için yetkili vize merkezi ile bağlantıya geçebilirsiniz.


Ticari Vize İşlemleri

İzlanda Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2020, Visa Center

Nedir? :  İş ve ticaret amaçlı İzlanda seyahatleri için alınması istenen kısa süreli izne İzlanda ticari vize diyoruz.

Kaç günlük alınabilir? :Kısa süreli İzlanda vizesi türlerinden olan ticari vize ile 180 gün içinde 90 güne kadar ülkede faaliyette bulunabilirsiniz.

Nereye başvurulur? : İzlanda ticari vize işlemleri konusunda gerekli yardımı almak için vize merkezimizle irtibata geçebilirsiniz.

Davetiye nasıl olmalıdır? : İzlanda’ya seyahat edecek başvuru sahibinin, İzlanda’da bulunan ilgili firmadan davetiye mektubu temin etmesi gerekmektedir. Bu davetiyenin iki firmaya da ait bilgileri, başvuranın görev ve seyahat amacını, seyahatin süresini ve maddi kaynağını açıkça göstermesi gerekmektedir.

Gerekli evraklar nelerdir? : İzlanda ticari vizesi için gereken standart bilgilerinize ek olarak şirketinizin antetli kağıdı üzerine yetkili kişiden aldığınız iznin ve davetiyenizin sunulması gerekir.

Ne zaman başvurmak gerekir? : Başvuru için seyahat gününe en fazla 3 ay kala işleme başlama şansınız vardır. Ancak işlemlerin zamanında tamamlanması için belgelerinizi 1 ay öncesinden teslim etmiş olmanız yeterli olacaktır.

Randevu nasıl alınır? : İzlanda vize merkezi ile iletişime geçerek belge teslimi için uygun gün ve saatler hakkında bilgi alabilirsiniz.


Aile ve Arkadaş Ziyareti Vize İşlemleri

İzlanda Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2020, Visa Center

Nedir? : İzlanda aile ziyareti vizesi arkadaş ya da akraba gibi yakınlarını İzlanda’da ziyaret etmek isteyenlerin alması istenen vize kategorisidir.

Kaç günlük alınabilir? : Bu kısa süreli seyahat vizesi 180 gün içerisinde maksimum 90 ülkede bulunmanıza olanak tanır.

Nereye Başvurulur? : İzlanda vize başvurusu için gerekli belgeler ile kendinize en yakın vize merkezine başvuruda bulunabilirsiniz.

Gerekli Evraklar Nelerdir? : Sunulması gereken evraklar standart olup ziyaret vizesi için yalnızca ek olarak davetiye göstermeniz yeterli olacaktır.

Davetiye nasıl olmalıdır? : İzlanda ziyaret vizesi almak için göstermeniz gereken davetiyenin, İzlanda’daki yakınınız tarafından hazırlanması ve yetkili yerel kurum tarafından onaylanması gerekmektedir. Davetiye maddi sponsora dair bilgileri ve iki tarafında kimlik, pasaport, iletişim bilgilerini göstermelidir.

Ne zaman başvurmak gerekir? : Başvurunuzu İzlanda’ya gitmeyi düşündüğünüz tarihten 1 ay öncesinde tamamlamanızı öneririz.

Randevu nasıl alınır? : Randevu almak için en yakınınızdaki yetkili vize merkezine danışabilirsiniz.


Şoför Vizesi İşlemleri

Nedir? : İzlanda transit vize kapsamında yer alan şoför vizesi ile ülke içerisinden transit geçerek yük taşıma hakkı elde edilir.

Kaç günlük alınabilir? : İzlanda transit vize alan kişiler 180 gün içinde 90 güne kadar ülke içerisinde aktarma seyahati yapabilir. Ancak ülkede izin dışında bir ticari işleme izin verilmez.

Nereye Başvurulur? : Yetkili vize merkezleri başvuru için yardımcı olmaktadır.

Gerekli Evraklar Nelerdir? : İzlanda transit vize için gerekli evraklar standart kısa süreli vize evraklarına ek olarak;

 • İşveren alınan, araç plakasını gösteren çalışma ilişkisinin teyidi
 • Planlanan seyahat tarihleri ve sözleşme taraflarına ait bilgi belgeleri
 • Planlanan sefere ait ve daha önceki nakliyelere ait evraklar (AMR/CARNET TIR)
 • SGK belgesi
 • C2 nakliye izni
 • Araç ruhsatı

Ne zaman başvurmak gerekir? : Planlı transit yolculuktan 1 ay öncesinde başvurunun tamamlanmış olması ve böylece aksamadan kaynaklı sorun yaşanmamasını sağlamanızı öneririz.

Randevu nasıl alınır? : Yetkili vize merkeziyle iletişime geçerek uygun çalışma saatleri hakkında bilgi alabilirsiniz.


 Vatandaşlık İşlemleri

Nedir? : İzlanda vatandaşlığı alarak ülkenin kendi vatandaşlarına sunduğu ayrıcalıklı haklardan faydalanmak için dahil olunan süreçtir.

Kaç günlük alınabilir? : İzlanda vatandaşlığı alan kişiler, haklarından yaşam boyu faydalanabilirler.

Nereye Başvurulur? : İzlanda vatandaşlık başvurusu amacıyla istenen evrakların Oslo Büyükelçiliği, Kopenhag Büyükelçiliği ya da İzmir, İstanbul ve Ankara’da bulunan Konsolosluklara teslim edilmesi mümkündür. İzlanda’da bulunan ve vatandaşlık başvuru yapmak isteyen kişiler ise kendi eyaletindeki göçmenlik bürosuna ve valiliğe danışarak ya da. Reykjavik’e giderek Türkiye Konsolosluğunda da gerekli işlemlerinizi yapabilirler.

Gerekli Evraklar Nelerdir? : İzlanda vatandaşlık başvurusu için, annenin doğum yeri, çalışma izni, sanat, bilim vb. bir alanda uzmanlık, evlilik, yatırım gibi farklı araçları öne sürebilirsiniz. Hangi kategori üzerinden talebinizi gerçekleştireceğinize göre sunacağınız evraklar da değişmekte, yetkililer bu konuda bilgi vermektedir.

Ne zaman başvurmak gerekir? : Oturum ve çalışma izni üzerinden başvuru yapacakların, en az 3 sene ülkede çalışması ya da en az 4 sene herhangi bir İskandinav ülkesinde yaşaması gerekmektedir. Bu süre zarfı sonrasında kişi dilediğinde talebini iletebilir.

Randevu nasıl alınır? : Görüşme için uygun zamanları öğrenmek için Konsolosluk yetkililerine danışabilirsiniz.


Öğrenci Vizesi

Nedir? : Lisans ya da yüksek lisans eğitimi için İzlanda’da uzun süreli kalma ve eğitim alma iznini kapsayan vizedir.

Kaç günlük alınabilir? : İzlanda öğrenci vizesi ile eğitiminiz boyunca ülkede kalacağınız göz önünde bulundurularak vize süresi hesaplanacaktır.

Nereye Başvurulur? : Başvurularınızı Konsolosluklara şahsen iletebilir ya da yetkili vize merkezi aracılığıyla işlemleri yapabilirsiniz.

Gerekli evraklar nelerdir? : İzlanda vizesi standart asgari evrakların haricinde dil yeterlilik belgenizi, diploma ve özgeçmişinizi, finansal kaynaklarınızı yetkililere göstermeniz gerekir.

Ne zaman başvurmak gerekir? : Başvurunuzu seyahat etmeyi planladığınız tarihten 1 ila 3 ay öncesinde yapmanız uygundur.

Randevu nasıl alınır? : Belge teslimi ve görüşme için uygun kabul saatlerini yetkililere ulaşarak öğrenme imkanınız bulunmaktadır.


Aile Birleşimi Vizesi

Nedir? : İzlanda’daki eşi ve çocuklarıyla ya da bakımından mesul olduğu 1. derece akrabasıyla bir arada yaşamak isteyen vatandaşlarımızın İzlanda aile birleşimi izni alması gerekmektedir.

Kaç günlük alınabilir? : Bu izin kapsamında uzun dönem oturma izni elde edilmekte, izin en az 180 günlük verilmektedir.

Nereye başvurulur? : Başvurular yetkili Konsolosluklara şahsen yapılabileceği gibi bu karmaşık süreci vize merkezi aracılığıyla yapılması daha sık tercih edilmektedir.

Gerekli Evraklar Nelerdir? : İzlanda aile birleşimi vizesi almak isteyen kişilerin evlilik cüzdanı, varsa boşanma belgeleri, birlikte yaşayacağı adres gibi evrakları çevirileri ile sunması gerekir.

Ne zaman başvurmak gerekir? : Başvurunuzu planlı gidiş gününden 1 ila 3 ay öncesinde gerçekleştirebilirsiniz.

Randevu nasıl alınır? : Konsolosluk yetkilileri ya da vize merkezi görevlilerinden görüşme için uygun zamanları öğrenebilirsiniz.


Oturum ve Çalışma İzni

Nedir? : Uzun süreli olarak İzlanda’da yaşamak ve bu süre zarfında ülkede çalışma hakkından faydalanmak için alınması gereken izindir.

 Kaç günlük alınabilir? : İzlanda oturum izni alanlar en az 180 gün ülkede kalma ve çalışma iznine sahip olurlar.

Nereye Başvurulur? : İzlanda oturum izni başvurusu için Konsolosluk yetkilileriyle görüşme sağlamanız gerekmektedir. Vize merkezimiz aracılığıyla gerekli destek ve yardımı alabilirsiniz.

Gerekli Evraklar Nelerdir? : Oturum izni amacıyla öne süreceğiniz kriter kapsamında sunmanız gereken belgeler de değişir. Bu belgelerin iş, eğitim, aile birleşimi gibi hangi izin kategorisinde yer alacağınıza bağlı olarak düzenlenmesi gerekir.

Ne zaman başvurmak gerekir? : Başvurunuzu izin kapsamında seyahat etmeyi planladığınız günün 1 – 3 ay öncesinde gerçekleştirebilirsiniz.

Randevu nasıl alınır? : Vize merkezleri aracılığıyla ya da yetkili temsilciliklerle iletişime geçerek görüşme için uygun dönemler hakkında bilgi alabilirsiniz.


İzlanda Vize Reddi

Nedenleri Nedir?

İzlanda vize reddi almanız durumda farklı nedenleri düşünmeniz gerekebilir. Ülkenize geri döneceğinizi temin edememeniz, belgelerinizin tutarsız ya da eksik olması, seyahat amacı dışında bir vize türüne başvuru, güvenlik tehdidi oluşturmanız, önceki vizelerinizde kusurlu davranışınızın bulunması gibi nedenler, görülen yaygın vize reddi nedenleridir.

İtiraz Hakkı

Evraklarınızdan ileri gelen bir yanlışlık olduğunu düşünmeniz halinde, evraklarınızı istenen formatta düzenleyip itirazınızı dile getirebilir ve yeni bir değerlendirme talep edebilirsiniz.

İtiraz Şekli

Düzenlenen yeni evraklarla birlikte, itiraz dilekçenizi imzalı bir şekilde yetkililere iletebilirsiniz.

Ücret İadesi var mı?

İzlanda vize reddi alanlar ne yazık ki ödediği herhangi bir vize ücretini geri alma hakkına sahip değildir.


İzlanda Vize Ücretleri

Yetkili kurumlara ödediğiniz hizmet bedeli, vize harç bedeli gibi ücretler, döneme ve başvurulan vizenin kategorisine göre değişmektedir. Başvuru döneminde yetkilileri arayarak güncel fiyatları öğrenmeniz, doğru bilgi sahibi olmanız için şarttır.

Vize Türü

Konsolosluk Harcı ve Dış Sağlayıcı Ücreti

Turistik Vize

110€

Ticari Vize

110€

Transit Vize

110€

Ziyaret Vizesi

110€

Kültürel Vize

110€

0-6 Yaş Arası

30€

6-12 Yaş Arası

70€

Aile Birleşimi

Müşteri temsilcisinden fiyat alınız.

Geri Dönüş Vizesi

Müşteri temsilcisinden fiyat alınız.

 Hizmet  Hizmet Bedeli
 Genel Vize Danışmanlık Hizmeti
 • Kişiye Özel Evrak Listesi Gönderimi
 • Telefonda Sınırsız Destek Hizmeti
 • Vize Uzmanıyla Ön Başvuru Hizmeti
 • Başvuru Dosyanızın Hazırlanması Hizmeti
 • Randevu Alma Hizmeti
 • Fotokopi ve Çıktı Alma Hizmeti
 • Karşılama Hizmeti
 30 EUR

Konsolosluklar

 • Ankara Fahri Konsolosluğu
 • İstanbul Fahri Konsolosluğu
 • İzmir Fahri Konsolosluğu

İzlanda’nın ülkemizdeki yetkili temsilciliklerini olup, bu kurumlar herhangi bir diplomatik vasfa sahip değildir.  İzlanda Danimarka’ya bu alanda yetki verdiğinden vize işlemleri için Danimarka Ankara Büyükelçiliği ve Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu’nun inisiyatifi bulunmaktadır.

İzlanda Vize

Avrupa Birliğine üye olmamasına rağmen Schengen bölgesine dahil olan İzlanda, bundan dolayı Schengen vizesi veren ülkeler içerisinde yer almaktadır. İzlanda vize işlemlerinden sonra alınan Schengen vizesiyle, Schengen vize topluluğu içerisinde bulunan 24 ülke içerisinde rahatça dolaşılabilmektedir. Schengen vize toplulukları içerisinde rahatça dolaşılabilmesi için tek şart, seyahate İzlanda üzerinden başlanması gerektiğidir.

İzlanda Vizesi

İzlanda vizesi, Schengen ülkelerine yapılacak olan kısa sürecek olan seyahatler için alınması gerekli olan vize türlerinden biridir. İzlanda tarafından verilen bu vizenin tipi, C tipidir. C tipi vizeler, vize sahibine 180 gün içerisinde en fazla 90 günlük konaklama imkanını sunmaktadır. Seyahat edilecek olan ülkeye yapılacak turistik, arkadaş ve aile ziyaretleri ya da ticari seyahatler kısa süreli vize kategorisine girmektedir.

İzlanda Vize Ücreti

İzlanda vize ücreti, İzlanda Konsolosluğu tarafından belirtildiği üzere 60€’dur. Ancak 6-12 yaş arası çocuklar için vize harç ücretinde bir indirim uygulaması yapılmaktadır. Yapılan bu indirim uygulaması neticesinde 6-12 yaş arası vize ücretleri 35€’ya düşmektedir. 6 yaş altında bulunan çocuklar için ise herhangi bir harç ücreti talep edilmemektedir.

İzlanda Vizesi Ekşi

İzlanda vizesi ekşi yorumları okunduğunda aslında İzlanda vizesiyle alakalı birçok konu öğrenilebilmektedir. Umuma mahsus olarak verilen yani bordo renkte olan pasaport sahiplerinin İzlanda vizesi almaları gerektiği belirtilmiş. Bordo renk dışındaki diğer pasaportlar için ise, 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak şekilde vize mecburiyetine gerek olmadığı da yorumlarda belirtilmiştir.

İzlanda Vize Şartları

İzlanda vize şartları belirtilen koşulların sağlanmasının ardından yerine getirilebilecek kriterleri içerisinde barındırmaktadır. İzlanda vizesi alınabilmesi için yerine getirilmesi gereken en önemli şartlardan biri, vize başvuru formudur. Vize şartlarında ilk olarak istenen başvuru formunun gerçek bilgilerle ve eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir.

İzlanda Vize İstiyor mu?

Eğer AB ülkesi vatandaşıysanız veya Schengen bölgesi topluluklarında bulunan ülkelerden birinde yer alıyorsanız o zaman İzlanda vizesi almanıza gerek yoktur. Ancak bu bölgeler dışında yer alıyorsanız sizler için İzlanda vize istiyor mu sorusunun cevabı evettir. Bundan dolayı, Schengen bölgesi dışındaki ülkeler için vize şartı bulunmaktadır.

İzlanda Vizesi Kolay mı?

Schengen bölgesi topluluğu üye ülkeler için İzlanda vizesi kolay bir prosedürdür. Ancak Schengen bölgesi dışından olan ülkeler için, İzlanda vizesi kolay mı sorusu belirli şartların yerine getirilmesi neticesinde cevaplanabilmektedir. İzlanda Konsolosluğu tarafından belirlenen kriterler yerine getirildikten sonra İzlanda vizesi alınması için herhangi bir zorluk söz konusu değildir.

İzlanda Vize Var Mı?

Eğer Schengen bölge topluluğu ülkelerinde yer alıyorsanız o zaman sizler için İzlanda vizesine gerek yoktur. Schengen bölgesi dışındaki ülkeler için İzlanda vize varmı sorusunun cevabı ne yazık ki, evettir. Ancak İzlanda Schengen vizesine sahip olduktan sonra tüm Schengen bölgesi ülkelerini gezebilirsiniz. Tek şart, bu seyahate İzlanda üzerinden başlamanız gerekmektedir.

İzlanda Vizesi Ne Kadar?

İzlanda vizesi ne kadar konusu, pasaport ve vizenin türüne göre değişiklik gösterebilmektedir. Eğer ki, bordo renkli Türk pasaportuna sahipseniz o zaman 90 güne kadar İzlanda Schengen vizesi alabilirsiniz. Bordo renk dışındaki Türk pasaportları için ise, 180 günlük süre zarfında 90 günü aşmayacak şekilde vize süresi bulunmaktadır.

İzlanda Vizesi Almak

Türk vatandaşları için İzlanda vizesi almak konusu aslında belli başlı avantajları kapsamaktadır. Alınması açısından kolay olan İzlanda vizesi, alındıktan sonrada tüm Schengen ülkelerine dolaşım hakkı sunmaktadır. Bu açıdan bakıldığında İzlanda vizesi almak, oldukça iyi bir durumdur. Vizenin geçerlilik süresi içerisinde tüm Schengen ülkeleri gezilebilme imkanına sahiptir.

Gaziantep ve Ankara ve Diğer Şehirler için İzlanda Vize Başvuru Merkezinden, İzlanda ülkesine yapacağınız 90 ( Doksan ) güne kadar olan turistik, ticari, aile ve arkadaş ziyareti, eğitim vb. amaçla yapacağınız kısa süreli vize başvurularınız için gerekli olan evrak ve belgeler meslek gruplarına göre aşağıda belirtilmiştir.

Ekteki evraklar standart belgeler olup duruma göre ek evrak talep edilebilir.

İzlanda Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2020, Visa Center

İzlanda  Tüm Meslek Grupları meslek grubunda ki kişilerin 

İzlanda vize başvurularında hazırlaması gereken evraklar


1.İzlanda Vizesi için Pasaport özellikleri

 • Pasaportun başvurudan önceki son  10 (On)  yıl içerisinde alınmış çipli pasaport olması ve İzlanda Vize başvurunuzun gerçekleşmesi için pasaportunuzda en az 2 adet boş sayfanın bulunması gerekmektedir.
 • İzlanda’ya yapacağınız seyahatinizin bitim  tarihinden itibaren pasaportunuzun geçerlilik tarihinin İzlanda vizesinin bitim tarihinden itibaren en az altı ay daha geçerli (temdit tarihi) olması istenen diğer şarttır..
 • İzlanda vize başvurularında sayfaları yırtık, herhangi bir yeri deforme, resim veya okunaklılık kısmı kalmamış ve tahriş olmuş pasaportlarla yapılan başvuruları kabul etmemektedir.
 • Pasaportun imza  kısmının pasaport sahibi tarafından imzalanmış olması veya imza atamaz ibaresinin geçmesi gerekmektedir.

2.İzlanda Vizesi için Fotoğraf özellikleri

 • İzlanda vizesiiçin  2 adet son bir ay içerisinde çekinilmiş olan 35 mm genişlikte 45 yükseklite biyometrik fotoğraf ibraz etmeleri gerekmektedir
 • Başvurudan bir ay önce Yeni çekinilmiş ve mimik hareketleri olmayan  Biyometrik fotoğraflar 1 aydan daha eski olmayacak ve kişinin son halini yansıtacak şekilde olmalıdır.
 • İzlanda Vizeişlemlerinde kullanılacak olan   fotoğrafın arka fonu   beyaz olmalı ve mimik hareketleri kullanılmamalıdır.

3.Başvuru Formu ( sadece İmzalanması yeterlidir.)

4-Kimlik fotokopisi ( T.C Kimlik numarası bulunması şarttır)

5.Ulaşım Bilgileri ( Uçak,Otel,Araç,Otobüs)

 • Uçak ile seyahat planlayanlar, Türkiye’den çıkış ve seyhat dönüşünü gösteren rezervasyonlarında PNR kodunun olmasına  dikkat etmelidirler.
 • Seyahati  gemi tur organizasyonu ile yapılması  durumunda tüm güzergâh yazısı ve ilgili rezervasyonlar başvuru dosyasında ibraz edilmelidir.
 • Özel araçları ile seyahat yapacak kişiler araç ruhsatı,aracın yeşil sigortası,trafik sigortası  ile birlikte ehliyetlerinin ön ve arka yüzü fotokopisi.
 • Otobüs gibi toplu ulaşım aracı ile seyahate çıkacak kişiler otobüs firmasından gidiş dönüş bilet rezervasyonu ibraz etmeleri gerekmektedir.
 • Rezervasyonları temin edemeyenler için istenilmesi halinde  Visacenter Visa Center Vize tarafından geçici rezervasyonlar yapılacaktır.

6.Otel Rezervasyonu ( Kalınacak Adres Bilgileri )

 • İzlanda’da kalacağınız otelden alınmış konfirmeli ve otel görevlileri tarafından kaşelenmiş ve imzalanmış rezervasyon çıktısı.
 • Otel Rezervasyonunuz seyahat sürenizi tam olarak kapsamalı ve Vize alacak kişinin otel rezervasyonunda  isim ve soy isminin kesin yazılı olması gerekmektedir.
 • Çeşitli firmaların internet sitelerinden yapılmış otel rezervasyonları kabul edilmemektedir. Onaylı olması gerekmektedir.
 • Rezervasyonları temin edemeyenler için istenilmesi halinde  Visacenter Visa Center Vize tarafından geçici rezervasyonlar yapılacaktır.

7.Aile Arkadaş ziyareti veya Ticari ise Davetiye

 • Aile arkadaş ziyareti:Davetiye ( Yerel makamlardan onaylı olması veya konsolosluğun istediği formatta olmalıdır.)
 • Ticari:Davet eden firma tarafından gönderilmiş davetiyenin fotokopisi (fuar katılımları için fuara kayıt yapıldığını gösteren belge) ve seyahatiniz boyunca geçerli otel rezervasyonu

8.Vize Talep Dilekçe Detayları

 • Sigortalı olarak Çalışmakta olduğunuz veya ortağı yada tek yetkilisi bulunduğunuz şirketin antetli kağıdına İzlanda Konsolosluğu‘na hitaben İngilizce  yazılmış şirket kaşesi basılmış ve şirket imza yetkilisi tarafından imzalanmış dilekçe aslı
 • Dilekçede işe başlama tarihi, net aldığınız maaş ve şirketteki göreviniz mutlak suretle belirtilmelidir.
 • Dilekçede  İzlanda’ya yapacağınız seyahatin seyahat tarihleri net olarak belirtilmekle beraber seyahat süresince masraflarının kimin tarafından karşılanacağının belirtilmesi gerekmektedir.

9.Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası

 • Yurt dışı seyahat sağlık sigortasının teminatı en az 30.000 Euro olmalıdır
 • Yurt dışı sağlık sigortasının kapsamı   İzlandaveya tüm dünya olmalıdır.( Schengen ülkelerine seyahat edilmesi veya schengen başvurusu yapılması halinde schengen ibaresi ’de mutlaka bulunmalıdır.)
 • Yurt dışı seyahat sağlık sigortasının kapsayacağı tarihi belirlerken seyahatinizden bir gün önce bir gün sonra olacak şekilde tamamını kapsayacak şekilde almanız gerekmektedir.
 • Yurtdışı seyahat sağlık Sigortası Visacenter Visa Center Vize tarafından yapılacaktır.

10.Banka Hesabı ( Banka Ekstreleri)

 • Bankadan vize başvuru tarihinden en fazla 1 hafta önce alınan ve son 6 aylık hesap hareketlerini gösteren şirketin ve şahsiayrıntılı banka hesap ekstresi.
 • Hesap ekstresinin bankadaki imza yetkilisi tarafından imzalanıp ve kaşelenmesi gerekmektedir.
 • Hesap ekstresi internet üzerinden yazdırılmış  olsa da bankadan kaşelenip ve imzalanması gerekmektedir.
 • Banka Hesabınızda yolculuğunuzu finanse edecek kadar bakiye olmalıdır.

11.İşyeri Evrakları  (İşverenler ve Çalışanlar hazırlamak zorundadır)

 • Vergi Levhası;Son döneme ait güncel barkodlu vergi levhası fotokopisi. Muhasebecinizden temin edebilirsiniz
 • Oda Ve Faaliyet Belgesi; Sahibi veya ortağı olduğunuz şirketin bağlı bulunduğu bağlı bulunulan Ticaret Odası, şahıs ve esnaf ise Esnaf ve Sanatkârlar Odası veya Çiftçiler yada zirai kaydı bulunanlar için  Ziraat Odası gibi kurumdan son 3 ay içerisinde alınmış kaşe ve ıslak imzalı Oda ve Faaliyet belgesi(Orijinal olması gerekmektedir.)
 • İmza Sirküleri; Sahibi veya ortağı olduğunuz işyerinin müdürünün noter tarafından onaylanmış imza sirküleri fotokopisi ibraz etmeniz gerekmektedir
 • İzlanda Vizesialmak isteyen firma sahibi veya ortaklarının Ticaret Sicil Resmi Gazete’de yayınlanan ve şirketin ortaklarının, adresinin, unvanının, faaliyet alanlarının ve iletişim kanallarının bulunduğu Ticari sicil gazetesi sayfasının fotokopisi gereklidir.

12.İş Yeri Belgeleri (Çalışanlar)

 • Vergi Levhası;Son döneme ait güncel barkodlu vergi levhası fotokopisi.
 • Faaliyet Belgesi; Çalıştığınız şirketin bağlı bulunduğu Ticaret Odası, Esnaf ve Sanatkârlar Odası ve Ziraat Odası gibi kurumdan son 3 ay içerisinde alınmış kaşe ve ıslak imzalı Faaliyet belgesi (Orijinal olması gerekmektedir.)
 • İmza Sirküleri; Çalıştığınız işyeri müdürünün noter tarafından onaylanmış imza sirküleri fotokopisi ibraz etmeniz gerekmektedir
 • İzlanda Vizesi almak isteyen kişilerin çalıştığı kurum veya firmadan; firma sahibi veya ortaklarının Resmi Gazete’de yayınlanan ve şirketin ortaklarının, adresinin, unvanının, faaliyet alanlarının ve iletişim kanallarının bulunduğu Ticari sicil gazetesisayfasının fotokopisi gereklidir.
 • İş yerinizin Muhasebecisinden veya Sgk Genel Müdürlüğünden alınmış barkodlu  SGK işe giriş bildirgesi.
 • E devletten alınmış barkodlu sgk tescil ve hizmet dökümü ( 4A Hizmet Dökümü.)
 • Başvurudan önceki geriye dönük Son üç ( 3  )  aya ait şirket yetkilisi tarafından imzalanmış ıslak kaşeli imzalı maaş bodroları

 13.ÇİFTÇİLER

 •     Çiftçilik belgesi ( ziraat odalarından son 3 ay içeresinde alınmış olmalıdır )
 •     Mesleki Onay belgesi ( ziraat odalarından son 3 ay içeresinde alınmış olmalıdır ) zorunlu değildir
 •     Kapasite Raporu belgesi ( ziraat odalarından son 3 ay içeresinde alınmış olmalıdır ) zorunlu değildir
 •     E devletten barkodlu SGK tescil ve hizmet dökümü
 •     Tapu fotokopileri var ise araç ruhsatları

14.Faiz ve Kira gelirleri ile geçimlerini sağlayan kişiler için vize  evrakları

 •     Faiz geliri alıyor ise bankadan 6 aylık kaşeli imzalı vadeli hesap ekstresi faizlerin yattığını gösteren ve bankanın imza sirküleri fotokopisi
 •     Kira kontratı fotokopisi-Kiralar bankaya yatıyor ise mutlaka kiraların yattığının göründüğü 6 aylık kaşeli imzalı banka ekstresi ve ekstreyi imzalayan memurların imza sirküleri fotokopisi
 •     Tapu fotokopileri ve araç ruhsatları
 •     Banka referans yazısı zorunlu değildir.
 •     Banka mevduatlarının ve birikimlerinin göründüğü üst yazı zorunlu değildir

 İzlanda Vizesi Nereden Alınır? Başvuru Merkezleri nerelerdedir?

İzlanda vizelerini değerlendirip, sonuca bağlama yetkisi İzlanda Büyükelçilik, Başkonsolosluk ve konsolosluklarındadır. Konsolosluk yetkili bir kurum belirlemişse başvurunuz bu yetkili başvuru merkezinden de yapabilrisniz.


İzlanda Vize Başvuru Formu

İzlanda vize başvuru formu İzlanda Konsolosluğu tarafından İzlanda ülkesine gidecek olan kişileri tanımak, vize alımı için gerekli şartları sağlayıp sağlamadığı konusunda ön bilgi edinmek, başvuru sahiplerine gerektiğinde ulaşmak için İzlanda Konsolosluğu tarafından çıkartılan formdur. Bu formda sunmuş olduğunuz tüm bilgiler eksiksiz ve doğru olmalıdır.


İzlanda Vizesi Nasıl Alınır? Neler Yapılması Gerekir?

Gerekli evrakları hazırladıktan sonra

Evrakları ofisimizi elden veya kargo ile gönderiniz; Evraklarınız tarafımıza ulaşır ulaşmaz sizle irtibata geçilecek ,evraklarınız tekrar gözden geçirilecek eksik ve hatalı bilgileriniz düzeltilerek başvuru için gerekli şartlar oluşturulacaktır.

İzlanda Vizesi İçin Randevunuz alınacak eğer randevuya gelmenize gerek yok ise başvurunuz doğrudan firmamız aracılığı ile gerçekleştirilecektir

Vize ücretini ödeyiniz İzlanda vize başvurusu için Konsolosluk ve ilgili birimler için harcınızı yatırmanınız gerekmektedir. Vize ücreti ile ilgili yetkililerimiz tam ve açıklayıcı olarak size mail gönderecektir.

Pasaportu adresine veya belirttiğiniz adrese gönderiyoruz. İzlanda vize sonucunuzu bize belirtmiş olduğunuz adrese kargo ile göndermekteyiz. Dilerseniz elden alabilir acili yet olması durumunda firmamız tarafından uçak kargo, taksi hizmeti alabilirsiniz. Kurye ve Kargo hizmetleri misafirlere aittir.


İzlanda Vizesi Kaç Günde Çıkmaktadır?

İzlanda vize başvuruları konsolosluğun yoğunluğu, seyahat amacınız, evraklarınız tam olması vb sebeplerle uzayıp kısalabilir. Ancak vize sonuçlanma süreleri ortalama 15 gün dür.


İzlanda Vize Ücreti 2020

İzlanda Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2020, Visa Center

İzlanda vize ücretleri konsolosluğun dövizdeki kur dalgalanmaları sebebiyle değişkenlik gösterebilmektedir.

Yaş Vize Harç Bedeli Başvuru Merkezi Ücreti Visa Center Vize Hizmet Bedeli Toplam
0 – 5 Yaş 0 € 26 € 44 € 70 €
6 – 11 Yaş 40 € 26 € 44 € 110 €
12 Yaş ve Üzeri 80 € 26 € 44 € 150 €

İzlanda Vizesi Red

İzlanda vizesi almak için evraklarınız tam ve eksiksiz olması verdiğiniz bilgilerin doğru olması hayati önem taşımaktadır.Yinede İzlanda Konsolosluğu vizeleri olumlu veya olumsuz değerlendirebilir. Bu durumda kişilerin yeniden başvuru yapmaları önünde bir engel yoktur.Red alan kişilerin itiraz ve yasal yollar için İzlanda Mahkemeleri hakkında bilgi almak için Konsolosluğun resmi web sitesini kontrol etmeleri gerekmektedir.

İzlanda Vize Alımından Sonsa İzlanda Ülkesine Giriş

İzlanda ülkesine giriş yapmadan önce yapılması gereken bir takım aşamalar daha vardır. Öncelikle Yurt dışı çıkış harcını ödediğinizden emin olunuz. Seyahat sağlık sigortası, otel ve uçak rezervasyonlarınızın yanınızda olması ve seyahatinizi karşılayacak kadar yeterli para ve kredi kartlarınızın yanınızda bulunması gerekir. Tüm şartları sağlasanız dahi sınır polisinin sizi ülkeye kabul etmeme hakkı vardır.

Önemli Notlar

 • Visacenter Visa Center VizeBaşvuru Ofisi İzlanda Konsolosluğuyetkili acentesidir.
 • Visacenter Visa Center VizeBaşvuru Ofisi Türkiye’nin herhangi bir ilinde ikamet eden şehir fark etmeksizin sizin adınıza İzlanda VizesiBaşvurusu yapma hakkına sahiptir.
 • Gaziantep ve Ankara’da bulunan müşterilerimiz bizzat kendileri ofisimize gelerek veya yetkilendirdiği kişi aracılığıyla yada Kargo&Kurye ile evraklarını bize ulaştırarak İzlanda VizesiMüracaatında bulunabilirler.
 • Gaziantep ve Ankara dışında bulunan İzlanda Vizesi almakisteyen müşterilerimiz pasaport ve diğer evraklarını anlaşmalı olduğumuz kargolar Mng kargo, Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo aracılığıyla Visacenter Visa Center VizeOfisine Ulaştırabilirler.

İzlanda Vizesi Fiyat Listesi

 • Güncel İzlanda Vizesi Fiyat Listesi 2019-2020 yılına ait olup ücret tablosunda yazılı olan ücretler geçerlidir.
 • Yukarıda belirtilmiş  olan fiyatlarımıza Katma değer vergisi ve kurye ücretleri dâhil değildir.
 • İzlanda Vizesi Ücreti belirlenirken İzlanda Konsolosluğu vize harçları ve hizmet bedelimiz dâhil edilmektedir.
 • Yukarıdaki ücret tablosunda  belirtilen İzlanda Vize Fiyatları dışında ilave bir ücret talep edilmez.
 • İzlanda Vize Ücretitablosuna ulaşım giderleri ( kargo veya kurye )   dâhil edilmemiştir. Müşteriye aittir. Kargo veya  Kurye giderleri  müşteriye aittir.
 • Vize Başvurusu için hazırlamış olduğunuz evrakları aşağıdaki adrese kargo ile gönderiniz.
 • Visacenter Visa Center –Vize İşlemleri Gaziantep
 • Kavaklık Mah.İsabeşe Apt.5/8 Şahinbey Gaziantep adresine Yurtiçi veya Mng Kargo Akyol şubesi belirtilerek göndermeniz gerekmektedir.Ankara’dan başvuru yapmak isteyen adaylar
 • Visacenter Visa Center –Vize İşlemleri Ankara
 • Güvenevler Mah.Kıbrıs Sok.20/A Çankaya Ankara adresine kargo yapmalıdırlar.
 • Evraklarınız tarafımıza ulaştığında gerekli kontroller uzman müşteri uzmanlarımız tarafından yapılarak randevu bilgisi ve ve var ise eksik evraklarınız için size dönüş yapılacaktır.
 • Schengen vize işlemleri için 8 günlük seyahat sağlık sigortası dahil ödenecek rakam 12 yaş üstü kişiler için 145 EURO 12 yaş altı çocuklar için 75 Euro’ dur.Bu ücretlerin içinde Vize harcı,8 günlük seyahat sağlık sigortası ve vize hizmet bedeli dahildir.
 • Geçici olarak yapılan otel ve uçak rezervasyonlarından ücret alınmaz ancak vizeniz olumlu olarak sonuçlanırsa uçak ve otel rezervasyonunu almanız gerekmektedir. Bununla ilgili sorumluluk size aittir. Acentamız vize konusunda aracılık hizmeti vermekte olup, kesinlikle vize verme, vize üzerinde tasarruf yapma ve vizenizi olumlu veya olumsuz sonuçlandırma yetkisi bulunmamaktadır. Bu kararlar tamamı ile konsolosluğa aittir.

İzlanda Vizesi için 2020 yılı gerekli evraklar sitemizde güncellenmiş ve siz değerli misafirlerimizin hizmetine açılmıştır. Buradaki evraklar standart ve temel evraklar olup İzlanda Konsolosluğu ek evrak talebinde bulunabilir veya evrak listesini güncelleyebilir. Standart evraklarınızı hazırladıktan sonra firmamızla iletişime geçerek evraklarınızın tam ve eksiksiz olduğunu teyit edebilirsiniz.

Aşağıda tanımlanmış olan İzlanda vizesi için gerekli olan evrakların yanlarında açıklamalar bölümü bulunmaktadır. Evraklarınızı hazırlarken mutlaka güncel olmasına dikkat ediniz. Bazı evraklar fotokopi olarak kabul edilmesine rağmen Konsolosluğa sunacağınız evrakların asıl olması İzlanda Vizenizi almanızı kolaylaştıracaktır.

Ayrıca alabildiğiniz evrakların E-Devletten barkodlu bir şekilde almanız İzlanda Konsolosluğu nezdinde teyit edilebilir evrak olduğu için güven oluşturacaktır. Diğer bir yandan İzlanda vize başvurunuz olumlu olarak değerlendirilirse mutlaka almış olduğunuz vizeniz deki İsim/Soy isim, Doğum Tarihi, Pasaport No ve vizenin geçerlilik tarihlerini kontrol ediniz. Herhangi bir hata var ise İzlanda Konsolosluğu tarafından düzeltilmek üzerek dilekçe ile başvuru merkezine müracaat etmelisiniz.

İzlanda vize başvurusu ortalama 15 iş günü dür. Bu süre Konsolosluğun yoğunluğu ve evrak durumunuz, gidiş amacınıza göre kısalabilir veya artabilmektedir. İzlanda vize ücretleri Dövizdeki artış ve azalışlara öre değişebilmektedir.2020 yılı İzlanda Vize Ücretlerini öğrenmek için firmamız müşteri uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Firmamız müşteri temsilcileri ne 0850 220 37 34 Ankara acil vize hattı için +90 532 130 02 47 Gaziantep acil vize hattı için 0543 215 78 08 numaralı hatlardan ulaşabilirsiniz. Müşteri uzananlarımız vize durumu ve işleyişi hakkında sizi bilgilendirecektir. Aşağıda İzlanda vizesi için gerekli evrak listesini görebilirsiniz İzlanda vize randevusu almak için sitemizden online vize randevu formunu doldurabilir veya müşteri temsilcilerimizle iletişime geçerek kolayca vize randevunuz alabilirsiniz.