Meksika Vize Dilekçe Örneği

Meksika Vize Dilekçe Örneği

Türkiye’den Meksika’ya ticari veya turistik olarak seyahat etmek isteyen vatandaşlarımız öncelikle meksika vize dilekçe örneği – visa center araması yapmaya başlarlar. Seyahat etmek isteyenler Meksika Konsolosluğuna hitaben dilekçe yazarlar.

Meksika Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2023

Turistik olarak seyahat yapmak isteyen vatandaşlar öncelikle seyahat amacını net bir şekilde ifade ederler. Yapacakları gezinin nedenlerinden bahseder ve tur ile gezilecekse tur hakkında bilgiler verir. Sonrasında vize dilekçesine seyahat tarihlerini ekler. Ülkeye giriş ve çıkış tarihlerini belirtmek çok önemlidir.

Ticari amaçla seyahat etmek isteyen vatandaşlarımız turistik amaçla yapılacak seyahatte dilekçeye yazılması gerekenlerin aynısını yazar. Buna ek olarak şirket yetkilisi tarafından imzalanır ve kaşelenir. Ayrıca şirketteki unvanının ne olduğuna dair de bilgi verilir.

Meksika Turistik Vize Dilekçe Örneği

Meksika İngilizce Dilekçe Örneği

Meksika Türkçe Dilekçe Örneği

Meksika turistik vize ihtiyaçlarınız için Meksika turistik vize talep dilekçesi, Meksika ticari vize ihtiyaçlarınız için ise Meksika ticari vize talep dilekçesi doldurmalısınız.

Coğrafi bütünlüğünün çoğunluğu Kuzey Amerika’da bulunan Meksika, resmi adı ile Meksika Birleşik Devletleri adını taşımaktadır. Federe bir devlet yapısı bulunan Meksika, dünyanın en büyük 11. ekonomisi olmasının yanı sıra, yeryüzünün de coğrafi bütünlük açısından en büyük 13. ülkesidir. Toplam yüzölçümü 2 milyon Km²’ye yakın olan Meksika, her yıl 30 milyondan fazla turist çekmekte ve bu anlamda da dünyanın en çok turist çeken 9. ülkesi olarak kayda geçmektedir.

Meksika Vize Dilekçe Örneği

Meksika Vize Dilekçe Örneği

Turist vizesi ile Meksika’ya gitmek için Türk Bordo Pasaport sahibi vatandaşlar, İstanbul’da bulunan Meksika Başkonsolosluğu’na Meksika turistik vize talep dilekçesi yazmak durumundadırlar. Aztekler, Mayalar ve çok daha fazlasının bıraktığı kültürel mirası görmek üzere ülkeye gitmek için dolduracağınız dilekçede şu bilgiler bulunmalıdır:

  • Meksika seyahatinize ait seyahat planınız çerçevesinde, seyahat başlangıç ve bitiş tarihleri
  • Meksika seyahatinizin amacı
  • Meksika seyahatiniz süresince oluşacak tüm masrafların nasıl karşılanacağı

Tüm bunlar dışında, ev hanımı, öğrenci ya da SGK’lı çalışan olmanız halinde, çift dilekçe yazılması gereken durumlar ortaya çıkacaktır. Bu durumlarda SGK’lı çalışanlar için işyerlerinden antetli kâğıda kaşeli ve yetkili imzalı dilekçe, ev hanımları ve öğrenciler için ise sponsor dilekçesi yazılmalıdır.

Meksika Ticari Vize Dilekçe Örneği

Meksika, orta-üst düzey yıllık gelir sıralamasına göre dünyanın en büyük 15. satın alma gücüne sahip ülkesidir. Ülkede fakir kesim ile zengin kesim arasında bir gelir adaletsizliği bulunsa dahi, genel anlamda yıllık 18 bin dolar üzerinde yıllık gelir bulunmakta ve ülke nispeten gelişmiş ülkeler ile yüksek gelirli ülkeler sınıfında yer almaktadır.

Amerika Kıtası üzerinde bulunan ülkeler ile ithalat ve ihracat anlamında önemli bir ekonomik alışverişi bulunan Meksika, kıtalar arası ticaret için de önemli yer tutmaktadır. Türkiye’den Meksika’ya ticari araştırma, anlaşma, toplantı, seminer, kongre ve benzeri organizasyonlar için gitmek isteyenler, Meksika ticari vizesi almak durumundadırlar.

Meksika ticari vize talep dilekçesi ile başvurabileceğiniz bu vize için dilekçe İstanbul Meksika Başkonsolosluğu’na aşağıdaki bilgileri içermek sureti ile iletilmelidir:

  • Dilekçe şirket çalışanları için şirket antetli kâğıdına hazırlanmalı,
  • Şirket yetkilisinin imzasını taşımalı
  • Şirket kaşesini içermeli
  • Şirket personelinin masraflarının nasıl karşılanacağını belirtmeli
  • Seyahat tarihlerini içermeli
  • Seyahat maksadını içermeli
  • Şirket personelinin şirketteki görevini belirtmeli

Meksika vize başvuru formu nasıl doldurulur? Doldurulmuş Meksika vize form örneklerine https://www.visacenter.com.tr/meksika-vize-basvuru-formu/ sayfasından ulaşabilirsiniz.
Meksika vizesi var mı?

Meksika vizesi bulunur.

Meksika vizesi nasıl alınır?

Meksika Konsolosluğu’nda vize başvuru formu doldurularak alınır.

Meksika vizesi kaç gün?

Meksika vizesi ülkede bulunma amacına göre değişir.

Oyla! post