Hindistan Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2023

Hindistan Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2022

Hindistan’a giderken, tıpkı diğer tüm vize isteyen ülkelerde olduğu gibi belirli evrakları tamamlamanız gerekmektedir. Visacenter olarak sizlere Hindistan Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2023 hazırladık.

Hırvatistan Aile Birleşimi

Hindistan Vizesi Icin Gerekli Evrak Listesi 1

 • Pasaport olarak Hindistan vizesi başvurunuzu sorunsuz bir biçimde yapmanıza olanak sağlayacak yeterlilikte bir pasaporta sahip olmalısınız. Bu yeterlilikler arasında, pasaportunuzun ömrünün 10 yılı aşmamış olması ve de başvurudan sonra gelen ilk 6 aylık süreçte (vize başvurunuzdan sonraki ilk 180 gün) pasaportunuzun geçerliliğini koruyor olması gerekmektedir.
 • Hindistan vizesi için danışman desteği alarak, Hindistan vizesi başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir biçimde tamamlayabilirsiniz. Hindistan’a yolculuk etmek için vize başvuru danışmanlığı sizlere ekstra katkılar sağlayabilir. Visacenter olarak sizlere ekstra katkı sağlamak amacıyla buradayız.
 • Hindistan vizesi başvurusu yaparken, kişi kendine ait fotoğrafları (2 adet) temin etmelidir. Çoğunlukla başvuru merkezlerinde de, fotoğraf çekimi yapılsa bile, tedbiri elden bırakmayıp, 2 adet biyometrik fotoğrafınızı yanınıza almanız da bir sakınca olmayacaktır.
 • Hindistan vize ücreti Dolar kuru bazlı olarak değişiklik gösterse bile, harç ücretleri genelde aynıdır. Hindistan vizesi almak için ödeme yapılması gereken net harç ücretini, visacenter yardımıyla öğrenebilirsiniz.
 • Hindistan’a vize alırken kişilerin öğrenci, çalışan, patron (iş sahibi) veya emekli olup olmadıklarına bağlı olarak ekstra belge vermeleri gerekmektedir.
 • Öğrenciler için Hindistan vizesi alırken yalnızca öğrenci belgesi yeterli olurken, çalışanlar için SGK dökümü, 3 aylık maaş bordrosu gibi ekstra belgeler gerekmektedir.
 • İşverenler (Patronlar) için ise, şirketin orijinal kâğıdına yazılmış biçimde gerekli evraklar teslim edilmelidir. Ekstra olarak baka hesapları, ticari amaç ile Hindistan’a gidiyorlar ise de ticaretin detaylı bilgisi, Hindistan Başkonsolosluğuna verilmelidir. İşverenler aynı zamanda, e-devlet üzerinden SGK 4B belgesini de barkotlu biçimde evrak olarak teslim etmelidirler.

Hindistan Vize Ücreti

 

 • Hindistan’a turistik nedenler ile gitmek istiyorsanız ödemeniz gereken harç ücreti tutarı toplam, 103 Amerikan Doları kadardır.
 • Başka bir ülkeye giderken, Hindistan üzerinden geçmek zorunda kalıyorsanız, ödemeniz gereken toplam tutar 23 Amerikan Doları’dır.
 • Konferansa katılmak veya eğitim amacıyla Hindistan’a vize almak istiyorsanız ödemeniz gereken tutar 83 U.S.D (Amerikan Doları) kadardır.
 • Sağlık amaçlı Hindistan’a gitmek durumundaysanız, ödemeniz gereken 83 Dolarlık bir harç ücreti bulunmaktadır.
 • Ticari amaçlar güderek Hindistan’a gidiyor ve orada iş yapmak istiyorsanız Hindistan vize ücreti olarak 123 Dolar ödeme yapmanız gerekiyor.

Dünya’nın en kalabalık 2. ülkesi olan Hindistan’a gidip, kalabalığa karışmak istiyorsanız, vize almanız gerekmektedir. Hindistan da çok farklı kültürler bir arada yaşamaktadır. Kültürler arası etkileşimlerin sonuçlarını doğrudan görebileceğiniz olan ülke Hindistan vize ücreti ve ekstra ücretleri tam olarak öğrenmeniz için okumaya devam edebilirsiniz.

Hindistan ülkesini gezerken baştan aşağıya farklı kültürleri ziyaret etme olanağınız olacak. Farklı pek çok kültürün bir arada yaşadığı bu ülke de genellikle kaos hakim. Hindistan aynı zamanda çok dinli bir toplum. Toplumun hepsinin sahip olduğu ortak bir din bulunmamakta. Yaygın olan dinler ise, Müslümanlık ve çoğunlukla Budizm diyebiliriz.

Hindistan vize ücreti ödemesi yaptıktan sonra, Hindistan vizeniz onaylanırsa, Hindistan’a gidince sokak lezzetlerini tadarken dikkatli olmanızı sizlere önermekteyiz. Birçok kişi Hindistan gezisi sırasında, mide problemleriyle doğrudan doğruya sokak yemekleri nedeniyle karşılaşmaktadırlar. Hindistan yemek konusunda çok da hijyenik bir ülke değildir. Mideniz oradaki yiyeceklere alışması biraz zamanınızı alabilir.

Hindistan vize ücreti ödemesi yapmadan önce, harç ücretlerinin farklı amaçlarda ki vizelere göre artıp ya da azaldığını sizlere belirtmeliyiz. Visacenter olarak detaylı biçimde inceleyebilmeniz adına, Hindistan vizesinin ücretlerini sizler için listeledik.

Randevunuzun bulunduğu gün (alacaksanız danışmanlık hizmeti aldığınız gün), harç ücretlerinin ödenmesi gerekmektedir. Başvuru ücretleri herhangi bir banka aracılığı ile ödenemez. Ödenecek paranın nakit olarak yanınızda bulunması gerekmektedir. Vize alınmadan önce, biyometrik işlemler tamamlanmalıdır. Biyometrik işlemler, parmak izi alınması işlemleridir de denilebilir. Daha önce Hindistan’a giderken parmak izi vermiş olsanız dahi, yeniden parmak iziniz talep edilebilmektedir. Tedbiri elden bırakmadan, gerekli kişilere Hindistan vize ücreti ödediğiniz gün içerisinde, biyometrik işlemlerin gerekli olup, olmadığını sorabilirsiniz.

Sıklık ile sorulan 2 soru:

 • Hindistan vizem ret kararı aldı, konsolosluk harcı geri öder mi?

Sorumuzun cevabı, kesinlikle hayır. Hiçbir ülke konsolosluğu sizlerin vize başvurusunda ücret olarak ödediğiniz parayı geri vermez. Bunun nedeni, ödediğiniz ücretlerin aslında hizmet bedeli olarak sayılmasından dolayıdır. Konsolosluk çalışanları ve konsolosluk giderleri için ödediğiniz harç ücretleri oldukça önemli ve gereklidir.

 • Hindistan vize ücretini TL veya herhangi bir banka yolu ile ödeyebilir miyim?

Bu sorumuzun cevabı da, bir üstteki sorumuzun cevabı ile aynı. Kısacası, hayır. Visacenter olarak, sizlere belirttiğimiz miktarda ücreti, belirttiğimiz para cinsinden ödemeniz gerekmektedir. Aksi takdirde vize işlemleriniz yürürlüğe giremez. Bunun temel nedeni ise, kur değişikliklerinde ortaya çıkacak fiyat değişimlerini, konsolosluk lehine tutmaktır.

Konsolosluklar çalışanlarının gelirleri, genelde bu tarz metotlar ile ülkeler tarafından karşılanmaktadır. Vize ücretlerinizin ret halinde neden geri dönmeyeceğini, visacenter farkı ile öğrenmiş oldunuz. Dilerseniz, uzman destek ve yardımını bizlerden alarak Hindistan vize ücreti ödemeleri ve gerekli evrakları bizim yardımımız ile sorunsuz bir biçimde halledebilirsiniz.

Hindistan Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2023

Hindistan Vize Formu

Hindistan’a giderken doldurmanız gereken bir adet vize başvuru formu bulunmaktadır. Hindistan başvuru formu ile diğer ülkelerin başvuru formlarında istenilenler hemen hemen aynı şeylerdir.

Örnek verecek olursak, başvuru formunun ilk 10 maddesi tıpkı diğer ülkelerin de istediği gibi, kişinin kimlik bilgilerini yazmasıyla tamamlanırken. 10. Maddeden sonra gelen maddeler de ise, kişiden iş durumunu, banka hesaplarının durumunu, ikamet adresini ve varsa sponsorunun maddi yeterlilik durumunu belirtmesi istenilmektedir. Hindistan vize ücreti form doldurulduğu esnada ödenebilir. Formu doldururken vize ücretinizi aradan çıkarmak için, visacenter iletişim hattından bizlere ulaşabilirsiniz.

Hindistan vize formu nasıl doldurulur? Doldurulmuş Hindistan vize form örneklerine  visacenter.com.tr/hindistan-vize-basvuru-formu/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Hindistan Vize Dilekçesi

Geldik en ufak hatanın bile, doğrudan ret sonucu çıkartabileceği noktaya. Noktamızın genel adı, Hindistan vize dilekçesi. Vize dilekçesi yazarken nelere dikkat etmeniz gerektiğini, hangi dilde dilekçe yazmanız gerektiğini ve de danışman desteği almanın sizler için ne gibi faydalar sağlayabileceğini, bu alt başlıktan öğrenebilirsiniz.

Hindistan’a vize başvurusunda bulunduğunuz esnada, yazmış olduğunuz vize dilekçesi, Hindistan Başkonsolosluğu’nca incelenmek üzere yola çıkar. Vize dilekçeniz, Hindistan ziyaretinizin nedenini, ne tür vize istediğinizi ve ne kadar kalacağınız ile rezervasyon bilgilerinizi istemektedir.

Hindistan vize ücreti ve Hindistan vize dilekçesi konusunda, web sitemizin iletişim sayfasından bizlere ulaşıp, daimi destek alabilirsiniz.

Hindistan vize dilekçesi nasıl yazılır ?Örnek  vize dilekçesi için  visacenter.com.tr/hindistan-vize-dilekce-ornegi/ bağlantısına bakabilirsiniz.

Hindistan Vizesi Kaç Günde Çıkar

Siyasi herhangi bir sorun olmadığını ve politik uzlaşmazlıklar içinde olmadığımızı varsayarak, Hindistan vizesi yaklaşık olarak 15 günde çıkar diyebiliriz. Bu sürede meydana gelebilecek değişiklikler, genellik ile yoğunluktan kaynaklansa bile zaman zaman siyasi olaylar da vize başvuru sürecinin uzamasında rol oynayabilir.

Hindistan vize ücreti ödemeleri yapılıp, tüm gerekli belgeleri konsolosluğa ilettikten sonra, yapmanız gereken tek şey oturup beklemek. Bekleyeceğiniz süre maksimum 1 aylık bir süredir. (Olağanüstü durumlar hariç 1 ay içinde, ret veya onay sonucu çıkmaktadır.)

Hindistan Vizesi Önemli Notlar 2023

Hindistan ülkesine başvuruda bulunmak isteyen kişilerin resmi konsolosluk ya da büyükelçilik tarafınca yetki sahibi olan aracı kurumlar vize başvuru merkezlerinden randevu talep ederek Hindistan vize başvurusunda bulunması gerekmektedir.

Hindistan Vizesi Ekşi

Hindistan vizesi ekşi yorumlarına göre, başvuruda bulunacak olan kişilerin eksik evrak beyanında ve hatalı/tutarsız bilgiler beyanında bulunması işlem süresini uzatmak ile birlikte bazı durumlarda da direkt olarak vize reddi yaşanabilmektedir.

Hindistan Vizesi Kalkıyor Mu?

Hindistan vizesi kalkıyor mu sorusunun yanıtı ise; Hindistan için yapılacak olan her seyahat nedeni ve kategorisine bağlı olmak üzere vize başvuru talebinde bulunulması gerekmektedir. Ancak Diplomatik bir pasaporta sahip olan kişiler ise, 90 günlük konaklamayı geçmeyecek bir şekilde yapacak oldukları vize başvurusu için vize işlemlerinden muaf tutulmaktadır. Bu iki ülke arasında bir vize muafiyet anlaşması gereğince uygulanmaktadır.

Hindistan Vizesi İzmir İşlemleri

Hindistan vizesi İzmir, İzmir ve çevresinde ikamet eden kişilerin buradaki Fahri Konsolosluğu tarafına vize başvurusunda bulunması gerekmektedir.

Hindistan Vize Randevu Alma İşlemleri

Hindistan vize randevu alma işlemlerinde, başvuruda bulunacak olan kişiler ilk adım olarak kendileri için en uygun vize türündeki güncel evrak listesine ulaşarak evrakları hazır bir hale getirmesi gerekmektedir. Daha sonra ise, başvuruda bulunacak olan kişiler yetkili ve uzman olan müşteri temsilcileri ile iletişime geçerek kendisi için en uygun vize randevu talebinde bulunması gerekmektedir. Ancak başvuruda bulunan kişinin randevu tarihinde merkezde olmaması durumunda, randevusu iptal edilmektedir ve tekrardan merkez ile iletişim haline geçerek kendisine en uygun tarihte olacak bir şekilde randevu talebinde bulunması gerekmektedir.

Hindistan Vizesi 2023 Vize İsteniyor mu?

Hindistan vizesi 2023 vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler, ikamet ettikleri yere en yakın vize başvuru merkezi ile iletişime geçerek randevu alması gerekmektedir. Ardından randevu tarihi geldikten sonra hazırlamış olduğu güncel evrak listesi ise bizzat başvuru merkezinde bulunmaları gerekmektedir.

Hindistan Vizesi Ankara İşlemleri

Hindistan vizesi Ankara ve çevresinde ikamet eden kişiler için Ankara Büyükelçiliğinden yapacak olduğu vize başvurularını en erken 3 iş günü içerisinde yapmaları önemle vize uzman yetkilileri tarafından tavsiye edilmektedir.

Hindistan Vizesi Antalya İşlemleri

Hindistan vize merkezi Antalya ve çevresinde ikamet eden başvuru sahiplerinin başvuruda bulunmaları için yetki sahibi edilmiş olan aracı bir vize başvuru merkezidir. Bu nedenle başvuruda bulunacak olan şahısların bizzat Antalya vize başvuru merkezine giderek Hindistan ülkesi için vize müracaatında bulunabilme hakkına sahiptir.

Hindistan vizesi nasıl alınır? Tüm detayları incelemek için  visacenter.com.tr/hindistan-vize-basvurusu/ bağlantısını inceleyebilirsiniz.
Hindistan Vize Ücreti
Türkiye’den Hindistan’a çalışma, eğitim alma, aile birleşimi gibi sebeplerle gidecek olan kişilerin vize başvurusu yapması zorunludur. Vize işlemlerini tamamlayan kişiler vize ücretini Hindistan konsolosluğuna nakit ödemelidir. Hindistan vize ücreti 103 dolardır.

Hindistan vizesi almak için Hindistan konsolosluğu tarafından yayınlanan başvuru formunun doldurulması ve randevu alınması gerekir. Randevu tarihinde ülkenin istediği evrakların hazır olması ve vize ücretinin ödenmesi ardından işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Hindistan vize ücreti 2023 yılı için 103 dolar olarak belirlenmiştir. Bununla birlikte uçak bileti, vize merkezi başvuru ücreti ve evrak masrafları gibi ek ödemeler yapılması da gerekir.

Hindistan kapıda vize için pasaport, kimlik fotokopisi gibi belgelerin yanınızda olması gerekir. Bu belgeleri sınır kapısında teslim ettikten sonra vize alabilirsiniz.

Hindistan çalışma vizesi başvuru yapacak kişilerin Hindistan’da iş bulmuş olması ve firmadan yazılı belge alması gerekir. Bunun dışında mesleki belgeler, yabancı dil sertifikası, gelir belgeleri gibi ek belgeler de istenir.

Hindistan ticari vize başvurusu ülkede iş kurmak isteyen veya iş amaçlı seyahat etmek isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür. Ticari vize almak için mesleki belgeler, gelir belgeleri, pasaport gibi evrakların teslim edilmesi gerekir.

Türkiye Hindistan’dan vize istiyor mu: Türkiye, Hindistan’dan gelecek kişilerden vize isteyen ülkelerden biridir. Vize türleri; eğitim, seyahat, çalışma, ticari gibi sınıflara ayrılmıştır. Hindistan vatandaşları, ülkeye gelme amacına göre bir vize türüne müracaat etmelidir.

 

Hindistan vize veriyor mu?

Hindistan tarafından tüm ülkelere olduğu gibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına da vize verilmektedir. Türkiye’de tek yetkili Hindistan büyükelçiliği ile birlikte konsolosluktur.

Hindistan Vize ücreti ne kadar?

Hindistan vize ücretini öğrenmek isteyen Türk vatandaşları konsolosluğun ya da büyükelçiliğin resmi web sitesini ziyaret etmesi gerekir.

Hindistan turkiye vize var mi?

Hindistan’ın Türkiye için uyguladığı vize uygulamasında bordo, yeşil ve gri pasaport için geçerlilik söz konusudur, siyah pasaportta uygulama geçerli değildir.

 

Oyla! post