İrlanda Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2023

İrlanda Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2022

Muhteşem doğa olaylarına tanık olmak, tabiatın içine karışmak istiyorsanız İrlanda vizesi başvurusu yapabilirsiniz. Vize işlemleriniz ile ilgili en kısa yoldan sonuç almak istiyorsanız şirket olarak sizlerin yanında yer aldığımızı bilmenizi isteriz. İrlanda vize evrak listesi 2023 yılına ait detaylı liste aşağıda yer almaktadır.

Ispanya Konsolosluğu

 • İrlanda vizesi almak için gerekli olan ilk evrak, vize başvuru formudur. Bu formun, elektronik ortamda doldurulmuş olması ve tarih ile imza bulundurması gereklidir.
 • Pasaportun aslı, İrlanda vizesi evrakları arasında yer alan bir diğer belgedir. Ancak bu, aslının yeterli olacağı yani pasaportun aslını getiren herkesin vize alabileceği anlamına gelen bir durum değildir. Çünkü İrlanda vizesi almak için pasaportta bulunması gereken bazı özellikler mevcuttur. Bu özelliklerin ilki şudur; pasaportun 10 yıldan eski olmaması gereklidir. Bir diğer özellik, pasaportun geçerlilik tarihinin, belgelerde yazan dönüş tarihinden en az 3 ay sonra bitecek olmasıdır. Pasaportta bulunması gereken 3. Özellik ise, 2 adet boş sayfanın bulunması gerekliliğidir. Üçüncü özellik, vize basılabilmesi için gerekli hale getirilmiştir.
 • Mevcut pasaportun aslına ek, eski ya da mevcut pasaportun fotokopisinin bulunuyor olması gereklidir. Yani vize başvurusu yapan kişinin gelmiş geçmiş bütün pasaportlarının işlem görmüş sayfalarının fotokopisini çektirmesi gereklidir. İşlem görmüş sayfadan kasıt, daha önce alınmış olan vizelerin bulunduğu ve bu vizeler sonucunda ortaya çıkan giriş çıkış tarihlerinin yer aldığı sayfalardır.
 • İrlanda vize evrakları arasında bulunan bir diğer evrak, kimlik fotokopisidir. Kimliğin arkalı önlü fotokopisinin çekilmesi gereklidir.
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği bulunmalı ve düşünceler kısmı özellikle eklenmelidir. Düşünceler kısmının dolu olmasına özen gösterilmelidir. Buna ek, yeminli tercüme bulunmalıdır.
 • İrlanda vize evrakları arasında 2 adet fotoğraf bulunmalıdır. Bu fotoğrafların 35 x 45 ölçülerinde bulunduğundan ve yüz hatlarını açıkça belli etmesine ek beyaz zeminli olduğundan emin olunmalıdır.
 • 30.000 Euroluk seyahat sigortası gereklidir. Teminat poliçesi yaptırıldığından emin olunmalıdır. Ayrıca, söz konusu poliçenin, sigortanın geçerlilik tarihi, mevcut seyahat tarihini kapsamalıdır.
 • Seyahat edilecek olan araç belirtilmeli ve bu araca dair rezervasyon ya da bilet gösterilmelidir. Buna uçak, gemi ya da tren rezervasyonlarını örnek vermek mümkündür.
 • Konaklama bilgisi, özellikle dikkat edilmesi gereken bir bilgidir. Bu sebeple İrlanda vizesi almak isteyen kişilerin evrak tesliminde kalacakları yeri belirtmeleri ve adres bilgisi sunmaları gereklidir. Kalınacak yerin otel ya da ev olmasının bir farkı yoktur.

  Otel Rezervasyonu için >>> visacenter.com.tr/vize-basvurusu-konaklama-belgesi

  Davetiye kalınacak yer için >>> visacenter.com.tr/vize-basvurusu-davetiye-mektubu       

 • İşverenler için Faaliyet belgesi, vergi levhası , sicil gazetesi, imza sirküleri, sgk tescil hizmet dökümü, bakiyeli banka ekstreleri
 • Çalışanlar için işe giriş bildirgesi, 3 aylık maaş bdoroları, sgk hizmet dökümü, şirket evrakalrı, banka ekstresi
 • Emekliler için barkodlu emeklilik belgesi, maasş hesabı ekstreleri
 • Devlet memurları için , görev yazısı , maaş bodroları, bakiyeli banka ekstreleri

İrlanda Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2023

Yukarıda verilmiş olunan belgeler genel belgelerdir. Ancak bu belgelerde değişiklik görülebilme ihtimali mevcuttur. Bunun temel nedeni ise, vize türlerinde değişikliklerin meydana gelmesidir.

Örneğin başvuru belgeleri çalışanlar için farklı, kamu çalışanları için farklı, şirket sahipleri ya da ortakları için farklı, emekliler, öğrenciler ya da ev hanımları için farklı özelliktedir. Ev hanımları için “sponsor” kavramının özellikle belirlenip belgelenmesinin buna örnek verilmesi mümkündür. Yine ev hanımlarının evlilik cüzdanı ibrazlarının gerekli olmasının bu duruma örnek olarak verilmesi de mümkündür.

Öğrenciler için durum, ev hanımlarınkinden biraz daha farklıdır. Öğrencinin, okuyacağı ya da okuduğu okuldan kabul belgesi ya da öğrenci belgesi alıp ibraz etmesi gereklidir. Buna ek, geçimi sağlayan aile bireyine dair evrak grubunun belirtilmesi de öğrenci için gereklidir.

İrlanda Vize Ücreti

 • İrlanda vize ücretleri arasında yer alan, İrlanda turistik vizesinin tek giriş çıkış veya çoklu giriş çıkış olmak üzere 2 farklı harç ödeme opsiyonu bulunmaktadır. Tek giriş çıkış için 95 Euro harç ücreti varken, çoklu giriş çıkışlar için 135 Euro’ya kadar konsolosluk harç ücreti bulunabilmektedir.

İrlanda’dan turistik vize alırsanız, Dublin’de hayvanat bahçesi, Aziz Patrik Anıtını gezebilirken, Galway’de uçurum manzarası izleyebilir, gece hayatı ve konserlere katılma imkanı bulabilirsiniz. İrlanda uçurumları ile oldukça meşhurdur, kurum olarak eşsiz manzaraları kaçırmamak ve vize işlemlerinizi yoluna koymak için bizleri tercih edebilirsiniz.

 • Ticaret yolu sizlerin ayaklarını İrlanda topraklarına götürüyorsa, yapmanız gereken İrlanda

ticari vizesi almaktır. İrlanda vize ücreti ticari harç bedeli tek giriş için 60 Euro, çoklu giriş için ise 100 Euro olarak belirlenmiştir.

Ticari yatırımlarınızı yapmak için İrlanda’yı tercih etmeniz sizleri ileri seviyelere taşıyacaktır çünkü İrlanda ticari bakımdan sürekli gelişen ve büyüyen bir ülke konumunda yer almaktadır. Geçmişten günümüze pek çok badire atlatan, İrlanda ülkesi yavaş yavaş iç huzur ve ekonomik büyümenin tadını çıkartıyor.

 • Eğitim amaçlı İrlanda’ya gitmeniz gerekiyorsa, örneğin bir konferansa katılmanız, araştırma yapmanız veya öğrencilik için almanız gereken vize harcının tek seferlik ücreti 60 Euro’dur. Çok giriş çıkış hakkına sahip İrlanda öğrenci vizesi ise, 100 Euro kadar bir maddi tutarda harç ödemesi gerektirmektedir.

Eğitim amaçlı İrlanda’ya giden çocuklar ve yetişkinlerin büyük bir çoğunluğu, İngilizce eğitimi almaktadırlar. İngilizcenizi geliştirmeniz için İrlanda sınırları içerisinde bulunan bir dil okuluna gidebilirsiniz.

İrlanda vize ücreti ödemelerini yaparak, yukarıda belirttiğimiz tüm olanak ve imkânları yakalama şansınız olabilir. Danışmanlık ücretimizi ödedikten sonra ise yukarıda bulunan imkân ve olanakları daha yüksek oranlarda yakalama şansını elde edeceksiniz.

Turistik amaçlar ile gidip, unutamayacağınız anıları aklınıza kazıyabilir, iş imkânları için gidip ticari yönde kendinizi geliştirebilir, eğitim amacıyla gidip, İngilizcenizi geliştirebileceğiniz çok güzel doğal manzaralara sahip bir ülkedir İrlanda.

İrlanda için harika bir turistik gezi planlıyorsanız, iş için İrlanda’ya gitmeniz gerekiyorsa veya eğitim amaçları için İrlanda’ya gitmek istiyorsanız, şirketimiz ayrıcalığı ile İrlanda vizesi ile ilgili detaylı bilgileri bu metni okuyarak alabilirsiniz. Hesaplamalarınız yaparken İrlanda vize ücretleri miktarlarını tam öğrenerek, daha detaylı planlar yapabilirsiniz.

İrlanda’nın toplam nüfusu 4.9 milyon iken, Avrupa’nın Kuzeybatısında yer almaktadır. Kışları oldukça soğuk geçtiğini bilmeniz, kışın yapacağınız ziyaretleriniz de valizinizi hazırlarken sizlere yardımcı olacaktır. İrlanda’nın yaz ayları 14 ila 16 derece arasında bir ısı seyrine sahipken, kış ayları 4 ila 7 derece ortalamasına sahiptir.

Sıkı giyinip, kalın kazaklarınızı yanınıza almanız, kuruluş olarak bizlerden, sizlere uzman danışman tavsiyesi olacaktır.

İrlanda Vize Formu

Doldurulması şart olan belgeler arasında yer almaktadır. İrlanda vize formu, İrlanda’ya çeşitli nedenlere bağlı olarak gidecek olan kişilerin vize alabilmeleri için gerekli olan bir belgedir. Bu belgenin temel işlevi ise, göçmenlik bürolarına, vize talep eden kişiler hakkında bilgi vermesidir.

Başvuru formunda yer alan “Özet Bilgiler” kısmı, başvuru yapılması gereken vize türünün ve daha önce gerçekleştirilmiş olunan vize giriş sayılarının belirtildiği kısımdır. Yani bu kısımda göçmenlik bürolarının, ziyaretçinin ziyaret sebebi hakkında bilgi sahibi olmayı hedeflediklerini söylemek mümkündür. Bu gibi bilgilere ek, seyahat süresinin, pasaport belge numarasının ve doğum tarihinin de yazılması gerektiği unutulmamalıdır.

Genel Bilgiler kısmı, daha önce İrlanda’ya giriş yapılıp yapılmadığı, gerçekleştirilen başvurunun ret edilip edilmediği veya vize başvurusunun başka bir ülke tarafından ret edilip edilmediği gibi bilgilerin yer alması gerektiği kısımdır.

İrlanda vize formu içerisinde bulunan Seyahat Ettiğiniz Kişiler kısmı, başvurunun yalnız mı başka bireylerle mi yapıldığı gibi bilgilerin öğrenilmek istendiği, dolayısı ile de bu tür bilgilerin yazılması gerektiği kısımdır.

İrlanda’daki İrtibat Bilgileri, ziyaret edecek kişiye ulaşılamaması durumunda iletişime geçilebilecek kişilerin bilgilerinin yer aldığı kısımdır. Seyahat amaçlı gidenlerin, kaldıkların otel bilgilerini sunmaları yeterli olacaktır. Ancak diğer kişilerin aile, arkadaş ya da ev sahibi ile ilgili iletişim bilgilerini paylaşmaları gereklidir.
İrlanda vize doldurulmuş form örneği için  visacenter.com.tr/irlanda-vize-basvuru-formu/ bağlantısını ziyaret ediniz.

İrlanda Vize Dilekçesi

 • Vize dilekçesi, İngilizce olarak yazılabilmelidir. İngilizce yeterliliği bulunmayan kişilerin bu hususta görevlilerden ya da yeterli dil bilgisi seviyesine sahip olan kişilerden yardım almaları gereklidir.
 • Dilekçede tarih özellikle bulunmalı ve doğru yazıldığından emin olunmalıdır.
 • Hitap edilen temsilcilik ya da departman doğru bir şekilde dile getirilmeli ve dilekçe ilgili makama hitap eder bir dille yazılmalıdır. Giriş cümlesi de bu hitap cümlesinden oluşmalıdır.
 • Dilekçede isim, soy isim ve başvuru yapan kişinin pasaport numarası yer almalıdır.
 • Seyahat edilmesi planlanan tarihler net olunmalı ve bu tarihlere uymaya özen gösterilmelidir.
 • Belgeler arası tarih uyumuna dikkat edilmelidir. Yani dilekçede yer alan seyahat tarihi ile seyahat aracı, otel gibi diğer rezervasyonlarda yer alan tarihler birbiri ile uyumlu olmalıdır.
 • Dilekçede seyahat planlamasına dair detayların yer alması gereklidir. Bahsi geçen planlama detaylarının, ulaşım araçlarını, ziyaret amacını ve konaklama bilgilerini kapsadıklarını söylemek mümkündür. Bunlara ek, seyahatte yapılması istenilenlerin bahsedilmesi de olumlu bir etki oluşturacaktır.
 • Geçmiş seyahat ve vize reddi durumlarından bahsedilmelidir. “Ret” alınan vizelerin gizlenmesi, vize iznini olumsuz etkileyebilecek bir durumdur.
 • Vize talebinin tek, çift ya da çok girişli olması kararlaştırılmalıdır. 15 günlük süre içerisinde birden fazla yere geçiş yapacak olan kişilerin çok girişli talep etmesi gereklidir.
 • İrlanda Vize Dilekçesi içerisinde mesleki bilgilere, abartıdan ve yalandan uzak bir şekilde değinilmeli, bu hususta bilgiler eklenmelidir.

İrlanda Vize Dilekçesi yazarken dikkat edilmesi gereken unsurlar ve dilekçede yer alması gereken bilgiler yukarıda verilen gibidir.

İrlanda vize dilekçesi nasıl yazılır ?Örnek  vize dilekçesi için  visacenter.com.tr/irlanda-vize-dilekce-ornegi/ bağlantısına bakabilirsiniz.

İrlanda Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İrlanda’ya seyahat eden kişilerin seyahat nedeni ne olursa olsun, vize onay sürecini dikkate almaları gereklidir. Bu durum, bütün vize ve seyahat süreçleri için geçerlidir. Önce gerekli işlemler yapılmalı, gerekli evraklar teslim edilmeli sonra seyahat planı yapılmalıdır. Bu durum, otel ve uçak rezervasyonları ile ilgili yaşanması muhtemel olan sorunların önüne geçmek açısından fazlası ile önemlidir.

İrlanda, vize süreçlerinin tamamını kendisini yürüten bir ülkedir. “ İrlanda vizesi kaç günde çıkar?” benzeri soruların bu denli yaygın olmasının temel nedeni de budur. Vize çıkış süresini merak edenler için verilmesi muhtemel olan bilgiler ise şu şekildedir:

Bütün şartların normal olduğu zamanlarda, İrlanda vize başvurusu yapan kişilerin 10 günlük bir süre zarfında vizeleri ile ilgili geri dönüş almaları mümkündür. Yani, İrlanda vize başvuru değerlendirme süresi, 10 gündür. Ancak bu sürenin 2 ila 3 hafta gibi bir sürece yayıldığı zamanları görmek de mümkündür.

İrlanda’ya acil sebeplerden kaynaklı olarak gidecek olan kişilerin, herhangi bir aksama ya da sorun ile karşı karşıya kalmamaları için minimum 5 haftalık bir süreci gözden çıkarmış olmaları gereklidir. Bu beş haftanın 2 haftası, gerekli olan evrakların toplandığı, dilekçe ve başvuru formunun hazırlandığı süredir.

Geri kalan 3 hafta ise dilekçenin incelenip karara bağlandığı süredir. Ancak kalınacak olan süreye, çoğunlukla da 90 günü aşan süreye bağlı olarak bahsi geçen zamanlarda artma görülmesi muhtemeldir. Çoğu durumda insanların muhtemel seyahat süresinden 2 ay önce başvuru yapıyor olmalarının nedeni de budur.

İrlanda Vizesi hakkında gerekli tüm bilgilendirme için  visacenter.com.tr/iletisim/ adresini ziyaret ederek bize ulaşabilirsiniz.
Irlanda vizesi için hesapta ne kadar para olmalı?

İrlanda seyahati için vize başvurusunda bulunanların banka hesaplarında ülkede yapılacak olan masrafları karşılamak adına belirlenmiş limitlerde bakiye olmalıdır.

Irlanda vizesi almak zor mu?

İrlanda vizesi almak kesinlikle zor değildir, önemli olan konsolosluk şartları eksiksiz karşılamaktır.

Irlanda vize veriyor mu?

İrlanda Türk vatandaşlarına vize vermektedir, vize muafiyet anlaşması olmayan iki ülke arasından vize politikası uygulanır.

 

Oyla! post