Gine Vize Dilekçe Örneği

Gine Vize Dilekçe Örneği

Gine İngilizce Dilekçe Örneği

Gine Türkçe Dilekçe Örneği

Gine turistik vize ihtiyaçlarınız için Gine turistik vize talep dilekçesi, Gine ticari vize ihtiyaçlarınız için ise Gine ticari vize talep dilekçesi doldurmalısınız.

Gine Vizesi Gerekli Evraklar 2023

Vize dilekçe örneklerine yazı sonunda ulaşabilirsiniz.

Afrika Kıtası’nın batı kesimlerinde Atlas Okyanusu’na sınırı bulunan Gine, Afrika’nın Müslüman nüfusu yoğun olan ülkelerinden biri. Fransız Kolonisi olarak yaklaşık 73 yıl boyunca var olan, bundan önce ve sonrasında ise bağımsız olan Gine, bugün tek başkanlı bir Cumhuriyet yapısına sahip.

Tropikal iklimin hüküm sürdüğü Gine’de konuşulan resmi dil ise Fransızca. Gine, turistik açıdan sahip olduğu doğal güzellikler, şelaleler, tabiat parkları ve müzeler ile turizm amaçlı olarak ziyaret edilebilir. Bunun için Gine turistik vize talep dilekçesi doldurmalı ve Gine turist vizesi almalısınız. Dilekçede bulundurmanız gereken detaylar:

 • Gine seyahati tarihleri
 • Gine seyahati amacınız
 • Gine seyahati masraflarınızın karşılanma detayları
 • Gine seyahatiniz için sigortalı çalışan iseniz izinli olduğunuza dair antetli, kaşeli, imzalı dilekçe
 • Ev hanımı ya da öğrenciyseniz sponsor dilekçesi

Bu bilgileri açık ve anlaşılır bir biçimde dilekçede barındırmak ve dilekçeyi Gine turistik vize başvuru evrakları ile desteklemek yeterli olacaktır.

 

Gine Vize Dilekçe Örneği

Gine Vize Dilekçe Örneği

Gine Ticari Vize Dilekçe Örneği

Gine az gelişmiş bir Afrika ülkesidir. Ne yazık ki Sahra Altı Afrika ülkelerinin genelinde bulunan yoksulluk ve geri kalmışlık Gine için de söz konusudur. Ülke 2008 yılından bu yana askeri cunta yönetiminde olduğundan, yatırım desteği çekmekte zorlanan Gine, bu sebeple kişi başına düşen yıllık gelirler konusunda oldukça düşük değerler taşımaktadır.

Gine ile ticari ilişkiler kurmak, ülkede yer alan şirketler ile ticari alışveriş yapmak ise mümkün. Bugün en büyük ihracat ağı Rusya olan Gine, ithalat konusunda ise uzak doğu ile bağlantılı. Türk vatandaşı olarak ticari fırsatlar yaratmak ya da şirketiniz adına Gine’ye ticari gezi düzenlemek isterseniz, Gine ticari vize almanız ve Gine ticari vize talep dilekçesi yazmanız gerekecektir.

Dilekçede değinmeniz gereken hususlar ise şöyle:

 • Dilekçenizi şirket antetli kâğıdına hazırlatın.
 • Dilekçenizde şirket yetkilisi imzası bulundurun.
 • Dilekçenizde şirket kaşesi bulundurun.
 • Dilekçenizde seyahat tarihlerinize yer verin.
 • Dilekçenizde seyahat amacınıza yer verin.
 • Dilekçenizde yer verdiğiniz unsurları Gine ticari vize dilekçe örneği ile destekleyin.
Gine vize formu nasıl doldurulur? Doldurulmuş Gine vize form örneklerine  visacenter.com.tr/gine-vize-basvuru-formu/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.
Vize talep dilekçesi nasıl yazılır?

Vize talep dilekçesi üzerinde herhangi bir şekilde yıpranma ya da kirin bulunmadığı bir A4 kağıdına resmi dil kullanarak elle ya da bilgisayar kullanılarak yazılır.

Gine vizesi kaç günde çıkar?

Gine vizesinin kaç gün içerisinde çıkacağı birçok insanın merak ettiği konudur, vize 8-15 gün sürede çıkmaktadır.

Gine vize istiyor mu?

Gine Cumhuriyeti Türkiye ile vize muafiyet anlaşması imzalamadığı için Türk vatandaşlarından ülkeye girişte vize almalarını zorunlu hale getirmektedir.

 

Oyla! post