Gine Vize Başvuru Formu

Gine Vize Başvuru Formu

Gine Yolcu Bilgi Formu

Afrika kıtasının batısında bulunan Gine Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriye arasında vize muafiye yoktur. Bundan dolayı diğer ülkelerde olduğu gibi bu ülkede de vize aşamaları aynı şekilde olacaktır.

Gine Vize Başvuru İşlemleri

Türleri açısından: Gine Turistik Vize, Gine Ticari Vizesi ve Gine Aile Ziyareti Vizesi olarak ayrılır. Gambiya’da olduğu gibi sarıhumma aşısı Gineye gidilmeden öncede mutlaka yapılmalıdır. Gerekli tedbirler alınarak gidilmesi gerekir.

Başvuru evrakları tamamlandıktan sonra Ankara Gine Cumhuriyeti Büyükelçiliği veya İstanbul Gine Cumhuriyeti Konsolosluğuna müracaat etmek izlenmesi gerekli olan adımlardır. Evraklar diğer ülkelerde olduğu gibidir.

Ayriyeten başvuran kişinin aktif kullandığı banka hesabında minimum 3.000 TL olduğunu gösteren 3 aylık hareket dökümü olmalıdır. Başvrunun sonucu 8-15 iş günü arasında belli olmaktadır. Her ihtimale karşı seyahat tarihinden 1 ay önce başvuru yapılması gereklidir.

Gine Vize Başvuru Formu

Gine Vize Başvuru Formu

Gine Vize Ücretleri

Gine vize ücreti, seyahatin türüne göre değişmektedir. Birkaç örnek vermek istiyorum:

1 Aylık Tek Girişli Turistik Vize = 200 EURO

1 Aylık Tek Girişli Ticari Vize = 200 EURO

3 Aylık Çok Girişli Turistik Vize = 250 EURO

3 Aylık Çok Girişli Ticari Vize = 250 EURO

6 Aylık Çok Girişli Turistik Vize = 300 EURO

6 Aylık Çok Girişli Ticari Vize = 300 EURO

1 Yıllık Çok Girişli Turistik Vize = 400 EURO

1 Yıllık Çok Girişli Ticari Vize = 400 EURO

Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Gine vize başvurunuzu yaparken sizin adınıza işemlerinizin başkası tarafından yürütülmesi durumunda bu kişilerin bilgilerini mutlaka belirtmelisiniz.
  • Gine vize işlemlerinde kullanacağınız pasaportun eski olmamasına dikkat etmelisiniz. Önemli olan başka bir noktada yırtık ve yıpranmış olmamasıdır. Ayrıca pasaportunuzda Gine vizenizin basılabilmesi için iki sayfanın boş kaldığına dikkat etmelisiniz. Dikkat etmeyip boş sayfa olmadığı durumda vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir.
Gine seyahatinize çıkmadan önce rutin aşılarınızın tam olduğundan emin olmalısınız. Seyahate çıkmadan en az 10 gün önce sarıhumma aşısı yaptırmanız gerekmektedir. Seyahatten önce tüm kurallara uyarak adımlarınızı atmanız etkin bir seyahat yapacağınızı ortaya çıkartacaktır.
Gine vizesi nasıl alınır? Tüm detayları incelemek için  visacenter.com.tr/gine-vize-basvurusu/ bağlantısını inceleyebilirsiniz.
Gine vizesi kaç günde çıkar?

Gine vizesinin çıkma süresinde önemli etken evrakların eksiksiz ve hatasız teslim edilmesidir. Normal şartlarda vize sonuçlanma süresi yaklaşık 8 ile 15 gün arasındadır.

Gine vize istiyor mu?

Gine umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşları ile hususi ve hizmet pasaportuna sahip olan vatandaşlardan vize istemektedir.

Papua Yeni Gine vizesi nasıl alınır?

Papua Yeni Gine vizesi almak için Avustralya Büyükelçiliği Ankara konsolosluk birimine müracaat ederek uyum koşullarına eksiksiz yerine getirmek gerekmektedir.

Oyla! post