Finlandiya Vize Başvuru Formu

Finlandiya Vize Başvuru Formu

Finlandiya Vize Alım İşlemleri Nasıl Yapılır?

Finlandiya’ya giriş yapmak için Schengen Bölgesi ülkelerden birinden geçiş yapmıyorsanız vize edinme mecburiyetiniz bulunuyor.

Finlandiya Vize Başvurusu

Schengen vizesi talep ederken gezi amacınızı muhakkak belirtmeniz gerekmektedir. Schengen vize şu şekilde kategorize edilebilir: Aile ve arkadaş görüşmesi, turist vizesi, ticari gezisi, eğitici kültürel ve sportif etkinlikler.

Finlandiya Vizesi Başvuru Formu Nereden Temin Edilir?

Finlandiya Vizesi Başvuru Formu elektronik ortamda online temin edilebilmektedir. Evrakı cihazınıza indirebileceğiniz gibi internet üzerinden doldurduktan sonra çıktınızı alabilirsiniz.

Hatalı form doldurulması sonucunda başvurunuz iptal edileceğinden yeni bir başvuru dosyası hazırlamanız gerekmektedir. Bu nedenden dolayı formun doldurulması esnasında son derece dikkatli olunması önemlidir.

Finlandiya Vize Başvuru Formu

Finlandiya Vize Başvuru Formu

Finlandiya Vize Başvuru Formu Doldurulurken Dikkat Edilecek Hususlar

Finlandiya vize başvuru formu, Konsolosluk tarafından hazırlanan hususi bir evraktır.

Finlandiya vize başvuru formunun eksiksiz bir şekilde, doldurulması zorunluluk teşkil eder bunun aksi durumlarda Finlandiya konsolosluğu başvurunuzu işleme almayacaktır. Finlandiya Schengen vize taleplerinde doğru bilgilerin sunulması, istenilen bilgilerin büyük harfle giriş yapılması vizenizin onaylanması için önemli etkenlerin başında gelmektedir.

Giriş yaptığınız bilgilerin bir biri ile uyumlu olması, pasaport ve kimlik bilgileriniz de ki sayıların tutarlı olması dikkat edilmesi gerekli olan diğer hususlardır.

Finlandiya Vize Başvuru Formu Dijital Ekranda Nasıl Doldurulur?

  • 1– 11. Maddeler şahsi bilgileriniz ile alakalıdır.
  • – 16. Maddeler pasaport bilgilerinizi içerir.
  • İş durumunuz ve alakalı olduğunuz şirketler ile alakalı detaylı bilgileri vermeniz gerekir. Eğitim görenler bu kısma öğrenci olduğunu belirterek eğitim ile alakalı bilgileri girerler.
  • Parmak izi daha önce ki vize başvuruları ve sonuçları ile alakalı bilgiler bu bölüme yazılmalıdır.
  • Misafirlik, konaklama vb. Durumlar için uygun olan seçenekler işaretlenmelidir.
  • Avrupa Birliği ya İsviçre vatandaşı akrabalarınızın olup olmadığına dair seçeneklerin bulunduğu bölüm doğru bir şekilde doldurulmalıdır.
  • Tarih ve imza bölümü boş bırakılmamalıdır.
  • İstenilen ek bilgiler son bölümde doldurulmalıdır.

Formda ki bilgilerin eksiksiz olarak doldurulmuş olması vize başvurunuzun onaylanmasında etkili bir rol oynayacağından dikkatli olunması gerekmektedir.

Finlandiya vizesi güncel evrak listesi için  visacenter.com.tr/finlandiya-vizesi-icin-gerekli-evrak-listesi/ adresini ziyaret edebilirsiniz.
Finlandiya Vize Başvuru Formu

Finlandiya vize başvurusunda doldurulması zorunlu olan belge konsolosluğun başvuru sahibi hakkında bilgi edinmesini sağlar. Eksiksiz ve gerçeğe uygun olarak doldurulması zorunludur.

Finlandiya vize başvurusu nereye yapılıyor?

Kısa süreli seyahat ve uzun süreli seyahat olmak üzere vize işlemlerini ikiye ayıran Finlandiya tarafından başvurular diplomatik temsilcilikler tarafından yetkilendirilen başvuru merkezleri aracılığı ile yapılır.

Finlandiya vize var mı?

Finlandiya tarafından Türkiye ile yapılan vize muafiyeti anlaşmasına göre gri, siyah ve yeşil pasaport için kısa süreli seyahatlerde vize talep edilmez.

Finlandiya Schengen ülkesi mi?

Finlandiya 26 Schengen Ülkesi arasında yer almaktadır, vize işlemleri Schengen anlaşmasına göre sürdürülmektedir.

 

Oyla! post