Finlandiya Vize Dilekçe Örneği

Finlandiya Vize Dilekçe Örneği

Finlandiya Turistik Vize Dilekçe Örneği

 

FİNLANDİYA Vize Dilekçe Örneği,Finlandiya turistik vize ihtiyaçlarınız için Finlandiya turistik vize talep dilekçesi, Finlandiya ticari vize ihtiyaçlarınız için ise Finlandiya ticari vize talep dilekçesi olarak doldurmalısınız.

  Finlandiya Vize Dilekce Ornegi

Vize dilekçe örneklerine yazı sonunda ulaşabilirsiniz.

Avrupa’nın kuzeyinde, İskandinav Yarımadası’nın doğu kısmında yer edinen Finlandiya, son yıllarda turistik açıdan ve yaşanmak istenen ülkelerin başında gelmeye başladı. Avrupa’nın en huzurlu ülkelerinden biri olan ve işgücü açısından da haftalık 4 günlük çalışan Finler, bütün bu bilgilerin yayılmasından sonra daha merak edilir hale geldiler. Ülkede yaşanan iklimin, İskandinav kültürünün ve derin tarihin gözlemlenebilmesi, turistik turlar ile bu muhteşem doğa ile buluşulması ile adeta rüyaları süslüyor. Finlandiya’ya turist olarak gitmek için ise yerine getirmeniz gereken şartlar var. Bunlardan ilki, Finlandiya turist vizesi almak ve bunu yerine getirmek için Finlandiya turistik vize talep dilekçesi yazmak. İşte dilekçede bulunması gerekenler:

  • Finlandiya turistik vize talebi dilekçesi yazarken seyahat sebebinizi ve tarihlerini belirtin.
  • Finlandiya turistik vize talebi dilekçesi yazarken, ülkede doğacak masraflarınızın nasıl karşılanacağını belirtin.
  • Sponsor ile ülkeye giden bir ev hanımı ya da öğrenciyseniz, Sponsor dilekçesi doldurun ve kendi dilekçenize ek olarak bu dilekçeyi de ibraz edin.
  • SGK kayıtlı bir çalışan olarak ülkeye giriş yapmak istiyorsanız, Türkiye’de bağlı olduğunuz şirketin antetli kâğıdına ilgili seyahat tarihlerinde izinli olduğunuzu belgeler dilekçe hazırlatın. (Dilekçede şirket kaşesi ve yetkili imzası gereklidir.)

Son olarak, Finlandiya turistik vize başvurusu yaparken belgelerinizin dilekçe ile uyuşmasına özen gösterin ve dilekçede gerçek dışı bilgi bulundurmayın.

 

Finlandiya Ticari Vize Dilekçe Örneği

Finlandiya yalnızca turistik bir ülke ve merak edilen unsurlar barındırmıyor. Ülke, İskandinav ülkelerinin kalkınma ve ekonomi anlamında gösterdiği başarı hikâyelerinden biri. Finlandiya ekonomisi gelişmiş olması ile birlikte, dünyaya da açılmakta geç kalmayan bir ekonomi.

Ülkede yüksek teknolojili elektronik ürünler üretilmekte ve ihraç edilmektedir. Bu anlamda bir dünya lideri olan Finlandiya, orman, endüstri, maden, metal ve mühendislik sektöründe de önemli ihracatlar gerçekleştirmekte, Avrupa’ya kaynak sağlamaktadır.

Finlandiya ile önemli iş birliği kurmak adına ülkeye kongre, fuar, seminer, iş toplantısı gibi organizasyonlara katılmak için Finlandiya ticari vizesi ihtiyacınız vardır. Bu vize için Finlandiya ticari vize talep dilekçesi gereklidir.

Finlandiya ticari vizesine sahip olmak için doldurmanız gereken dilekçede şirket bilgileriniz antetli kâğıtta yer almalı, şirket yetkilisi imzası taşımalı, kaşesi bulunmalıdır. Ayrıca seyahat amacınız, seyahat tarihiniz, bu vize ile Schengen bölgesine giriş yapıp yapmayacağınız da dilekçede açıkça belirtilmelidir. Sunacağınız vize evrakları ile dilekçenizi desteklemeniz gerektiğini de unutmamalısınız.

Finlandiya vize başvuru formu nasıl doldurulur? Doldurulmuş Finlandiya vize form örneklerine  visacenter.com.tr/finlandiya-vize-basvuru-formu/ sayfasından ulaşabilirsiniz.
Finlandiya Vize Dilekçe Örneği

Finlandiye vizesi için doldurulması zorunlu olan başvuru formunda yer alan bilgiler gerçeğe uygun olmalı ve başvuru evrakları ile uyumlu olmalıdır.

Finlandiya vize istiyor mu?

Finlandiya Türk vatandaşlarından vize isteyen Schengen ülkesidir, vatandaşlar kıs üreli ziyaretlerinde vizeden muaf olsa da bordo pasaport için vize zorunludur.

Finlandiya vize ücreti ne kadar?

Finlandiya vize ücretlerinde farklılıklar bulunmaktadır, başvuruları aracı kurumlar tarafından sağlanan Finlandiya vize ücretlerie harç bedeli dışında hizmet bedeli de eklenir.

Finlandiya vize kaç günde çıkar?

Finlandiya vizesinin sonuçlanma süresi ortalama olarak 7 ila 15 gündür ancak bazı durumlarda 55 iş gününe kadar süreç uzamaktadır.

2/5 - (1 vote)