Finlandiya Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi (Güncel)

Finlandiya Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2022

Vize talebinin dilekçe örnekleri, vize başvuru formunun detaylı örnekleri ve de vize için gerekli evrak örneklerini makalemizi okuyup bilgi edindikten sonra, sayfamızın en altında bulabilirsiniz.

Firmamız Hakkında Vize Merkezi

Finlandiya Vize Evrakları

Finlandiya’dan vize alma işlemleri sırasında, teslim etmeniz gereken evrakların listesini bu alt başlığımızda sizlere en ince detayına kadar anlatmayı, visacenter olarak kendimize görev bildik.

Finlandiya vize evrakları için bizleri arayıp, işleminiz için gereken en doğru evrak listesini, bizler yardımıyla öğrenmeniz mümkündür.

Dilerseniz visacenter olarak hazırladığımız, Finlandiya’nın tüm vize türleri için ortak evrakları hep birlikte inceleyelim.

 • Finlandiya’nın vizesini almadan önce doldurmanız gereken başvuru formu, almak istediğiniz tüm tip vizeler için ortak özellik olarak bulunmakta.
 • Finlandiya vizesi için başvuru da bulunduysanız, başvurunuz sonrasında en azından 180 günlük süre kadar devam edecek pasaport sahibi olmanız gerekmekte. Pasaportunuz yaprakları arasında, en azından 2 adet yaprak boş olarak bulunmalıdır ki işlemleriniz buralara işlenebilsin. Pasaport ile ilgili veya Finlandiya vize alım işlemleri ile ilgili daha detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsanız visacenter çağrı merkezimizden, bizlere ulaşmanız mümkün.
 • Kimlik bilgilerinizin yer aldığı, Türkiye Cumhuriyeti nüfus cüzdanınızın bir adet önlü ve arkalı fotokopisi ( çözünürlük netse siyah beyaz, net değilse renkli olacak şekilde) verilmesi gereken belgeler arasında yer almaktadır.
 • Finlandiya vize evrakları için bir diğer gereken ortak evrak ise tam vukuatlı nüfus kayıt örneğinizdir. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneğinin Finlandiya vize başvuruları içerisinde ortak olarak istenmesinin sebebi, başvuran kişinin adres ve aile bilgilerine detaylı bir şekilde Finlandiya Başkonsolosluğu’nca ulaşılmasıdır.

Visacenter olarak, Finlandiya vizesi için ortak gerekli evrakların listesini yukarıda sizlere bildirdik.

Şimdi de mesleki şartlara göre, gerekebilecek ekstra evrakları sizler için maddeler halinde yazıyoruz. Finlandiya vizesi almak için mesleki olan, verilmesi zorunlu olan ekstra evraklar.

Çalışan Kimseler İçin Finlandiya Vize Başvurusunda Verilmesi Gerekli Ekstra Evraklar:

 • İşvereniniz tarafından imzalı ve gerekirse mühürlü bir biçimde izin belgesi almanız gerekmektedir.
 • Finlandiya vize ücreti ödemesiyle başlatacağınız başvurunuz sonrasında, SGK 4A hizmet dökümünü, E-devlet üzerinden barkotlu bir biçimde almanız ve gerekli evraklar arasına koymanız şarttır.
 • Son 3 aya ait maaş bordronuz ve banka hesap dökümünüz de gerekirse istenilecektir.
 • Bağlı bulunduğunuz (çalıştığınız) şirket ile ilgili bazı belge ve evraklar da sizlerden istenilebilir. Şirketiniz ile ilgili istenilebilecek evrakları visacenter.com’a girdikten sonra iletişim bölümünden bizleri arayarak öğrenebilirsiniz.

Finlandiya Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2023

Çiftçiler İçin Finlandiya Vizesi Başvurusu Yaparken Verilmesi Gereken Ekstra Evraklar:

 • Çiftçiler bulundukları yerlerde bir Ziraat Odası’na bağlı bulunurlar. Bulundukları bu Ziraat Odaları’ndan da çiftçilik yaptıklarına dair belgeleri, vize başvurusu yaparken bildirmek zorundadırlar. Belgelerin nasıl alınacağı ve Ziraat Odaları’na ne söylemeniz gerektiği ile ilgili detaylı bilgi almak veya kafanıza takılan sorulara yanıt bulmak istiyorsanız bizlere ulaşabilirsiniz.

Şirket Sahiplerinin Finlandiya Vizesi İçin Başvuru Yapacağı Sırada Vermesi Gereken Ekstra Evraklar:

 • Şirketin kendinize ait olduğunu, Finlandiya Başkonsolosluğu’na bildirecek belge, şirket sahipleri için verilmesi gereken ilk ekstra evraklar arasında yer almaktadır.
 • E-devlet üzerinden alınabilen, SGK 4B hizmet dökümü gibi barkotlu belgeler de sizlerden ekstra olarak istenilebilmektedir.
 • Finlandiya Vize Ücreti ödemenizi ve sponsorluğunuzu şirket aracılığıyla gerçekleştirmek istiyorsanız bizlerden detaylı bilgi alabilirsiniz.
 • Şirketiniz ile ilgili gerekli evrakları, Finlandiya Başkonsolosluğuna bildirmeniz gerekmektedir.
 • Şirketiniz ile ilgili gerekli evraklar, şirketinizin Ticaret Odası kaydı ile birlikte, şirketinizin Ticaret Odası sicil kaydı da vermeniz gereken ekstra evraklar arasında yer almaktadır. Şirketinizin gazete fotokopisini ve vergi levhasını da bildirmeniz gerekmektedir.

Emekliler İçin Finlandiya Vizesi Alırken Verilmesi Gereken Ekstra Evraklar:

 • Emeklilik belgesi, emekli vatandaşların Finlandiya vizesi almak için vermeleri gereken ilk ekstra evraktır.
 • Finlandiya vize ücreti ödemesi yapmadan önce emekli kimseler, emeklilik maaşlarını aldıkları bankaların son 3 ayına ait hesap dökümünü de ekstra olarak vermelidirler. Bu iki belge haricinde ekstra olarak bildirmeniz gereken herhangi bir evrak olup, olmadığını visacenter çağrı merkezimizi arayarak öğrenebilirsiniz.

Öğrenciler İçin Finlandiya Vizesi Alırken Verilmesi Gereken Ekstra Evraklar:

 • Finlandiya vizesi almak için başvuru yapan öğrencilerin aktif eğitim hayatlarının devam ettiklerini ispat etmeleri gerekmektedir.
 • Bunu yapmaları için gerekli 2 adet tercih hakları bulunmakta olan öğrenciler, ilk olarak eğitimlerini devam ettirdikleri kurumlardan imzalı ve mühürlü öğrenci belgesi alabilirler.
 • İkinci olarak da verilmeden önce, yakın tarihte e-devlet üzerinden alınmış öğrencilik belgelerini verebilirler

18 Yaşından Küçük Kimseler İçin Finlandiya Vizesi Alırken Verilmesi Gerekli Ekstra Evraklar:

 • 18 yaşından küçük kimseler, Finlandiya vizesi başvurusu yapacakları sırada, aileleri tarafından vize almasında sakınca görülmediğine dair kanıt niteliği taşıyan muvafakatnamelerini ekstra olarak vermelidirler.
 • 18 yaşından küçük kişiye sponsorluk yapacak kişiler ile ilgili ekstra bilgiler de istenilebilmektedir.

 

Finlandiya Vizesi Icin Gerekli Evrak Listesi
Finlandiya Vizesi Icin Gerekli Evrak Listesi
Finlandiya vize başvurusu nasıl yapılır? En detaylı bilgiye  visacenter.com.tr/finlandiya-vize-basvurusu/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Finlandiya Vize Ücreti 2023

Finlandiya’ya gitmek için ödemeniz gereken vize harç bedelleri, 3 Şubat 2020 tarihinde 20 Euro kadar bir zam almıştır. Fiyat listemizde değişiklik olup, olmadığını öğrenmek için bizler ile iletişime geçebilirsiniz. Finlandiya vize ücreti listesi 2023 yılı için aşağıdaki gibidir.

 • Finlandiya’ya turistik vize almak, Finlandiya topraklarını gezip, Finlandiya’nın kültürünü öğrenmek istiyorsanız, ödemeniz gereken harç ücreti bedeli yaklaşık 105 Euro kadardır. Harç ücretinde değişme olup, olmadığını (eksi veya artı yönde fark etmeden) bizleri arayabilirsiniz.
 • Ticari amaçlar ile Finlandiya’ya gidip, orada iş yapmak, ticaret ile ilgili bir yatırımda bulunmak veya herhangi iş ile ilgili bir konuda Finlandiya vizesi almak istiyorsanız, ödemeniz gereken harç ücreti yine 105 Euro kadar.
 • Finlandiya vize ücreti, harç ücreti ve danışmanlık ücreti olarak fiyatlandırılmaktadır. Ekstra olarak seyahat sağlık sigortası ücretlendirmesini de danışan kendi cebinden karşılamak zorundadır.
 • Finlandiya’ya gidip orada bulunan eş, dost veya akraba ziyaretinde bulunmak mı istiyorsunuz? O zaman ödemeniz gereken harç ücreti 105 Euro civarında olup, artıp, azalan fiyat bilgisi için visacenter iletişim merkezimizle irtibata geçebilirsiniz.
 • Finlandiya’da bulunan herhangi bir kültürel etkinlikten, sizler tarafına bir davetiye yollanmışsa, Finlandiya vizesi alırken tercih etmeniz gereken vize türü, kültürel vizedir. Bu vize türü için, Finlandiya Başkonsolosluğu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına 105 Euro kadar bir harç ücreti belirlemiştir.
 • 0 ve 6 yaş arasındaki çocuklardan alınan harç bedeli neredeyse diğer harç bedellerinin 4’te biri kadardır.
 • 6-12 yaş arası çocuklardan alınan harç bedelleri ise neredeyse diğer harç bedellerinin yarısı kadardır.
 • Transit amaçlı, Finlandiya topraklarına vize almanız mı gerekiyor? O zaman transit Finlandiya vizesi almalısınız. Transit Finlandiya vize harç ücreti 80 Euro kadardır. (Zam sonrası, net fiyatı öğrenmek için arayınız.)
 • Finlandiya ülkesi sınırları içerisinde şoförlük yapmanızı gerektiren bir durum var ise Finlandiya şoför vizesi almanız gerekmektedir. Finlandiya şoför vizesi, danışmanlık ve zam öncesi fiyatı 80 Euro kadardır. Zam sonrası net fiyat bilgilendirmesi, ekstra maliyetler için arayıp bilgi alabilirsiniz.
 • Konaklama bilgileri hotel vb.
 • Uçuş rezervasyonu yapıldığına dair belge

Finlandiya vize ücreti kur bazında yaşanan dalgalanmalar nedeni ile vize ücretinde de değişmeler olabilmektedir. Finlandiya vize parası değişip, değişmediğini visacenter merkezimizi arayarak kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Diğer ülkelere vize alırken olduğu gibi Finlandiya’ya vize alırken de danışmanlık hizmetlerinden yararlanmak sizlerin yararına olabilir. Sizler için tam ücret belirlendikten sonra (sağlık sigortası, harç ücreti vb.) başvuru işlemlerine profesyonel bir biçimde başlamaktayız. İşlemlerimiz de vize başvurularınızı yaparken oluşma ihtimali olan sorunların önceden tespitini yapıp, sonrasında o sorunlar oluşmadan onlara önlem almaya çalışmaktayız.

Finlandiya’ya hangi amaç ile gitmek istiyorsanız fark etmeden, profesyonel danışmanlık hizmeti almanız daha sorunsuz vize süreçleri yaşamanıza olanak sağlayacaktır.

Finlandiya’da schengen vizesi ülkeleri arasında yer alan bir ülkedir. Zorlu bir vize türü olan schengen vizesi, alınırken profesyonel yardım almak, hızlı işlem yapmanızı sağlayabilir. Finlandiya vize ücreti ve öncesinde verilmesi gereken evrakları detaylı bir şekilde, visacenter olarak sizlere aktarıyoruz.

Vize için ne kadar para ödemeniz gerektiğini detaylı bir biçimde öğrenmek için bizleri aradıktan sonra, Finlandiya’ya gidiş amacınızı belirttikten sonra, sizler için gereken ücretin ne olduğunu öğrenmeniz mümkün.

Finlandiya Vize Formu

Visacenter olarak sizlere, Finlandiya vize formu doldururken titizlik göstermeniz ve vize formunuzu nasıl doldurabileceğiniz ile ilgili bilgiler vereceğiz. Finlandiya vize formunu doldururken titizlik ile neden davranmalısınız?

Sorusuna cevap olarak sizlere, eğer yanlış bir bilgilendirme veya hatalı bir bilgi beyan etmeniz halinde, Finlandiya Başkonsolosluğu’nca vizenize ret verileceğini bildirmemiz gerekmektedir. Bu tarz kötü olasılıkları Finlandiya vize başvurunuz esansında azaltmak için bizler ile iletişime geçebilirsiniz.

Schengen vizeleri arasında yer alan Finlandiya vizesine başvuru yaparken de diğer schengen vizelerinde olduğu gibi, başvuru talep formu doldurmanız gerekmektedir. Finlandiya vize başvuru formunun ilk 10 maddesinde, genelde sizler ile ilgili olan kimlik bilgileri gibi bilgiler istenilmektedir.

12, 13, 14, 15 ve 16. maddelerde ise başvuru yapacak kişinin pasaportu ile ilgili bilgiler doldurulmalıdır. Finlandiya vize ücreti ödemesi ve form doldurma konusunda uzman destek almak istiyorsanız bizler iletişime geçmeniz mümkündür.

Finlandiya vize formu nasıl doldurulur? Doldurulmuş Finlandiya vize form örneklerine visacenter.com.tr/finlandiya-vize-basvuru-formu/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Finlandiya Vize Dilekçesi

Tarafınızdan, Finlandiya Başkonsolosluğu’na vize talebinizi bildirmek için yazılması gereken dilekçedir. Visacenter olarak sizlere bu dilekçenin nasıl doğru yazılımını yapıldığını gösterebiliriz. Doğru işlem sırası ve kaliteli hizmet ile birlikte, Finlandiya vize onayınızın pozitif yönde olan oranını artırmak isterseniz, bizler ile doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

Finlandiya vize ücreti ödemelerinizi yapacağınız sırada, bu dilekçeyi de eş zamanlı olarak doldurmanız mümkündür. Dilekçeyi doldururken, Finlandiya Başkonsolosluğu’na seyahatinizin amacı ve nedeni ile ilgili detaylı bilgileri vermeniz gerekmektedir.

Dilekçe içerisine yazmanız gereken ekstra bilgiler olup, olmadığını bizler yardımıyla öğrenebilmeniz mümkün. Visacenter olarak, Finlandiya vize ücreti ve Finlandiya vize dilekçesi gibi konularda sizlere destek olmak için buradayız.

Finlandiya vize dilekçesi nasıl yazılır ?Örnek  vize dilekçesi için  visacenter.com.tr/finlandiya-vize-dilekce-ornegi/ bağlantısına bakabilirsiniz.

Finlandiya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Finlandiya vizenizin ret veya onay sonucunun çıkma tarihi, başvuru tarihiniz ile doğru orantılı olacaktır. Finlandiya Konsolosluklarında işler yoğun ise vizenizin çıkma süresi 2 haftayı biraz geçebilirken, Finlandiya Başkonsolosluğu’nda işler yoğun değil ise vizeniz başvuru tarihinizden 7 gün sonra bile çıkabilmektedir.

Finlandiya vize ücreti olarak harç, danışmanlık ve sigorta ücretlerinin ödenmesi gerekmektedir. Bu ücretler ödenirken yapmanız gerekenler hakkında detaylı bilgi almak için, sitemiz iletişim bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

Finlandiya vize, dilekçe, başvuru formu örnek nüshalarını metnimizin sonunda sizler için toparladık. Toparladığımız bu örnekler sayesinde başvuru sürecinizi daha titiz ve daha dikkatli bir biçimde gerçekleştirmeniz mümkündür.

Finlandiya vize ücreti ile ilgili değişiklik yapmanız gereken durumlar var ise (örneğin turistik amaç yerine, ticari amaçlar ile gitmeye karar verdiyseniz) bizleri arayarak bizleri bilgilendirebilir ve gerekli değişiklikleri sorun çıkmadan yapabilme imkânı bulabilirsiniz. Visacenter olarak, Finlandiya vizesi ile ilgili her konuda sizlere yardımcı olabileceğimize inanmaktayız.

Finlandiya vizesi nasıl alınır? Tüm detayları incelemek için   visacenter.com.tr/finlandiya-vize-basvurusu/ bağlantısını inceleyebilirsiniz.
Finlandiya Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2023

Finlandiya vizelerinde her kategori için farklı evraklar talep edilmektedir, güncel evrak listesine dış temsilciliklerde ulaşmak söz konusudur.

Finlandiya vize ücreti ne kadar?

Finlandiya vize konsolosluk harç ücretleri her yıl güncellenmektedir, ücretler vize çişidine göre farklılık gösterir.

Finlandiya vize veriyor mu?

Finlandiya bordo pasaportlu Türk vatandaşlarına vize vermektedir bunun dışında diğer vatandaşlar 6 ayda 3 ayı geçmemek koşulu ile vizeden muaf tutulur.

Helsinki vize var mı?

Finlandiya’nın başkenti Helsinki ye gitmek isteyen Türk vatandaşları vizeye tabidir, umuma mahsus pasaport a sahip olan vatandaşların seyahat amacına göre başvuru yapması gerekmektedir.

 

Oyla! post