Finlandiya Konsolosluğu

Finlandiya Konsolosluğu

Baltık Denizi kıyısında bulunan Finlandiya Cumhuriyeti’ne gidebilmek için vizenizin olması gerekir. Vize başvurularınızı Finlandiya adına Türkiye’de yetkili kurum olan Finlandiya Konsolosluğu’ndan yapabilirsiniz. Doğru vize işlemlerini uygulayarak yapacağınız vize başvurunuzun konsolosluk görevlilerince onaylanmasıyla ülkeyi gidip görme imkanı elde edebilirsiniz.

Finlandiya Vize Başvuru Formu

Finlandiya konsolosluğu – visa center, vize işlemlerinizi doğru adrese yapabilmeniz adına aşağıda konsolosluğun adresini, telefon numarasını, e-posta adresini ve fax numarasını paylaşmıştır. Bu bilgileri kullanarak vizeyi doğru adresten alabilirsiniz. Aşağıdaki bilgiler arasında ayrıca konsolosluğun hangi günlerde ve saatlerde çalıştığını öğrenerek mesai saatleri içerisinde başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Türkiye’nin farklı şehirlerinde hizmet sunun Finlandiya Konsolosluklarının görev bölgelerinin hangi şehirler olduğunu öğrenebilirsiniz.

FİNLANDİYA KONSOLOSLUĞU

FİNLANDİYA CUMHURİYETİ BÜYÜKELÇİLİĞİ 

Kançılarya: Kader Sok. No. 44, 06700, G.O.P., Ankara
Telefon: 457 44 00
Faks: 468 00 72
E-Posta: [email protected]
Çalışma Saatleri: Pazartesi-Perşembe: 08:30-16:30 Cuma: 08:30-15:15

Finlandiya Konsolosluğu Ankara

Türkiye’de tek resmi temsilcilik olarak Türk ve Fin vatandaşlara hizmet vermektedir. Ayrıca iki ülke arasındaki birçok ilişkinin de yürütülmesinde büyük rol oynamaktadır. Bu işbirlikleriyle birçok gelişimin de kapısı aralanmaktadır.

Finlandiya Konsolosluğu

Finlandiya Konsolosluğu

Finlandiya Konsolosluğu İletişim

Konsolosluk işlemleri için bilgi almak isteyen vatandaşlar, konsolosluk binasına gitmeden irtibat numaraları üzerinden bilgi alabilirler. Finlandiya konsolosluğu iletişim bilgileri ikamet edilen yere uygun il aranarak edinilebilir.

Finlandiya Konsolosluğu Ne Zaman Açılacak

Kurumun çalışma günleri Pazartesi ve Cuma günleridir. Çalışma saatleri ise sabah 8.30’dan başlayarak 12’ye kadar sürmektedir. İki çalışma saati bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de 13.00-15.00 saatleri arasındadır. Ayrıca kurum resmi tatillerde çalışmamaktadır.

Finlandiya Konsolosluğu Ankara İletişim

Ankara ve çevre illerde ikamet eden Fin vatandaşlar, konsolosluk ile iletişime geçerek her konuda bilgi sahibi olabilirler. Finlandiya konsolosluğu Ankara iletişim numarası; 0312 457 44 00’dır.

Finlandiya Konsolosluğu İstanbul

İstanbul’un yanı sıra Bursa, Çanakkale, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Kocaeli, Yalova ve Balıkesir gibi illerde oturan gurbetçi vatandaşlar İstanbul’da yer alan konsolosluk binasından yardım alabilirler.

Finlandiya Konsolosluğu İstanbul İletişim

Konsolosluğa gidemeyen kişiler ise telefon üzerinden çeşitli konularda bilgi alabilirler. Finlandiya konsolosluğu İstanbul iletişim numarası; 0212 296 95 49’dur.

Finlandiya Konsolosluğu İzmir

İzmir’de yer alan konsolosluğa vize başvuru işlemleri yapılabilmektedir. Hatta İzmir çevresi de buraya başvuru işlemi yapabilmektedir. Vize konusunda her türlü sorun giderilerek, sorulara da yanıt verilerek çözüm aranmaktadır.

Finlandiya Konsolosluğu Antalya

Burdur, Isparta ve Antalya’da oturan vatandaşlar, konsolosluk işlemleriyle alakalı Finlandiya konsolosluğu Antalya üzerinden destek alabilirler. Fakat burada vize başvurusu kabul edilmemektedir.

Finlandiya Konsolosluğu Nerede?

Finlandiyalı Türk vatandaşları ve 3. Sınıf vatandaşlar, Türkiye’de birçok ilden konsolosluk hizmeti alabilmektedirler. Bu konuda ikamet edilen yere göre araştırma yapılabilir. Çünkü ikamet yerine uygun ilin görev bölgesinde olunması durumunda konsolosluk hizmetini o ilden alabilmek mümkündür.

Finlandiya Konsolosluğu Telefon Numarası

Finlandiya Fahri başkonsolosluğu olarak hizmet alınacak irtibat numarası 0212 296 95 49’dur. Ayrıca konsolosluğun bulunduğu yer Beşiktaş’tadır. Çalışma saatleri içerisinde her türlü soru, istek, öneri sunulabilir.

Finlandiya Konsolosluğu

Türkiye’de bulunan Finlandiya İstanbul Fahri Konsolosluğu’nda vize işlemleri yapılmaz, işlemler yetkilendirilmiş seyahat acentaları tarafından gerçekleştirilir.

Finlandiya Konsolosluğu ne zaman açılacak?

Finlandiya İstanbul Başkonsolosluğu hafta içi her gün çalışma saatleri içerisinde hizmet vermeye devam etmektedir.

Finlandiya Ankara Büyükelçisi kimdir?

Finlandiya’nın Ankara Büyükelçiliği görevini yürüten Nina Vaskunlahti halen görev süresi devam eden isimdir.

Finlandiya vizesiz gidilir mi?

İki ülke arasındaki vize rejimine göre bordo pasaporta sahip olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vizeye tabidir. Hizmet, hususi ve diplomatik pasaporta sahip olan vatandaşlar ise 180 gün içinde 90 gün geçmemek şartı ile vizeden muaftır.

 

Oyla! post