Çalışma Belgesi Örneği ve İzin Dilekçesi Örneği

Çalışma Belgesi Örneği ve İzin Dilekçesi Örneği – Visa Center

Yurt dışı seyahatine çıkmak isteyen çalışan statüsündeki kişiler yapacakları vize başvurularında çalışma belgesi ve izin dilekçesi sunmak durumundadır.

Doldurulup imzalanmış vize başvuru formu ile birlikte başvuru yapılacak konsolosluk ve büyükelçiliklere verilmesi gereken bu evraklar kişinin Türkiye’de daimi bir işte çalıştığını ve işverenden seyahat için izin alındığını gösterir.

İşverenden alınan imzalı ve kaşeli izin dilekçesinde hangi tarihler arasında izinli olunduğu görülebilir. Vize başvurusu için incelemelere yapılırken bu tarihler dikkate alınacak ve vizenin süresi bu bilgilere göre belirlenecektir.

Çalışma belgesinin ve işveren izin belgesinin vize başvuru dosyasında bulunmaması ya da gereğince hazırlanmamış olması başvurunun reddine neden olabilir.

Vize başvurusu yapacak kişilerden çalışan grubuna dahil olanlar , vize başvuru dosyalarına çalışma belgesi de eklemek zorundadırlar.Çalışma belgesi yurt dışına çıkmak istiyen bireyin seyahat tarihlerinde izinli olduğunu gösteren ve hangi tarihtan itibaren hangi görev de olduğunu belirten yazıdır.İşveren tarafından alınarak yetkili kişi tarafından kaşe imza yapılmalıdır.Çalışma belgesi genellikle Almanya vize başvurularında talep edilmektedir.Çalışma Belgesi Örneği ve İzin Dilekçesi Örneğini aşağıda görebilirsiniz.

DÜZENLENEBİLİR BELGE İÇİN TIKLAYINIZ.

… / … /2018

ÇALIŞMA BELGESİ

PERSONELİN

ADI VE SOYADI          :                                                                                                                    

D.YERİ VE TARİHİ      :

İŞYERİ SİCİL NO         :

SİGORTA SİCİL NO    :

İŞE GİRİŞ TARİHİ       :

ÜNVANI                    :

GÖREVİ                     :

Yukarıda hüviyeti yazılı olan …………………   …..………………..’ın  …/… / ………  tarihinden beri kurumumuzda çalışmaktadır. …..………………..’ın  …/… / ………  tarihleri arasında yurt dışına çıkmasında sakınca bulunmamakta olup izinlidir.

Saygılarımızla,

Kaşe ( İmza sirkülerindeki yetkili tarafından ıslak imza )

Başa dön tuşu
whatsapp
×