Cape Verde Aile Birleşimi

Cape Verde Aile Birleşimi

Afrika kıtası ülkeleri arasında yer alan Cape Verde aile birleşiminden yararlanılabilecek bir ülkedir. Evleneceği kişiler, anne babaları, çocukları veya eşleri Cape Verde’de olan kişiler aile birleşimi vizesini alarak yakınlarının yanında kalma şansı elde edebilirler. Vize ile ülkede kalma süresi 3 aydan uzundur. Ancak aile birleşimi yapabilmeleri için gerekli evraklara sahip olmaları ve konsolosluk yetkililerini ikna etmeleri gerekir.

Cape Verde Konsolosluğu

Konsolosluğun onay vermesi için yapılabilecekler cape verde aile birleşimi – visa center ekibi vasıtasıyla öğrenilebilir. Aşağıda aile birleşimi işlemlerine dair tüm merak edilen bilgiler vardır. Bu bilgileri merak ediyor ve aile birleşimi vize başvurusunda bulunurken yararlanmak istiyorsanız bilgileri not almalısınız.

Cape Verde Aile Birleşimi Vizesi

Cape Verde Aile Birleşimi vizesi almak için öncelikle Konsolosluk ile iletişime geçmelisiniz. Konsolosluk tarafından belirtilen evrakları hazırlamalısınız. Aynı zamanda Cape Verde Aile Konsolosluğu tarafından belirlenen tüm kurallar ile tanış olmalısınız. Bu kurallar ile tanış olarak sürecin nasıl işleyeceği hakkında daha net bilgi sahibi olabilirsiniz.
Cape Verde Aile Birleşimi

Cape Verde Aile Birleşimi

Aile Birleşimi başvurusu yapacaksanız seyahat etmeyi planladığınız tarihten çok daha önce başvuruda bulunmalısınız. Çünkü başvuru sırasında bazı sebeplerden dolayı gecikmeler yaşanabilir. Bu tür gecikmelerde sorun yaşamamak adına en az 2 – 5 ay öncesinde başvuru işlemini başlatmalısınız.

Cape Verde Aile Birleşimi için zorunlu olan belgeler bulunmaktadır. Bu belgelerin hepsini eksiksiz bir şekilde hazırlamalısınız. Ayrıca Cape Verde Aile Konsolosluğu tarafından sizden ekstra belgeler talep edilebileceğini de unutmamalısınız. Sizden istenen ek belgeleri de hazırlayıp Konsolosluğa takdim etmelisiniz. Aksi halde başvuru süresi başarısız olacaktır.

Cape Verde Aile Birleşimi Gerekli Evraklar

Cape Verde Aile Birleşimi için gerekli olan evraklar bulunmaktadır. Bu evrakları eksiksiz bir şekilde hazırlayarak randevu almalısınız. Ardından belgeleri takdim ederek vize almak işlemini başlatmalısınız. Cape Verde Aile Birleşimi Gerekli Evraklar ise aşağıdaki şekildedir.

  • Başvuru sahibinin yeni çekilmiş fotoğrafı. Fotoğrafta kafa ile çene arası boyutları 3.5 – 4.5 arasında olmalıdır. Ayrıca fotoğrafın 4 adet çıktısını da yanınızda getirmelisiniz. Bu fotoğrafların daha önce vize işleminde kullanılmamış olması da oldukça önemlidir.
  • Başvuru işlemi sadece ziyaret edecek şahıs tarafından gerçekleşmelidir.
  • Pasaport (Geçerlilik süresi en az 1 yıl olmalıdır).
  • Cape Verde Aile Birleşimi Vize Başvuru formu sadece Alman dilinde ve büyük harfler kullanılarak yazılmalıdır. Forumda sizden istenen bilgiler gerçek ve eksiksiz olmaldıır.
  • Evliliğinize dair belgenin aslı ve çıktısını da yanınızda getirmelisiniz. Belgeni nüfus ilk müdürlüğünden veya diğer ilgili makamlardan alabilirsiniz.
  • Müracaat eden kişinin evlenmeden önceki ve sonraki tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği de getirilmelidir. Örneğin 2 adet çıktısı da hazırlanmalıdır.

Cape Verde Vize Ücreti

Cape Verde Vizesi almak için 25 Euro ücret ödemeniz gereklidir. Türk vatandaşları ülkeye seyahat etmek için gerekli olan vizeni, Havalimanı`nda alabilir.

Cape Verde vize istiyor mu?

Cape Verde ziyareti gerçekleştirecek olan vatandaşlardan vize istenir.

Cape Verde nasil bir yer?

Türkçe’de yeşil burun olarak bilinen Cape Verde bir ada ülkesidir.

Cape Verde adası nerede?

Capa Verde Adası Afrika’da bulunmaktadır.

Oyla! post