Buran Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Buran Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Türkiye’den Buran’a seyahat edecek bordo pasaport sahibi Türk vatandaşlarının vize almaları gerekir. Vize alım işlemleri akredite edilmiş bazı seyahat acentelerinden yapılabileceği gibi konsolosluklar üzerinden de gerçekleştirilebilir.

Burkina Faso Konsolosluğu

Buran konsolosluğu iletişim bilgileri – Visa Center bünyesindeki yazıda sizlere sunulmuştur. Vize alım işlemleri için konsolosluk ile iletişime geçerek önce randevu talep etmeniz gerekir. Randevunuz onayladıktan sonra size günü ve saati bildirilir.

Buran Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Buran Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Randevu zamanına kadar Buran’a gidebilmek için gerekli olan evraklarınızı hazırlamanız gerekir. Buran vizesi için gerekli olan evraklar diğer blog yazılarında bulunabilir. Evraklarınızı tamamladıktan sonra Buran konsolosluğu iletişim bilgileri üzerindeki adrese giderek randevu saati ve tarihinde orada bulunmanız gerekir.

Buran’a gitmek isteyen kişilerin öncelikle Buran konsolosluğu hizmetlerinden olan başvuru formunu temin etmeleri gerekir. Pasaport ve gerekli evraklar yanında başvuru formu ve vize talep dilekçesi de doldurularak teslim edilmesi gerekir. Başvuru formu içerisinde; kişisel ve kimlik bilgileriniz, tarih, pasaport bilgileriniz, fotoğrafınız, seyahat ve konaklama bilgileriniz, gidiş amacınız ve gidiş-dönüş tarihiniz olmalıdır. Bu formu, Buran konsolosluğundan temin ederek online olarak doldurmanız gerekir. Boşluklar açık ve net ifadelerden oluşmalıdır. Vize işlem hizmetleri ve konsolosluk hizmetleri için bize başvurabilirsiniz.

Buran Konsolosluğu Vize İşlemi

Buran ziyaretleri için öncelikle bazı işlemlerin yerine getirilmesi gerekir. Buran konsolosluğu işlemlerinden olan vize talep dilekçesini seyahat amacınıza göre oluşturmanız gerekir. Vize talep dilekçesinde beyan ettiğiniz bilgiler ikna edici cümlelerden oluşmalıdır.

Aksi takdirde vizeniz red cevabı alabilir. Vize talep dilekçesi seyahat amacına uygun olarak açıklayıcı bir şekilde yazılmalıdır. İçerisinde; ad, soyad, irtibat numarası, tarih, meslek bilgisi, unvanı, seyahat amacı, gidiş-dönüş tarih aralığı, nereye yazıldığı belirtilen boşlukların doldurulması gerekir.
Oyla! post