Burundi Aile Birleşimi

Burundi Aile Birleşimi

Burundi aile birleşiminden yararlanabiliyorsanız yapmanız gereken işlem basamaklarını burundi aile birleşimi – visa center tarafından hazırlanan içerikten öğrenebilirsiniz. Burundi vatandaşı olan veya Burundi’de yaşayan eşinizin yanına aile birleşimi vizesi alarak gidebilirsiniz. Aynı şekilde anneniz, babanız veya kardeşiniz ülkede kalıyorsa aile birleşiminden yararlanabilirsiniz. Vize alabilmeniz için akrabalık ve evlilik bağınızın olduğunu ispat etmeniz gerekir. Bunu da sizden istenen belgelerle sağlayabilirsiniz.

Burundi Vize Başvuru Formu Hakkına

Aile birleşimi vizesi alabilmeniz için ihtiyaç duyduğunuz evrakları aşağıdaki içeriği okuyarak öğrenebilirsiniz. Ayrıca bu vizeden yararlanmanız için ödemeniz gereken ücret bilgisine ulaşabilirsiniz. Verilen bilgileri aynen uygulamanız durumunda vizeyi almanız ve yakınlarınızın yanına gitmeniz kaçınılmaz olacaktır. Aile birleşimi vizesi almak istiyorsanız hemen içeriği incelemeye başlamalısınız.

Burundi Faso Aile Birleşimi

Burundi Faso Konsolosluğuna ulaşarak gerekli belgeler ve diğer şartlar hakkında bilgi alabilirsiniz. Konsolosluk tarafından talep edilen tüm belgeleri eksiksiz bir şekilde hazırlamalısınız.

Belgeleri hazırladıktan sonra randevu almalısınız. Fakat bu işlemler istenmeyen sebeplerden dolayı uzayabileceği için tüm prosedürü seyahat tarihinden çok daha önce başlatmalısınız. Aksi taktirde gecikme yaşanabilir ve Burundi Faso Aile Birleşimi vizesi almanız uzayabilir.

Burundi Aile Birleşimi

Burundi Aile Birleşimi

 

Burundi Faso Aile Birleşimi sırasında randevu öncesinde ve sonrasında yapmanız gereken tüm prosedürler 2 ile 5 ay gibi bir sürede tamamlanmaktadır. Bu nedenle vize almak istediğiniz zaman tüm bu unsurları göz önünde bulundurmalısınız. Ayrıca kişiye özel durumlarda ekstra evraklar istenebilir. Kendinizi böyle durumlardan da sigortalamak adına işlemlere en az 5 ay önce başlamalısınız. Burundi Faso Aile Birleşimi İçin Gerekli Evraklar

  • Pasaport (Pasaportun geçerlilik süresi en az 1 yıl olmalıdır).
  • 30 Günden eski olmamak şartı ile 4 adet biyometrik fotoğraf. Fotoğrafta kafa ile çene arası boşluk 3.5 – 4.5 boyutlarında olmalıdır. Ayrıca fotoğrafın herhangi vizede kullanılmamış olması gerekir.
  • Vize başvurusu işlemi şahsen ziyaretçi tarafından gerçekleştirilmelidir.
  • Brundi Faso Aile Birleşimi Başvuru Formu sadece Almanca ve büyük harflerle doldurulmalıdır. Forumdaki bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmalısınız.
  • Uluslararası geçerliliği olan Evlilik belgesinin aslı ve 2 adet kopyasını da hazırlamalısınız. Belgeyi Nüfus il müdürlüklerinden ya da belgeyi vermek yetkisi olan kurumlardan alabilirsiniz.
  • Başvuru yapacaksanız evlenmeden önce ve sonraki tam tekmil vukuatlı kimlik kayıt örneğini ve 2 adet kopyasını getirmelisiniz.

Burundi Vize Ücretleri Nasıl?

Burundi vize ücretleri vize çeşidine ve seyahat süresine göre değişmektedir. Bu ücretler aynı zamanda çalıştığınız firmaya göre artıp azabilir. Fakat genel olarak standart ücret ile vize sahibi olabilirsiniz. Bunun yanı sıra vize ücretini ödedikten sonra geri iadesi yapılmamaktadır. Yani, herhangi aksaklık nedeniyle vize alamadığınız taktide ödediğiniz ücret geri verilmeyecektir.

Burundi Cumhuriyetine vizesiz seyahat edebilecek ülkeler vatandaşları da vardır. Bu ülkenin vatandaşları 30 günlük vizesiz seyahat etmek imkanına sahiptir. Bu ülkeler aşağıdaki şekildedir.

  • Tanzanya
  • Kenya
  • Uganda
  • Ruanda
Aile birleşimi vizesi ne zaman çıkar?

Burundi ziyareti evlilik, akraba ya da bunun gibi etmenlerden dolayı olacak kişiler burundi aile birleşimi vizesi almalıdır. Burundi aile birleşimi vizesi 2 hafta içerisinde çıkar.

 

Burundi aile birleşimi vizesi kaç günde çıkar?

Burundi konsolosluğunun tarafınızdan istediği evraklar da herhangi bir problem olmadığı takdirde 2 hafta içerisinde.

Oyla! post