Bulgaristan Konsolosluğu

Bulgaristan Konsolosluğu

Bulgaristan adına Türkiye’de hizmet veren birden fazla konsolosluk vardır. Bu konsolosluklar Edirne, İstanbul ve Ankara gibi şehirlerde bulunur. Bu konsolosluklar görev bölgelerine göre kişilerin vize işlemlerini ve vatandaşlığa dair işlemlerini yapmalarını sağlarlar Bulgaristan için vizeye ihtiyacı olanlar hangi konsolosluğa başvurmaları gerektiğini Bulgaristan konsolosluğu – visa center sayesinde öğrenebilirler. Görev bölgesine göre belirledikleri konsoloslukların bilgileri almak Visa Center sayesinde mümkündür.

Bulgaristan Vize Başvuru Formu

Alınan bilgiler sayesinde konsolosluktan randevu alınabilir, bizzat konsolosluğa gidilebilir veya telefon numarası kullanılarak konsolosluktan bilgi alınabilir. Konsolosluklara her türlü Bulgaristan vizesi için başvurmak mümkündür. Ancak Türkiye ile vize muafiyeti anlaşması olduğundan yapılacak ziyaretin 90 günden uzun süreli olması gerekir. Diğer durumlarda vizesiz geçiş mümkündür. Bulgaristan vizesi almanız gerekiyorsa aşağıdaki konsolosluk bilgilerini kullanabilirsiniz.

BULGARİSTAN KONSOLOSLUĞU

 

BULGARİSTAN CUMHURİYETİ BÜYÜKELÇİLİĞİ 

Kançılarya: Atatürk Bulvarı 124, Kavaklıdere, Ankara
Telefon: 467 20 71, 427 51 42
Faks: 467 25 74 – 468 69 56
E-Posta: [email protected]

BULGARİSTAN CUMHURİYETİ EDİRNE BAŞKONSOLOSLUĞU 

Kançılarya: Talat Paşa Asfaltı, No: 31, Edirne
Telefon: (284) 214 06 17
Faks: (284) 214 84 82
E-Posta: [email protected]
Çalışma Saatleri: 09.00 – 18.00
Görev Bölgesi:Edirne, Kırklareli, Tekirdağ.

BULGARİSTAN CUMHURİYETİ İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞU

Kançılarya: Ahmet Adnan Saygun Cd. No:44 80600 2. Levent, İstanbul
Telefon: (212) 281 01 15, 279 58 37
Faks: (212) 264 10 11
URL: www.bulgarianconsulate-ist.org
Görev Bölgesi: Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bolu, Bursa, Çanakkale, Denizli, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Kütahya, Manisa, Muğla, Uşak.

Bulgaristan Konsolosluklar

Bulgaristan başkonsolosluğu İstanbul’da bulunmaktadır. Bazı işlemler buradan yürütülmektedir. Bunu dışında ise Ankara’da Büyükelçili, Edirne ve Bursa’da da yetkilendirilmiş Bulgaristan Konsoloslukları bulunmaktadır. Şahıslar ikamet ettikleri illere göre belirlenen konsolosluk binasında işlemlerini halledebilirler.

Bulgaristan İstanbul Başkonsolosluğu adresi Ahmet Adnan Saygun Caddesi, No: 44, 2. Levent / İSTANBUL

Aşağıda belirlenen saatler içerisinde şahıslar randevu saatlerinde işlemlerini geçekleştirebilirler.

Bulgaristan Konsolosluğu İstanbul Çalışma Saatleri

Pazartesi, Perşembe: 09.00 / 17.30

Bulgar Vatandaşları İçin Çalışma Saatleri:

Pazartesi, Perşembe : 09.00 / 12.00

Bulgaristan Vize Başvurusu İçin Çalışma Saatleri:

Pazartesi -Perşembe : 9.00 / 12.00

Konsolosluğun akredite Turizm Acenteler için vize başvuru  Saatleri:

Pazartesi – Perşembe  09:00-12:00

Bulgaristan vizesi için alınan Pasaportların Teslim Saatleri:

Cuma: 09.00 / 13.00

İstanbul Bulgaristan Başkonsolosluğu Görev Bölgeleri

Çanakkale, İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve çevresi.

Edirne Bulgaristan Başkonsolosluğu Görev Bölgeleri

Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve ilçeleri.

Bursa Bulgaristan Konsolosluğu Görev Bölgeleri

Tüm Türkiye

Bulgaristan Konsolosluğu İletişim

Komşu ülkelerden bir tanesi olan Bulgaristan, bu anlamda önemli etkileşim sağlanan ülkelerden bir tanesidir. Bu sebeple giriş çıkışlar iki ülke arası aktif bir şekilde yapılmaktadır. Bulgaristan konsolosluğu iletişim bilgiler İstanbul/ Levent’te bulunan yerden alınabilir.

Bulgaristan Konsolosluğu

Bulgaristan Konsolosluğu

Bulgaristan Konsolosluğu Ankara

Türkiye sınırları içinde yer alan Bulgaristan Ankara büyükelçiliği, Bulgaristan’ı temsil etmektedir. Aynı zamanda kültürel ilişkilerdeki dengenin korunması, ticari ve sosyal bazı etkileşimlerinde gelişimi için konsolosluk tarafından gözlemler yapılmaktadır.

Bulgaristan Konsolosluğu Adres

Başkonsolosluğun adres bilgilerine sahip olmak isteyen vatandaşlar için şu bilgiler verilebilir: Ahmet Adnan Saygun cd. No: 44 80600 2. Levent / İstanbul. Bu adres üzerinden vize işlemleri, kişisel konular ile alınacak her türlü işlem yapılabilir.

Bulgaristan Konsolosluğu Randevu

Vize randevusu almak isteyen kişiler, başvuru işlemini çalışma saatleri içinde başvuru merkezine yapabilirler. Bunun yanı sıra merkezin yoğun olduğu zamanlarda ise online olarak başvuru yapılabilecektir. Bulgaristan konsolosluğu randevu işlemleri için hafta içi 9.00- 12.00 saatleri arasındadır.

Bulgaristan Konsolosluğu Telefon

Telefon yoluyla konsolosluk hizmetlerinden her konuda bilgi alabilmek mümkündür. Bulgaristan konsolosluğu telefon numaraları; 0212 281 01 14, 0212 281 01 15, 0212 281 01 16 olarak sıralanabilir. Her numaradan vize işlemleri ya da diğer konular hakkında bilgi alabilmek mümkündür.

Bulgaristan Konsolosluğu Telefon Numarası

Bilgi alınacak numaralar arasında fax iletişim bilgisi de yer almaktadır. Fax numarası ise, 0212 264 10 11’dir. Bu numara bilgi hattı olduğu için çalışma saatleri içerisinde bilgi alabilmek mümkün olmaktadır.

Bulgaristan Konsolosluğu Edirne

Edirne’de hizmet veren başkonsolosluk, vatandaşlara pasaport yenileme, pasaport çıkartma, tıbbi, kanuni, eğitimsel yardım sağlama, vize işlemleri gibi bazı konularda yardımcı olmaktadır. Türkiye’de ikamet eden Bulgar vatandaşların doğum, ölüm, boşanma gibi sorunlarına da çözüm bulunmaktadır.

Bulgaristan Konsolosluğu Bursa

Bulgaristan konsolosluğu Bursa hizmetleri, ülkemizde yer alan Bulgaristan temsilciliğidir. Vatandaşların kişisel durumlarıyla ilgili her türlü işleme çözüm bulmakla birlikte birçok hizmette sunar.

Bulgaristan Konsolosluğu E-Randevu

Elektronik yollar ile kırmızı pasaport çıkarma, uzatma, yenileme gibi bazı işlemler, e-randevu kapsamında yapılabilmektedir. Bu işlem Bulgaristan Dışişleri Bakanlığı sitesinden yapılabilir.

Bulgaristan Konsolosluğu İzmir

İzmir, vize süreçleri için hizmet veren merkezlerden bir tanesidir. İzmir ve çevresinde yaşayan vatandaşlar için her türlü hizmetten yararlanıldığı merkezlerden bir tanesidir. Bulgaristan vizesine başvuracaklar Ege bölgesindeki bazı illerde oturanlar da destek alabilir.

Bulgaristan Konsolosluğu Randevu nasıl alınır?

Bulgaristan Konsolosluğu’na vize başvuru talebinde bulunulduktan sonra randevu alınır.

Bulgaristan Konsolosluğu ne zaman açılıyor?

Bulgaristan Konsolosluğu resmi tatil günleri dışında haftanın belirli gün ve saat dilimleri içerisinde açık olarak bulunur.

Bulgaristan D vizesi ne kadar sürede çıkar?

Bulgaristan D vizesi ,evraklar doğru hazırlanırsa 2 hafta içerisinde çıkar.

Oyla! post