Bulgaristan Vize Kaç Günde Çıkar?

Bulgaristan Vize Kaç Günde Çıkar?

Bulgaristan’a 90 gün üzeri sürecek bir seyahat gerçekleştirmesi gerekenleri Bulgaristan vizesi alma zorunluluğu bulunur. Bu vize sayesinde vize süresince ülkede kalma şansı elde edilebilir. Vizenin alınabilmesi içinse en önemli gereklilik vize evraklarını hazırlayarak başvuruda bulunmaktır. Başvurunun yapılması ardından bekleme süreci başlar. bulgaristan vize kaç günde çıkar? – visa center başvuru yapan kişilerin sordukları en önemli sorudur. Çünkü vizenin çıkma süresi planlanan seyahatin gerçekleşip gerçekleşmeme durumunu da ortaya koyar.

Bulgaristan Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2022

Bulgaristan vizesi kaç günde çıkar sorularına cevap arayanlar için Visa Center tarafından bu sayfa hazırlanmıştır. Aşağıda yer alan bilgiler vizenin çıkma zamanını belirtir. Buna göre seyahat hazırlığı yapmak mümkün olur.

Bulgaristan vizesi ile ilgili en sık sorulan sorulardan birisi, Bulgar vizesi kaç günde çıkar sorusudur. Bu soru için net bir cevap vermek mümkün olmasa da ortalama bir zaman vermek mümkündür. Bu, başvurduğunuz vize türüne göre de değişmektedir.

Bulgaristan Vize Kaç Günde Çıkar?

Bulgaristan Vize Kaç Günde Çıkar?

Bulgaristan Vizesi Kaç Günde Çıkar? : Kısa Süreli (C Tipi) Vize

C Tipi Bulgaristan vizesi, kısa süreli vize olarak bilinmektedir. Bulgar vizesi alabilmek için aşağıdaki belgeleri eksiksiz olarak tamamlamış olmanız gerekmektedir.

 • Pasaport

Pasaportunuzun en az 2 sayfası boş olmalıdır ve son kullanma tarihinden 6 ay önce vize başvuru işlemlerinizi başlatmış olmanız gerekmektedir. a tarihinden 6 ay önce vize başvuru işlemlerinizi başlatmış olmanız gerekmektedir. Eğer geçersiz bir pasaportunuz varsa Bulgaristan vizesi ne zaman çıkar sorusu yerine, Bulgar vizesi çıkar mı diye sormak daha doğru olacaktır.

 • Biyometrik Fotoğraf

Uluslararası standartlarda 2 adet biyometrik fotoğrafınızın olması gerekmektedir.

 • Otel Rezervasyonu

Otel rezervasyonunuzu yaptırmış ve ödemesini yapmış olmanız gerekmektedir. Bu da Bulgar vizesi ne zaman çıkar sorusuna doğrudan etki eden unsurlardandır.

 • Sağlık Sigortası

30.000 € teminatlı bir sağlık sigortası yaptırmak mecburidir.

 • Banka Hesap Özeti

Banka hesap özetinizin bankanız tarafından ıslak imzalı ve kaşeli olarak size verilmiş olması ve vize için başvurduğunuz tarihten en az 10 gün öncesinin hesap hareketini de içermelidir. Ayrıca seyahat giderleriniz de yine bu banka hesap özetinde yer almalıdır. Bulgaristan vizesi kaç günde çıkar sorusunu doğrudan etkileyebilir.

 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

Bu belgesi e-devletten barkodlu olarak temin edebilirsiniz fakat nüfus müdürlüklerinden ıslak imzalı olarak almanızda fayda var.

 • İkametgâh Belgesi

Bu belgeyi de e-devlet’ten barkodlu olarak sunabilirsiniz fakat yine de muhtarlıklardan ıslak imzalı almanızı tavsiye ederiz.

 • Mesleki Durumunuzu Gösteren Belgeler
  • Emekli iseniz emeklilik durumunuzu,
  • Şirket sahibi iseniz imza sirkülerinizi,
  • Şirket çalışanı iseniz son ayın maaş bordrosunu,
  • Öğrenci iseniz okulunuzdan veya e-devlet’ten alacağınız öğrenci belgesini,
  • Reşit değilseniz noterden tasdikli ailenizin muvafakat verdiğini gösteren belgeyi sunmalısınız.

Bu işlemlerin ardından Bulgar vizesi kaç günde çıkar sorusunu 5-7 gün olarak söylemek mümkündür. Eğer kısa süreli yerine uzun süreli başvuru yapıyorsanız, bu süre daha da uzun olabilir. D Tipi vizede, başvurulan kategoriye göre bu sorunun cevabı değişebilmektedir.

Bulgaristan Vizesi Kaç Günde Çıkar

Bulgaristan Avrupa Birliği üyesi ülkesi olarak Türk vatandaşları için vize uygulaması yapan bir ülkedir. Türk vatandaşlarından yeşil, gri ve siyah pasaportlu olan kişiler Bulgaristan’a yapacağı seyahatlerde 180 gün içerisinde 90 güne kadar olan süreç içerisinde vizeden muaftır.

Bulgaristan ziyareti yapacak bordo pasaport sahipleri ise her türlü Bulgaristan ziyareti için vize almalıdır. Bulgaristan vizesi kaç günde çıkar? Ortalama 1 hafta içerisinde turistik vize başvurusu sonuçlanmaktadır.

Bulgaristan vizesi için gerekli evraklar başvuru yapılan vizenin türüne göre değişiklik gösterir. Turistik vize için başvuru yapılıyorsa en az 6 ay daha geçerli bir pasaport, C tipi (kısa süreli) vize başvuru formu, kimlik, en az 30 bin Euro sağlık sigortası, Bulgaristan’da konaklama için otel rezervasyon bilgileri, gidiş dönüş uçak bileti, son 3 aya ait hesap dökümü, maaş bordrosu gibi evraklar düzenlenmelidir.

Bulgaristan D vizesi, uzun süreli Bulgaristan ziyaretini ifade eder. Çalışma izni, aile birleşimi izni gibi durumlar için alınan vizeler D tipi vizelerdir. D tipi başvurusu yapmak isteyen kişiler için bekleme süresi daha uzun sürebilmektedir. Aile birleşimi için vize alınacaksa mutlaka Bulgaristan’da yaşayan ya da Bulgaristan vatandaşı olan bir eşin bulunması gerekir.

Bulgaristan D vizesi kaç günde çıkar? Başvuru evraklarının incelenmesi, vize mülakatı gibi süreçler bu tip vizede daha uzun sürebilmekte ve hatta 6 ay kadar bir süreyi bulabilmektedir.

Bulgar vizesi kaç lira?

Bulgaristan vizesi, 60 Euro’dur. Bu ücret vize türüne ya da yaş sınırına göre değişkenlik gözetir.

Bulgaristan vize almak kolay mı?

Bulgaristan vizesi evraklar istenilen doğrultuda hazırlanırsa, oldukça kolaydır.

Bulgaristan turistik vize veriyor mu?

Bulgaristan turizme açık bir ülke olduğu için turistik vize verir.

Oyla! post