Cezayir Aile Birleşimi

Cezayir Aile Birleşimi

Dünyanın neresinde olursanız olun resmi çerçevede eşiniz farklı bir ülkede yaşıyor ise o ülkede ikamet talep etmeniz için aile birleşimi vizesi almanız gerekir.

Cezayir Konsolosluğu

Cezayir aile birleşimi vizesi alınması için de Türkiye’de yaşayan kişilerin Cezayir konsolosluğu üzerinden başvuru gerçekleştirerek bu vizeyi talep etmesi gerekir. Eşi Cezayir vatandaşı olan veya Cezayir’de sürekli oturma izni bulunan kişiler, eşlerinin yanında ikamet etmek için veya çocuklarının eşlerinin yanında ikamet etmesi için bu başvuruyu gerçekleştirebilir.

Bu aile birleşimi vizesi alırken öncelikle vize başvuru formu doldurulmalı ve başvuru sahibi kendi doldurduğu ıslak imzalı bu belgeyi iki nüsha şeklinde konsolosluğa teslim ederek başvuru gerçekleştirmelidir. Konsolosluk tarafından bazı durumlarda ek belgeler talep edilebileceği gibi bu belgelerin Arapça tercümesi de istenebilir.
Cezayir Aile Birleşimi

Cezayir Aile Birleşimi

Talep edilecek belgeler arasında;

 • Başvuran kişinin güncel halini gösteren, son 3 ay içerisinde çekilmiş, beyaz fon önünde çekilmiş 3 adet biyometrik fotoğraf,
 • Son 10 yıl içerisinde hazırlanmış, en az 3 ay daha geçerli olacak ve minimum 2 adet boş sayfası bulunan pasaport,
 • Güncel tarihli bir şekilde başvuran kişinin kendisinin ve ailesinin ikamet ettiği adres bilgilerini bulunduran tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,
 • Güncel şekilde yenilenmiş çipli nüfus cüzdanının ön ve arkasını gösteren fotokopi,
 • Cezayir’de yaşayan yabancı uyruklu eşin bilgilerini de muhafaza eden şekilde uluslararası evlenme kayıt örneği,
 • 18 yaşın altındaki çocukların vize alması için orijinal şekilde temin edilen anne ve baba tarafından imzalanmış muvafakatname,
 • Eş durumunda bulunan kişi daha önceden başka ülkede yaşamamış veya Türk vatandaşı değil ise Cezayir vatandaşı olarak doğduğunu gösteren belge,
 • Daha önce yapılmış evlilikler veya boşanma durumları ile ilgili Arapça tercüme edilmiş boşanma kararları,
 • Cezayir’de oturan eşin sahip olduğu oturma izni, pasaport ve kimlik fotokopisi,
 • Başvuran kişinin Arapça bildiğini ispat eden belge,
 • Kişinin ve eşinin uluslararası doğum kayıt örneği,
 • Eşlerin her ikisine ait olarak Cezayir evlendirme dairesinden alınan evlilik kaydı belgesi gerekmektedir.
Tüm bu noktalar dışında başvuru yapacak kişiler eğer 16 yaşında evlilik gerçekleştirecek ise evlenmesinde herhangi bir sakınca olmadığına dair mahkeme tarafından verilmiş kararın Arapça tercüme edilmiş şekilde sunulması gerekir. Ayrıca evliliklerini Cezayir’de gerçekleştirmek açısından vize müracaatı yapan kişilerden ek olarak belgeler talep edilebilir.
Cezayir  vize işlemleri için en güncel bilgilere visacenter.com.tr/cezayir-vize-basvurusu/ sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
Cezayir Vatandaşı İle Evlilik
Cezayir vatandaşı ile evlilik yapmış olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bunun sonrasında bir vize alması gerekmektedir. Buna aile birleşimi vizesi adı verilmektedir. Cezayir makamlarının istemiş olduğu bazı belgeler söz konusudur. Gerçekleştirilmiş olan evlilikten Türk yetkililerin haberdar edilmesi önem arz eder.
Cezayir Aile Birleşimi
Cezayir aile birleşimi vizesi almak için ilk olarak, tanımlanmış olan formun doldurulması gerekmektedir. Herhangi bir hatanın olmaması büyük önem arz eder. En çok merak edilen konuların başında pasaport şartları gelmektedir. Buna göre 3 ay geçerliliği bulunan ve 2 sayfası boş olan pasaport olmalıdır. Bunları başlangıç aşamasında istenir. Daha farklı evraklar da söz konusudur.
Cezayirli ile Evlenmek
Cezayir vatandaşı birisi ile evlenmiş olan kişilerin, bunu bildirmeleri gerekmektedir. Eğer evlilik işlemi orada yapılıyorsa ilgili kurumların talep ettiği evrakların tümü hazırlanmalı ve sunulmalıdır. Bunun yanı sıra Türk makamlarının buna dair bilgilendirmeleri önemlidir.
Cezayir Aile Birleşimi Belgeleri
Cezayir aile birleşimi için form ve pasaportun yanı sıra aynı zamanda ikamet evrakının da sunulması gerekmektedir. Bunun güncel olması lazım. Çipli olan kimlik kartının hem ön hem de arka kısmının fotokopisi istenir. Tarihi yine yeni olmak kaydıyla bir tam vukuatlı nüfus kayıt örneği olmak zorundadır. Tüm bunların yanı sıra yabancı olan eşin bilgileri de bulunmalıdır. Cezayir makamlarının talep etmiş olduğu Fransızca doğum belgesi, evlenme cüzdanı, evlenme akdinin bir tane Fransızca kopyası, dilekçe çok önemlidir. Türk vatandaşı aynı zamanda bu ülkedeki ilgili makamdan Müslüman olduğuna dair bir belgeyi de hazırlamalıdır. Bunun da tamamlanmasının ardından belgeler sunulur.
Cezayir Aile Birleşimi Arapça
Cezayir aile birleşimi vizesi kapsamında kişinin Arapça bilmesi gerekmektedir. Bunu gösteren evrakların sunulması sayesinde vize alımı tamamlanır.
Cezayir'de oturma izni nasıl alınır?

Cezayir oturma izni Cezayir Konsolosluğundan alınır.

Aile birleşimi vizesi ne zaman çıkar?

Aile birleşimi vizesi ziyaret edilecek ülkenin vize işlemlerine göre farklı süreçlerde tamamlanır.

Aile birleşimi vizesi kimlere verilir?

Aile birleşimi vizesi herhangi bir ülkeye ziyaret, evlilik amaçlı giden kişilere verilir.

 

Oyla! post