Cape Verde Konsolosluğu

Cape Verde Konsolosluğu

Atlas Okyanusu’nda bulunan Cape Verde için İstanbul’da konsolosluk bulunur. Yeşil Burun Adaları olarak da anılan ülkenin Türkiye ile olan diplomatik ilişkileri bu konsolosluk aracılığıyla yerine getirilir. Fahri konsolosluk olarak hizmet veren kurumun günümüzdeki fahri konsolosu ise Selim Şiper’dir.

Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru Formu

Cape Verde İstanbul Konsolosluğu Görevi

Cape Verde Konsolosluğu İstanbul’un Üsküdar ilçesinde hizmet verir. Konsolosluğun iki ana görevi vardır. Bunlardan ilki Cape Verde vatandaşları için kayıt işlemlerini ve pasaport yenileme işlemlerini yerine getirmesidir. İkincisi ise Türk vatandaşlarının Cape Verde’ye gidişi için almaları gereken vizeyi almalarına aracı olmaktır. Konsolosluk İstanbul yanı sıra diğer şehirlerden yapılan vize başvurularını da kabul etmektedir.

Cape Verde Konsolosluğu’na başvuru ve gidiş için hangi yolları kullanabileceğinizi Cape Verdi Konsolosluğu bölümümüzden öğrenebilirsiniz. Ayrıca vize almak konusunda desteğe ihtiyaç duyuyorsanız Visa Center vize danışmanlığı hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.
Cape Verde Konsolosluğu

Cape Verde Konsolosluğu

Cape Verde İstanbul Konsolosluğu İletişim

Cape Verde halkı ve Türk halkı için hizmet veren Cape Verde İstanbul Konsolosluğu’na dair iletişim bilgileri şu şekildedir.

Adres: Çengelköy Mahallesi Dr. Dağlar Caddesi No:14 Üsküdar/İSTANBUL

Telefon: 90 216 318 67 67

Faks: 90 216 318 93 62

E-posta: [email protected] [email protected]

Cape Verde vize istiyor mu?

Cape Verde vizesinin alınabilmesi için Afrika Konsolosluğu’na müracaatta bulunulmalı.

Cape Verde vizesi nasıl alınır?

Cape Verde vizesi alabilmek için ülkede bulunma amacına göre vize başvuru formu doldurulup, ardından vize işlemleri tamamlanmalıdır.

Cape Verde nasil bir yer?

Cape Verde Afrika’da bulunan bir ada ülkesidir. Ekonomik açıdan sıkıntılar yaşayan ülkeler arasındadır.

Oyla! post