Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru Formunda Gerekli Olan Belgeler ve Hazırlanması Gereken Evraklar

Çek Cumhuriyeti vize başvuru formunda seyahat nedenleriniz 3 ana başlık altında incelenmektedir turistik vizeler, ticari vizeler ve aile ziyareti vizesi olmak üzeredir. Vize başvurularınızda esas olan eksik evrak ve yanlış beyanlarda bulunmamaktır. Konsolosluk eksik evrak veya yanlış beyanla karşılaştığı anda başvurunun devamını okumadan başvurunuzu reddeder.

Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru Formumda Gerekli Ortak Belgeler

1.Çek Cumhuriyeti vize başvuru formunda kimlik bilgilerinizi açık şekilde beyan etmeniz gereklidir.

2. Çek Cumhuriyeti vize başvuru formunda pasaportunuz seyahat sonrası en az 3 ay 15 gün geçerlilikte olmalıdır.

3. Çek Cumhuriyeti vize başvuru formunda eğer davetiye ile seyahat ediyorsanız davet mektubunuzun Çek Cumhuriyeti polisleri tarafından onaylı olması gerekmektedir.

4. Çek Cumhuriyeti vize başvuru formu için 3,5 x 4,5 cm ölçülerinde 2 adet biometrik fotoğrafı eklemeniz gerekmektedir.

5. Çek Cumhuriyeti vize başvurusu formu için 5.000 TL bakiyesi olan aktif banka hesabınızın son 3 aylık dökümlerini eklemeniz gerekmektedir.

6. Çek Cumhuriyeti vize başvurusu formu için ticari başvuru yapacak bireylerin de Çek Cumhuriyeti polisi onaylı ticari davetiye mektubu gerekmektedir.

7. Çek Cumhuriyeti vize başvurusu formu için çalışan olarak başvuru yapan bireyler için 4A hizmet dökümü, işe giriş belgesi ve maaş bordrosu gibi ek belgelerinin hazır olması gerekmektedir.

8. Çek Cumhuriyeti vize başvuru formu için işveren başvurusu yapacak bireyler için imza sirküleri, 4B hizmet dökümü, faaliyet belgesi ve vize talep dilekçesi gibi ek belgelerinin hazır olması gerekmektedir.

9. Çek Cumhuriyeti vize başvuru formu için aile ziyareti yapacak bireylerin ise Çek Cumhuriyeti polisi tarafından onaylanmış davetiye mektubunu evraklarının arasına koyması gerekmektedir.

10. Çek Cumhuriyeti vize başvurusu sürecinde bütün evraklarınıza ek olarak Parmak İzi Alma ( biyometri ) işlemi yapılır.

11. Çek Cumhuriyeti vize başvurusu evraklarınızı tam olarak teslim ettikten sonra her hangi bir sorun yaşanmaması halinde başvurunuz 7 – 10 günlük süre içerisinde sonuçlanır.

Vize Başvuru Formu

başvuru formu
başvuru formu

Online Vize Başvuru

Online Başvur