Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru Formu

Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru Formu

Çek Cumhuriyeti Vize Başvurusu

Bu Vizenin bir diğer adı da “Schengen vizesi”dir. Turistlik amaçlı, ticari ziyaret amaçlı ya da aile ve arkadaş ziyareti amaçlı alınabilen bir Vize’dir. Her üçü için de farklı gereklilik ve şartlar mevcuttur.

Çek Cumhuriyeti Aile Birleşimi

Çek Cumhuriyeti Vizesi Evrakları

  • Pasaport
  • Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru Formu
  • Taahhütname
  • Türkiye Cumhuriyeti nüfus cüzdanınızın bir adet fotokopisi
  • Kendi yazmış olduğunuz ve seyahat nedeninizi detaylıca açıklayan dilekçe (Çek Cumhuriyeti Başkonsolosluğu’na yazılmalıdır)
  • Pasaport fotokopiniz
  • Önceden alınan Schengen vizelerinizin fotokopisi
  • Güncel konsolosluğun istemiş olduğu şekilde evrak listesi için >>  visacenter.com.tr/cekya-vizesi-icin-gerekli-evrak-listesi/

Vizeyi nereden alabilirim?

Vize başvurusu için tüm şartları sağlayıp, gerekli başvuruyu yaptıysanız ve kabul gördüyseniz, size en yakın Başkonsolosluk veya Konsolosluktan yapmanız gerekmektedir.

Tabii burada önemli olan, başvurusu yapılan ülkenin Türkiye sınırları içerisinde birden fazla Konsolosluğu mevcut ise, bu dediğimiz söz konusu olmaktadır. Bu konu ile ilgili net bilgiyi, ilgili temsilcilikten alabilirsiniz. Bu bilgileri önceden öğrenmeniz, ilerleyen süreç için size daha faydalı olacaktır.

Schengen Vizesi ile tüm Schengen ülkelerine gidebilir miyim?

Schengen Vizesi çıkarttıysanız eğer, tüm Schengen ülkelerine gitme hakkınız mevcuttur. Ancak burada önemli olan, vize başvuru sırasında bunu belirtmiş olmanızdır.

Yani, başvuru yaparken tüm Schengen ülkeleri için istediğinizi belirtmiş olmanız gerekmektedir.

Aksi takdirde, sadece bir ülkeye gidip geleceğinizi belirttiyseniz, bu durum ne yazık ki geçerli olmaz. Sadece belirttiğiniz ülkeye gidip gelme hakkınız olur. Farklı Schengen ülkelerine gitmek istiyorsanız, başvuru sırasında bunu muhakkak bildirin.

Çek Cumhuriyeti  Vize Başvuru Formu

Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru Formu

Daha önce Çek Cumhuriyeti vizesi aldım ve gittim. Aynı vize ile tekrar gidebilir miyim?

Eğer söz konusu vizenizin hala geçerlilik süresi var ise, aynı vize ile tekrar gitme olasılığınız yüksektir. Ancak burada önemli olan bir husus vardır.

Sizin yapmanız gereken tek şey, vize üzerinde bulunan pulun “Entry” kısmında M özelliğinin (yani Multiple) olup olmadığına bakmaktır. Eğer bu özellik mevcut ise, Çek Cumhuriyeti için almış olduğunuz vize ile tekrar giriş yapma yetkisine sahip olursunuz.

Tekrar bir vize başvurusu yapmadan önce, lütfen dediğimiz özelikleri kontrol edin. Eğer söz konusu Multiple özelliği mevcut ise, yeni bir başvuru da bulunmayın.

Gerekli tüm detaylı bilgileri her zaman ilgili temsilcilikten alabilirsiniz. Bu durum hem Schengen vizesi hem de normal Çek Cumhuriyeti vizesi için geçerlidir.

Çek vizesi nasıl alınır? Tüm detayları incelemek için  visacenter.com.tr/cek-vize-basvurusu/ bağlantısını inceleyebilirsiniz.
Çek Cumhuriyeti vize veriyor mu?

Çek Cumhuriyeti vize işlemleri belirli ülkeler için muaf tutulsa da, belirli ülkeler için kesinlikle istenir.

Çek Cumhuriyeti vize başvurusu nasıl yapılır?

Çek Cumhuriyeti vize başvurusu Çek Cumhuriyeti’ne yapılan müracaatla gerçekleşir.

Çek Cumhuriyeti vize randevusu nasıl alınır?

Çek Cumhuriyeti vize randevusu alabilmek için Çek Cumhuriyeti Konsolosluğuna ya da Çek Cumhuriyeti büyükelçiliğine talepte bulunulabilir.

Oyla! post