Afganistan Vize Başvuru Formu

Vize talepleriniz için zorunlu olarak ibraz etmeniz gereken belgelerden birisi Afganistan Vize Başvuru Formu olarak karşınıza çıkacaktır. Başvuru sahipleri kişisel bilgilerini, mesleki bilgilerini ve seyahat bilgilerini kapsamlı bir şekilde ibraz edecekleri bu form ile ilk adımı resmi olarak atabilecektir. Herhangi bir hatalı bilginin yer almaması gereken bu formda tüm detayların gerçeğe uygun olmasına önem verilmektedir. Belgelerle de ispatlanabilir olması gereken bu bilgilerin Afganistan Vize Başvuru Formu aracılığıyla ilgili kurumlara beyan edilmesine olanak verilmektedir. Vize başvuru işlemlerinin olumsuz olarak neticelenmesini istemeyen başvuru sahiplerinin prosedürlere uygun bir şekilde doldurması gereken Afganistan Vize başvuru formu hakkında önemli detayları aktarıyoruz.

Sahte bilgilerle doldurulması halinde suç unsuru taşıdığına dikkat çekilmekte olan bu hususta merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını bizlerden alabilirsiniz. Ceza almanıza yol açacak olan usulsüzlükler ile karşılaşmamak için bilgilerinizi doğru bir şekilde aktarmalısınız. Böylece ülkeye giriş çıkışlarınızın daha kolay bir hale geleceğini ve herhangi bir cezai işlemle karşılaşmayacağınızı aktarmaktayız.

Afganistan Vize Başvuru Formunda Neler Var?

Afganistan Vize Başvuru Formu nasıl doldurulur, içeriğinde neler var, nelere dikkat edilmelidir? Gibi sorularla karşılaşmakta olan profesyonel ekiplerimizle iletişime geçmeniz halinde en doğru adımları atabilirsiniz. Tüm formu dikkatli bir şekilde inceleyip, Türkçe dilinde hazırlayabilirsiniz. Tükenmez kalemle doldurabileceğiniz ve tüm harflerin büyük olmasına dikkat edeceğiniz bu hususta bilgilerin de gerçeği yansıtmasına özen göstermelisiniz. Konsolosluk tarafından incelenecek olan belgelerinizde bulunması gereken başvuru formunu vize merkezimizden temin edebilir veya online ortamlarda çıktısını alabilirsiniz.

Vize başvuru formuna link üzerinden ulaşmanızın ardından ilk bölümde “Kişisel Bilgileri”, ikinci bölümde “İletişim Bilgileri”, üçüncü bölümde “İstihdam Bilgileri”, sonrasında “Vize bilgileri” ve son olarak “Pasaport Bilgileri” istenmektedir. Bu alanları doldurmanızın ardından sol alt kısımda bulunan imza alanını doldurmalısınız. Ayrıca fotoğrafınızı bilgisayar üzerinden yükleyerek, çıktısını alabileceğiniz başvuru formunu yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz. Her bir alan için hangi bilgilerin istendiğine dair gerekli destekleri sizler için sunmaktayız. Geçerli bilgilerle dolduracağınız başvuru formunda mesleğinize, seyahat türüne ve pasaport bilgilerinize dair tüm detaylara yer vermelisiniz. Böylelikle yetkili kurumlar tarafından büyük oranda onay alabileceğiniz içerikleri sunabilirsiniz.

Vize Başvuru Formu

başvuru formu
başvuru formu

Online Vize Başvuru

Online Başvur

Afganistan Vize Başvuru Formunda Gerekli Olan Belgeler ve Hazırlanması Gereken Evraklar

Afganistan vizesi başvuru formunuzu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmuş olmanız gerekmektir. Konsolosluk yetkilileri bu konuya çok titiz yaklaşmaktadır. Yanıltıcı beyanlar ve eksik unsurlar görüldüğü taktirde başvurunuz okunmadan reddedilecektir.

Afganistan Vize Başvuru Formumda Gerekli Ortak Belgeler

 1. Afganistan vizesi başvurunuza en az 1 ay öncesinden başlamanız gerekir.
 2. Afganistan vizesine turistik amaçlı başvuru yapıyorsanız değerlendirme ve karar verme yetkisi sadece Ankara ve İstanbul da bulunan Afganistan Büyükelçiliği ve Afganistan Başkonsolosluğundadır.
 3. Afganistan ve genel olarak Asya ülkelerinde çocuk felci vb. vakaları hala görüldüğünden seyahatlerden önce vatandaşların bu ve benzeri hastalıklara yakalanmaması için aşı önerilir.
 4. Afganistan vize başvurunuzda pasaportunuzun seyahat dönüşünden sonra 3 ay daha geçerli olması ve en az 2 sayfa boşluğu bulunması gerekmektedir.
 5. Afganistan vize başvuru formunun, seyahat edecek kişi tarafından eksiksiz doldurulması ve ıslak imzalı olması gerekmektedir.
 6. Afganistan vize başvurusu formuna koyacağınız fotoğrafın son 6 ay içerisinde çekilmiş olması ve 3.5 x 4.5 mm boyutunda 2 adet olması zorunludur.
 7. Afganistan vize başvurunuzda seyahat sırasında konaklayacağınız yerin veya uçak biletlerinizin fatura çıktısı başvurunuz için gereklidir eğer davet ile gidiyorsanız sizi davet eden kişi, yakınlık derecesi, davet mektubu çıkışı alınması gerekir.
 8. Afganistan vize başvurusu işlemi sırasında kimliğinizin güncel fotokopi olması gerekmektedir aksi takdirde başvurularınız reddedilir.
 9. Afganistan vize başvurusu formu için eğer işyeri sahibi iseniz Ticari Sicil Kaydı ( Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi) , E – Devlet üzerinden alacağınız barkotlu Bağkur Prim Dökümü ve Vergi Levhanız gerekmektedir.
 10. Afganistan vize başvurusu formu için eğer çalışıyorsanız son 3 aylık maaş bordrosu ( maaş hesap hareketi ) , E – Devlet üzerinden çıkartılmış Barkotlu SSK Dökümü gerekmektedir.
 11. Afganistan vize başvuru formu için H1 – N1 virüsünü taşımadığınıza dair uzman doktor raporu gerekmektedir.