Afganistan Vize Başvuru Formu

Afganistan Vize Başvuru Formu

Orta Asya’da bulunan bir ülke olan Afganistan ülkesi Pakistan, Çin, Türkmenistan, Özbekistan ve Tacikistan ülkelerine komşu bir ülkedir.

Afganistan Vize Başvurusu

Başkenti Kabil olan bu ülkenin son yapılan nüfus sayımına göre yaklaşık 35 milyonluk bir nüfusu vardır. Afganistan ülkesine seyahat etmek isteyen bir Türk vatandaşı için vize almak mecburidir.

En fazla otuz gün süresi olan bu vize haricinde eğer diplomatik bir pasaportunuz varsa Afganistan ülkesine giriş yapabilmeniz mümkün.

Afganistan ülkesinde bulunmak isteyen vatandaşlarımız için birden çok vize türü bulunmaktadır.

Ticari vize, turistik vize, aile ve arkadaş ziyareti vizesi ve transit vize gibi vize türleri bulunmaktadır. Bu vize türlerine talepte bulunabilmeniz için en gerekli belgelerin başında Afganistan vize başvuru formu bulunmaktadır.

Afganistan vize başvuru formu içerisindeki kişisel bilgilerinizi, seyahat amacı bilgilerinizi ve mesleki bilgilerinizi doldurmanız gerekir.

Afganistan vize başvuru formunu eksiksiz şekilde doldurmanız sizlerin vize başvurularınız için en önemli adımdır. Bu yüzden form içerisinde bulunan her türlü bilgiyi en doğru şekilde doldurmanız gerekir.

Afganistan Vize Başvuru Formu

Afganistan Vize Başvuru Formu

Afganistan vize başvuru formu içerisinde neler bulunur?

Afganistan vize başvuru formu diğer vize başvuru formlarından farklı olarak Türkçe dilinde doldurulabilir. Ancak dikkat etmeniz gereken en büyük unsurların başında tükenmez bir kalem vasıtasıyla büyük harfler kullanarak bu formu doldurmanız gelir.

Başvuru formu içerisinde kişisel bilgilerinizin, iletişim bilgilerinizin, vize bilgilerinizin ve pasaport bilgilerinizin doldurulacağı 4 ayrı bölüm bulunmaktadır. İstenilen her bilgiyi sorunsuz ve doğru şekilde doldurmanız sizlerin yararına olacaktır. Bunun yanı sıra fotoğraflarınızı bilgisayar üzerinden yükleyebilmeniz de mümkün.

Afganistan vize başvuru formunda hazırlanması gereken belgeler

Öncelikle vize başvurunuz için bir ay önceden hazırlıklara başlamanız gerekir. Eğer turistik vize için başvuracaksanız Ankara’da ve İstanbul’da bulunan konsolosluklara ya da Büyükelçiliğe başvurmalısınız. Bunun yanı sıra aşağıdaki belgeleri eksiksiz bir şekilde bulundurmalısınız:

  • Öncelikle en başta daha önce de söylediğimiz gibi başvuru formunuzun en eksiksiz şekilde doldurulması gerekir.
  • Doldurduğunuz başvuru formunda ıslak imzanızın olmasına dikkat etmelisiniz.
  • Pasaportunuzun en az 3 ay geçerli olması gerekir.
  • Son altı ay içerisinde çekilmiş fotoğrafınız olması gerekir.
  • Konaklama ve uçak bilgileriniz eksiksiz bir şekilde bulunmalıdır.
  • Kimlik fotokopisinin yanı sıra maaş hesap dökümleriniz gerekmektedir.
Afganistan vizesi nasıl alınır? Tüm detayları incelemek için visacenter.com.tr/afganistan-vize-basvurusu/  bağlantısını inceleyebilirsiniz.
Afganistan Yesil pasaporta vize istiyor mu?
Evet, diplomatik pasaporta sahip olan kişilerin dışındakiler Yeşil pasaporta sahip olsalar da vize almalılar.
Afganistan iş vizesi kaç gün içinde alınır?
Afganistan’da çalışmak için vizeye başvuran kişilerin başvuruları 7 iş günü içerisinde sonuçlanır.
Afgan pasaportu ne kadar?
Afgan pasaportunun fiyatı yaklaşık 10.000 Afgani’dir. Bu 99€’ya denk gelir.

Afganistan Vize Başvuru Formu Videosu;

 

5/5 - (1 vote)