Afganistan Konsolosluğu - Visa Center

Afganistan Konsolosluğu

Afganistan Konsolosluğu Türkiye’de farklı illerde bulunmaktadır. Bu illerden bazıları İstanbul, Ankara ve İzmir’dir. Afganistan Konsolosluğu – Visa Center sitesinde iletişim ve adres bilgileri gibi birçok bilgi yer almaktadır.

Visa Center vatandaşların her hizmete kolaylıkla ulaşmalarını sağlamaktadır. Afganistan konsoloslukları vatandaşlara çeşitli hizmetler sunmaktadır. İstanbul’da bulunan Afganistan konsolosluğu başkonsolosluk görevinde bulunmaktadır.

Konsolosluk boşanma evlenme gibi işlemlerin tasdiklenmesini desteklemektedir. Afganistan Konsolosluğu vatandaşların seyahat planlamaları ile de ilgilenmektedir.

İzmir’de bulunan Afganistan Konsolosluğu vize işlemleri, ticari ilişkiler ve doğum ölüm olaylarını incelemektedir. Ankara’ da bulunan Afganistan Konsolosluğu ülkede yaşayan Afganistan vatandaşlarının çeşitli sorunlarına çözüm üretmektedir. Vize, pasaport, Afganistan vatandaşlarının hakları gibi birçok alanda hizmet sunmaktadır.

AFGANİSTAN KONSOLOSLUKLARI HAKKINDA

AFGANİSTAN İSLAM CUMHURİYETİ BÜYÜKELÇİLİĞİ

Kançılarya: Cinnah Cad. No: 88, 06551 Çankaya Ankara
Telefon: 442 25 23
Faks: 442 62 56 – 442 2269
Çalışma Saatleri: Pazartesi-Cuma 09:00 – 14:00

 Afganistan Konsoloslugu

AFGANİSTAN İSLAM CUMHURİYETİ İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞU

Kançılarya: Cumhuriyet Caddesi Umaç Apt. No:141-147 Kat 5 Elmadağ Şişli İstanbul
Telefon: (212) 343 87 22
Faks: (212) 343 87 23
E-Posta: afghancgist@yahoo.com
URL: www.afganconsulateistanbul.com
Çalışma Saatleri: Pazartesi-Cuma: 09.00-14.00
Görev Bölgesi: Balıkesir, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Edirne, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ, Yalova, Zonguldak.

Afganistan Konsolosluğu İstanbul

Afganistan konsolosluğu İstanbul’da çeşitli konsolosluk hizmetleri sunmaktadır. Afganistan konsolosluğu İstanbul, başkonsolosluk konumundadır. Kişilerin boşanma, evlenme ya da belge tasdiklenmesi konularını destekler. Ayrıca seyahat planlamaları da yapılmaktadır.

Afganistan Konsolosluğu İzmir

Vize merkezleri arasında yerini alan Afganistan konsolosluğu İzmir hizmetleri, devletlerin ticari kentler ve mülki amirler arasında temas kurma, vize işlemleri, doğum ölüm gibi olayları inceler.

Afganistan Konsolosluğu Ankara

Afganistan Devleti’nin Ankara’da açmış olduğu konsolosluğun çeşitli yönlerde Afgan vatandaşlarının sorunlarına yardım ettiği söylenebilir. Bu konular arasında, vize işlemleri, pasaport işlemleri, vatandaşların her türlü haklarını koruma hizmetleri verilir.

Afganistan Konsolosluğu Pasaport

Afganistan konsolosluğu pasaport işlemleri, konsolosluğun asli görevlerinden bir tanesidir. Pasaport için öncelikle başvuru olması ve başvuru evraklarının tam olması gerekir. Gerekli evrakların tamamlanmasıyla başvurunun kabul edilmesi beklenir.

Afganistan Konsolosluğu Telefon Numarası

Konsolosluğun telefon numarası üzerinden birçok bilgi alabilmek mümkündür. Türkiye’de ikamet eden Afgan vatandaşları, her türlü kişilik hakkının sorgulanması, bilgi alma, vize başvurusu, evlilik gibi konularda konsolosluğu arayarak detaylı bilgi alabilirler.

Afganistan Konsolosluğu İletişim

Konsolosluktan bilgi almak isteyen vatandaşlar, 0212 343 87 22 numarasına çalışma saatleri içerisinde ulaşabileceklerdir.  Bu iletişim hattı, Afganistan konsolosluğu iletişim numarasıdır.

Afganistan Konsolosluğu Levent

Konsolosluğun bulunduğu konum İstanbul’un bilindik semtlerinden bir tanesidir. 1. Levent bölgesinde yabancı vatandaşlara hizmet vermektedir.

Afganistan Konsolosluğu İstanbul’un Neresinde?

Konsolosluğun, İstanbul’un tam olarak neresinde olduğu merak konusudur.  Beşiktaş’ta en işlek yerlerden bir tanesi olan 1. Levent bölgesinde bulunmaktadır. Bu adres, ulaşımı kolay bir mevkide yer aldığı için bütün yabancılar rahatlıkla giderek bilgi alabilirler.

Afganistan Konsolosluğu Ankara İletişim

Ankara’da yaşayan Afganistanlı vatandaşlar, Çankaya’da yer alan konsolosluktan bilgi alabilirler. Aktif iletişim hattı ise 0312 442 25 23’tür. Numaradan ihtiyaca uygun hizmet sorgulaması yapılabilmektedir.

Afganistan Başkonsolosluğu Facebook

Sosyal medya son zamanlarda, bütün hayatı etkileyen erişimlerden bir tanesi haline gelmiştir. Bu durum konsolosluklarında bilgi verme noktası haline gelmiştir. Afganistan başkonsolosluğu facebook sayfası, Afganistanlı vatandaşlara, her türlü konuda destek vermektedir. Vize işlemleri, çeşitli duyurular olmak üzere birçok konuda bilgi sahibi olunabilir.

Başa dön tuşu
× Afganistan Vizesi