Afganistan Konsolosluğu

Afganistan Konsolosluğu

Afganistan Konsolosluğu Türkiye’de farklı illerde bulunmaktadır. Bu illerden bazıları İstanbul, Ankara ve İzmir’dir. Afganistan Konsolosluğu – Visa Center sitesinde iletişim ve adres bilgileri gibi birçok bilgi yer almaktadır.

Afganistan Vize Başvuru Formu

Visa Center vatandaşların her hizmete kolaylıkla ulaşmalarını sağlamaktadır. Afganistan konsoloslukları vatandaşlara çeşitli hizmetler sunmaktadır. İstanbul’da bulunan Afganistan konsolosluğu başkonsolosluk görevinde bulunmaktadır.

Konsolosluk boşanma evlenme gibi işlemlerin tasdiklenmesini desteklemektedir. Afganistan Konsolosluğu vatandaşların seyahat planlamaları ile de ilgilenmektedir.

İzmir’de bulunan Afganistan Konsolosluğu vize işlemleri, ticari ilişkiler ve doğum ölüm olaylarını incelemektedir. Ankara’ da bulunan Afganistan Konsolosluğu ülkede yaşayan Afganistan vatandaşlarının çeşitli sorunlarına çözüm üretmektedir. Vize, pasaport, Afganistan vatandaşlarının hakları gibi birçok alanda hizmet sunmaktadır.

AFGANİSTAN KONSOLOSLUKLARI HAKKINDA

AFGANİSTAN İSLAM CUMHURİYETİ BÜYÜKELÇİLİĞİ

Kançılarya: Cinnah Cad. No: 88, 06551 Çankaya Ankara
Telefon: 442 25 23
Faks: 442 62 56 – 442 2269
Çalışma Saatleri: Pazartesi-Cuma 09:00 – 14:00

Afganistan Konsolosluğu

Afganistan Konsolosluğu

AFGANİSTAN İSLAM CUMHURİYETİ İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞU

Kançılarya: Cumhuriyet Caddesi Umaç Apt. No:141-147 Kat 5 Elmadağ Şişli İstanbul
Telefon: (212) 343 87 22
Faks: (212) 343 87 23
E-Posta: [email protected]
URL: www.afganconsulateistanbul.com
Çalışma Saatleri: Pazartesi-Cuma: 09.00-14.00
Görev Bölgesi: Balıkesir, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Edirne, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ, Yalova, Zonguldak.

Afganistan Konsolosluğu İstanbul

Afganistan konsolosluğu İstanbul’da çeşitli konsolosluk hizmetleri sunmaktadır. Afganistan konsolosluğu İstanbul, başkonsolosluk konumundadır. Kişilerin boşanma, evlenme ya da belge tasdiklenmesi konularını destekler. Ayrıca seyahat planlamaları da yapılmaktadır.

Afganistan Konsolosluğu İzmir

Vize merkezleri arasında yerini alan Afganistan konsolosluğu İzmir hizmetleri, devletlerin ticari kentler ve mülki amirler arasında temas kurma, vize işlemleri, doğum ölüm gibi olayları inceler.

Afganistan Konsolosluğu Ankara

Afganistan Devleti’nin Ankara’da açmış olduğu konsolosluğun çeşitli yönlerde Afgan vatandaşlarının sorunlarına yardım ettiği söylenebilir. Bu konular arasında, vize işlemleri, pasaport işlemleri, vatandaşların her türlü haklarını koruma hizmetleri verilir.

Afganistan Konsolosluğu Pasaport

Afganistan konsolosluğu pasaport işlemleri, konsolosluğun asli görevlerinden bir tanesidir. Pasaport için öncelikle başvuru olması ve başvuru evraklarının tam olması gerekir. Gerekli evrakların tamamlanmasıyla başvurunun kabul edilmesi beklenir.

Afganistan Konsolosluğu Telefon Numarası

Konsolosluğun telefon numarası üzerinden birçok bilgi alabilmek mümkündür. Türkiye’de ikamet eden Afgan vatandaşları, her türlü kişilik hakkının sorgulanması, bilgi alma, vize başvurusu, evlilik gibi konularda konsolosluğu arayarak detaylı bilgi alabilirler.

Afganistan Konsolosluğu İletişim

Konsolosluktan bilgi almak isteyen vatandaşlar, 0212 343 87 22 numarasına çalışma saatleri içerisinde ulaşabileceklerdir.  Bu iletişim hattı, Afganistan konsolosluğu iletişim numarasıdır.

Afganistan Konsolosluğu Levent

Konsolosluğun bulunduğu konum İstanbul’un bilindik semtlerinden bir tanesidir. 1. Levent bölgesinde yabancı vatandaşlara hizmet vermektedir.

Afganistan Konsolosluğu İstanbul’un Neresinde?

Konsolosluğun, İstanbul’un tam olarak neresinde olduğu merak konusudur.  Beşiktaş’ta en işlek yerlerden bir tanesi olan 1. Levent bölgesinde bulunmaktadır. Bu adres, ulaşımı kolay bir mevkide yer aldığı için bütün yabancılar rahatlıkla giderek bilgi alabilirler.

Afganistan Konsolosluğu Ankara İletişim

Ankara’da yaşayan Afganistanlı vatandaşlar, Çankaya’da yer alan konsolosluktan bilgi alabilirler. Aktif iletişim hattı ise 0312 442 25 23’tür. Numaradan ihtiyaca uygun hizmet sorgulaması yapılabilmektedir.

Afganistan Başkonsolosluğu Facebook

Sosyal medya son zamanlarda, bütün hayatı etkileyen erişimlerden bir tanesi haline gelmiştir. Bu durum konsolosluklarında bilgi verme noktası haline gelmiştir. Afganistan başkonsolosluğu facebook sayfası, Afganistanlı vatandaşlara, her türlü konuda destek vermektedir. Vize işlemleri, çeşitli duyurular olmak üzere birçok konuda bilgi sahibi olunabilir.

Afganistan başkonsolosluğu İstanbul’da yer almaktadır. Büyükelçilik ise Ankara’da yer almaktadır. Afganistan ziyaretleri için Türk vatandaşları vize uygulamasına tabidir. Afganistan ziyaretleri için mutlaka vize alınması şarttır. Afganistan konsolosluğu İstanbul üzerinden yapılacak başvuru ile Afganistan ziyareti mümkün olmaktadır.

Afganistan konsolosluğu Ankara üzerinden vize başvurusu yapılabilir. Bordo pasaportu olan Türk vatandaşları için mutlaka vize alınmalıdır. Eğer yeşil, kırmızı ve siyah pasaportu varsa o zaman 180 gün içerisinde 90 güne kadar Afganistan içerisinde dolaşım sağlanabilir.

Afganistan konsolosluğu pasaport işlemleri de yapan bir birimdir. Afganistan vizesi alabilmek için gerekli olan evrakların arasında en az 10 yıl daha geçerli bir pasaport gereklidir ve en az 2 sayfası boş olmalıdır.

Afganistan konsolosluğu telefon numarası üzerinden vize başvurusu hakkında bilgi sahibi olunabilir. Aynı zamanda vize evraklarının hangileri olduğu öğrenilebilir. Afganistan vizesi alabilmek için gerekli olan adımlar, Afganistan vize başvuru formu en önemli evraklardan birisidir. Tam ve eksiksiz olarak doldurulmalı ve hata yapılmamalıdır.

Eğer başvuru sahibi çalışma amaçlı Afganistan’a gidiyorsa o zaman da çalışılacak işyerinden davet mektubu gelmelidir. Ayrıca 2 adet biyometrik fotoğraf gereklidir. Ayrıca pasaport doğru bir şekilde teslim edilmelidir. Yırtık ya da yıpranmış olmamalı,  en az 2 sayfa kadar boş yaprak bulunmalıdır. Geçerlilik tarihi ise en az 10 yıl daha olmalıdır.

Afganistan konsolosluğu pasaport randevu alma işlemi yapıldığında, yaklaşık bir hafta içerisinde pasaport cevabı gelmektedir.

[/toggle]
İstanbul Afganistan Konsolosluğu Telefon Numarası

Türkiye’den Afganistan’a gitmek isteyen kişilerin pasaport ve vize sahibi olması gerekir. Vize işlemleri için İstanbul Afganistan konsolosluğu telefon numarası veya web adresi üzerinden randevu alınması mümkündür.

Afganistan konsolosluğu İzmir, İstanbul, Ankara illerinde faaliyet gösterir. Konsolosluk işlemleri yapacak kişilerin ikamet ettikleri şehirlere göre başvuru yapması gerekmektedir.

Afganistan konsolosluğu pasaport randevu alma için konsolosluğu arayabilir veya web adresinden online randevu alabilirsiniz. Pasaport randevusu alan kişilerin randevu tarihinde istenen belgelerle birlikte konsoloslukta bulunması gerekir.

Afganistan konsolosluğu İstanbul’un neresinde: 1. Levent mh. Levent caddesi No:28 Beşiktaş’ta bulunur.

Afganistan konsolosluğu İstanbul randevu alma için arayabileceğiniz iletişim numarası: 0212 343 87 22’dir. Randevu almak için 09.00 ve 17.00 saatleri arasında konsolosluğu arayabilirsiniz.

Ankara Afganistan konsolosluğu telefon numarası: 0312 442 25 23’tür. 09.00-17.00 saatleri arasında konsolosluğu arayarak pasaport, vize randevusu alabilirsiniz.

Afganistan pasaport yenileme işlemleri için öncelikle konsolosluktan randevu alınması gerekir. Ankara veya İstanbul konsolosluklarından randevu almak için iletişim numaralarını çalışma saatleri içerisinde aramanız gerekir. Randevu tarihinde pasaport yenileme için istenen belgelerle birlikte konsolosluğa müracaat edebilirsiniz.

Afganistan büyükelçiliği Ankara adres: Aziziye, Cinnah caddesi No:88 Çankaya’dır. Afganistan pasaportu ve vizesi alacak kişiler, Ankara konsolosluğuna gitmeden önce iletişim numarasını arayarak randevu almalıdır. Randevu tarihinde konsolosluk tarafından yapılan açıklamalara göre evrakları hazırlamanız ve teslim etmeniz gerekir.

Afganistana gitmek için vize gerekiyor mu?
Evet, diplomatik pasaporta sahip kişilerin dışındakiler vize almakla yükümlüdür.
Afganistan iş vizesi kaç gün içinde alınır?
Afganistan iş vizesi herhangi anormal bir durumun olmaması durumunda 7 iş günü içerisinde sonlanır.
Afgan pasaportu ne kadar?
Afgan pasaportu almak isteyen kişilerin yaklaşık 99 €’yu ödemeleri gerekmektedir.
Afganistan Konsolosluğu Ankara
Afganistan Konsolosluğu Ankara’da yer almaktadır. Başkentin Çankaya ilçesinde ve Cinnah Caddesi üzerinde yer alan binada bulunur. İletişimi sağlamak için sunulmuş olan cep telefonlarını kullanmak gerekiyor. Vize için randevu almak adına resmi site kullanılır. Afganistan Konsolosluğu akşam saat 17’de kapanır.
Afganistan Konsolosluğu Randevu Alma
Afganistan Konsolosluğu randevu alma işlemleri için ilk olarak resmi sitede online olmak lazım. Burada yer alan hem İngilizce hem de Türkçe şeklinde hazırlanmış form doldurulmalıdır. Vize detayları, kimlik ve iletişim bilgilerine yer verilmesi önem arz eder. Randevuyu, size en uygun olan gün ve saatte alabilirsiniz. Bu sayede süreç de tamamlanmış olacaktır.
Afganistan Konsolosluğu Telefon Numarası
Afganistan Konsolosluğu telefon numarası akşam 17’ye kadar açıktır. Buradan hemen bilgi almak adına 0 312 442 25 23 üzerinden iletişimi kurmak mümkündür. Afganistan Konsolosluğu çalışanları arasında Türkçe bilenler olması sayesinde bu noktada hiçbir sorunla karşı karşıya kalmamış olursunuz.
Afganistan Konsolosluğu Pasaport Randevu Alma
Afganistan Konsolosluğu üzerinden pasaport randevu alma işlemlerinde resmi olarak tanımlanmış olan web alanının tercih edilmesi gerekmektedir. İlgili kısımları hiçbir sorun olmadan ve dikkatli şekilde doldurmanız önem arz eder.
Ankara Afganistan Konsolosluğu Telefon Numarası
Afganistan Konsolosluğu iletişimini rahatlıkla telefon üzerinden sağlama konusunda hiçbir sıkıntı söz konusu değildir. 0 312 442 25 23 ile arama hemen yapılır. Bunun sonrasında her türlü konu hakkında bilgi alınmasının önünde bir engel de kalmaz.
Afganistan Büyükelçiliği Ankara Adres
Afganistan Konsolosluğu, Ankara’da yer alır. Aziziye, Cinnah Caddesi, numara 88, 65560 Çankaya, Ankara olarak alınmış olan bir adresi vardır. İletişimi hem bizzat giderek hem de tanımlanmış olan telefon numarasını arayarak çok kısa zaman dilimi içerisinde sağlayabilirsiniz.

 

Afganistan Konsolosluğu Videosu;

5/5 - (1 vote)