Güney Sudan Vize Başvuru Formu

Güney Sudan Vize Başvuru Formu

Kuzey Afrika ülkelerinden olan Sudan seyahat edebilmek için vize alınması zorunlu olan ülkelerden biridir. Ülkeye yalnızca diplomatik pasaportu bulunan Türk vatandaşları 3 aylığına vizesiz olarak ziyaret edebilir. Sudan vizesi alabilmek için vatandaşların Sudan Konsolosluğu tarafından hazırlanmış olan başvuru formunu doldurmaları gerekiyor. Daha sonra konsolosluğun talep ettiği belgelerin hazırlanması gerekmektedir. Vatandaşlar başvuruları Sudan Konsolosluğundan ya da konsolosluk tarafından yetki verilen merkezlerden gerçekleştirebilirler.

Guyana Aile Birleşimi

Sudan vize başvuru formu – Visa Center sitesinde detaylı bir biçimde açıklanmıştır. Ayrıca vize işlemleri için gerekli tüm evraklarda detaylı bir şekilde bulunuyor. Vatandaşlar sitedeki bilgilerden faydalanarak vize başvuru işlemlerini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirler.

Türkiye’den Güney Sudan’a seyahat edebilmek için vize alımı zorunludur. Vize işlemleri esnasında kişilerden istenen belgelerden bir tanesi Güney Sudan vize başvuru formudur.

Bu formda sizden istene bilgileri eksiksiz bir şekilde girmeniz gerekir. Güney Sudan vize başvuru formu – Visa Center başlığı altındaki yazıdan edinilebilir.

Başvuru formunu bilgisayarınıza indirerek çıktısını alabilir ve kısa süre içerisinde doldurabilirsiniz. Formu doldurduktan sonra Güney Sudan vizesi için gerekli olan diğer evrakları da tamamlamanız gerekir.

Evraklar için gerekli olan bilgilere diğer yazılardan erişim sağlayabilirsiniz. Güney Sudan vizesi için evraklarınızı tamamladıktan sonra, konsolosluktan randevu talep ederek evraklarınızı teslim edebilirsiniz.

Güney Sudan Vize Başvuru Formu

Güney Sudan Vize Başvuru Formu

Güney Sudan Vize Başvuru Formu

Bu yazımızda, Güney Sudan’ı ziyaret etmeniz için yapmanız gereken işlemleri ve Güney Sudan vize başvuru formu doldururken dikkat etmeniz gereken noktaları açıklayacağız. Başvuru formu internet üzerinden online olarak doldurulamıyor veya temin edilemiyor.

Güney Sudan Konsolosluğu’ndan alacağınız başvuru formunu hatasız olarak doldurmanız gerekiyor. Form üzerine yazdığınız bilgilerde bir eksiklik olmamalı, ayrıca forma yazdığınız telefonlar üzerinden size ulaşılabiliyor olunması gerekiyor. Başvuru formunu diğer evraklarınızla birlikte ofisimize postaladığınızda veya elden teslim ettiğinizde, vize durumunuz yetkili birimlerimizce incelenerek yapacaklarınız konusunda sizi yönlendiriyoruz.

Güney Sudan Vize Formu Doldururken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Başvuru formunu doldururken aşağıdaki hususlara dikkat etmeniz gerekiyor:

Güney Sudan Vize Formu’nu İngilizce olarak doldurmanız gerekiyor

Kişisel bilgileriniz ve iletişim bilgileriniz eksiksiz olarak doldurulmalıdır

Çalıştığınız şirketin adı, eğitim bilgileriniz, son çalıştığınız yerde geçirdiğiniz süreyi hatasız yazmanız gerekiyor

Ziyaret nedeninizi de ayrıntılı olarak açıklamanız gerekiyor, iş amaçlı gidiyorsanız son 3 aylık maaş dökümünüzü gösteren bordroyu da forma eklemeniz gerekiyor. Tarih kısmını doldurup imzanızı da atarak form doldurma süreci tamamlanıyor.

Güney Sudan vize sürecinden başvuru sürecinde bilgi almak ve işlemlerinizi yapmamız için sizleri ofisimize bekliyoruz. Bu sayede, hiçbir sorun yaşamadan kısa sürede vize işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Güney Sudan vize istiyor mu?

Güney Sudan’a gidecek olan Türk vatandaşları sadece tek girişli vize, Türk diplomatlar ise ülkeye girişte çoklu giriş vizesi almaktadır.

Sudan'a vizesiz gidilir mi?

Sudan’a vizesiz gitmek söz konusu değildir çünkü ülkede sadece diplomatik pasaporta sahip olan Türk vatandaşları için 90 güne kadar vize uygulaması bulunmaz.

Sudan vizesi ne kadar?

Sudan ücretleri vize türüne göre farklılık göstermektedir aynı zamanda sınırda vize uygulaması bulunan ülkede havalimanından vize almak belirlenen ücret karşılığında söz konusudur.

Oyla! post