Guyana Aile Birleşimi

Guyana Aile Birleşimi

Guyana’da yaşamak için gerekli işlemlerin yapılması gerekir. Guyana’da yaşamını devam ettiren bir aileniz var ise aile birleşimi vizesine başvuru yapabilirsiniz. Guyana İstanbul Fahri Konsolosluğunda, aile birleşimi vizesi ile ilgili her türlü işlemler yapılır. Aile birleşimi vizesi için gerekli belgelerin toplanarak, konsolosluğa verilmesi gerekir. Başvuru sürecinde zaman oldukça önem taşır.

Guyana Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Bu nedenle işlemlerin sonuçlanma süresi, başvuru zamanınıza göre değişim gösterir. Guyana Aile Birleşimi – Visa Center vize başvurunuz 2-5 ay içerisinde sonuçlanır. Vize başvuru sürecinde biyometrik verilerinizin girişlerini doğru ve tam yapmanız gerekir.

Biyometrik verilerinizin tam olabilmesi için on parmağınızın izinin olması gerekir ve verilerinizin verdiğiniz fotoğraf ile doğru olarak eşleşmesi gerekir.

Guyana Aile Birleşimi Vizesi

Guyana Aile Birleşimi

Guyana Aile Birleşimi

Guyana’da yaşayan bir aile bireyiniz varsa aile birleşimi vizesine başvurarak onun yanında yaşamaya başlayabilirsiniz. Böyle bir düşünceniz varsa Guyana aile birleşimi vizesi hakkındaki bu yazımızı okumanız çok faydalı olacaktır.

Aile birleşimi ve her türlü vize işlemleri Guyana İstanbul Fahri Konsolosluğu tarafından yapılmaktadır. Guyana aile birleşimi vizesi almak isteyen herkes konsolosluğun istediği belgeleri toplamak ve ibraz etmekle yükümlüdür.

Başvurular ne kadar erken yapılırsa o kadar sizin için faydalı olacaktır. İşlemlerin sonuçlanma süresi o günkü şartlara göre değişebilir. 2-5 ay arası sürede başvurularınız kesinlikle sonuçlanacaktır. O yüzden seyahat tarihinizden en az 6 ay önce başvuru yapmanız sizin için faydalı olur.

Guyana aile birleşimi vizesi için biyometrik veri girişlerinizin tam olması gereklidir. Biyometrik veri girişlerinizin tam olması demek on parmağınızın izinin alınarak fotoğrafınızla eşlenmesi demektir. Bu işlemin 5 yıl geçerliliği bulunmaktadır. Eğer üzerinden 5 yıl geçtiyse biyometrik verilerinizi güncellemeniz gereklidir. Parmağından parmak izi almak imkânsız olan 6 yaş ve altı çocuklar bu işlemlerden muaftır.

Guyana Aile Birleşimi Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Eğer Guyana aile birleşimi yapmak gibi bir niyetiniz varsa Guyana aile birleşimi vizesi için gerekli belgeler listesine bir göz atmalısınız. Bu belgelerin tam ve hatasız olduğunu başvuran kişi taahhüt etmelidir. Toplanması gereken belgeler kişinin meslek ve statüsüne göre değişse de bazı ana belgeler hiç değişmemektedir. Eğer ki net bir cevap istiyorsanız bir yetkili ile görüşmeniz faydalı olacaktır. İstenen genel belgeler:

  • Biyometrik fotoğraf.3,5X4,5 boyutunda, 4 tane biyometrik fotoğraf. Daha önceki vize başvurularında kullanıldıysa değiştirilmelidir.
  • Pasaportunuzun süresi en az 1 yıllık daha var olmalıdır.
  • Guyana aile birleşimi vizesi formu tam ve büyük harfler kullanılarak doldurulmalıdır. Belgenin dili Almancadır. Belge Almanca olarak doldurulmalıdır.
  • Nüfus il müdürlüğü veya yetkili kurumdan alınmış bir uluslararası evlilik belgesi orijinali ve bunun 2 adet fotokopisi.
  • Başvuru yapan kişinin evlenmeden ve evlendikten sonra tam vukuatlı nüfus kayıt örnekleri ve 2 adet fotokopileri.

Belge hazırlarken dikkat etmeniz gereken bir durum vardır. Belgelerdeki bilgiler birbiri ile çelişmemelidir. Eğer ki belgelerde yer alan bilgiler dosyadaki diğer bilgilerle çelişirse dosyanız direk olarak ret cevabı alır.

Guyana vize istiyor mu?

Guyana seyahati planlayan bordo pasaport sahibi Türk vatandaşlarının vize almaları gerekirken diğer pasaport sahipleri 180 gün içerisinde 90 gün vizeden muaftır.

Fransız Guyanası vize istiyor mu?

Türk vatandaşlarının vizeye tabi olduğu Fransız Guyana’sının vize müracaatı Türkiye’de bulunan Fransa Konsolosluğu’na yapılmaktadır.

Oyla! post