Guyana Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Guyana Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Guyana vizesi almanız gerekiyorsa Guyana Konsolosluğu’na başvurunuzu yapmanız gerekir. Konsolosluğun nerede olduğunu bilmiyor ve iletişim numaralarını merak ediyorsanız Guyana konsolosluğu iletişim bilgileri – Visa Center web sitesinin bu bölümde sizin için paylaşılmıştır. Sayfaya girerek konsolosluğun telefon numarasını, adresini ve e-mail adresini öğrenebilirsiniz. Bu bilgilerden yararlanarak başvurunuzu yapabilir veya merak ettiğiniz konularda bilgi alabilirsiniz.

Haiti Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Bölümde konsolosluğa dair iletişim bilgilerini öğrenmenin yanı sıra Guyana Konsolosluğu’nun yabancı ve ülke vatandaşları için hangi hizmetleri verdiğini de öğrenebilirsiniz. Böylelikle Guyana Konsolosluğu’na ihtiyacınız olduğunda kolay bir şekilde ulaşabilir ve işlemlerini halledebilirsiniz. Ayrıca Guyana Konsolosluğu aracılığıyla alabileceğiniz vize türleri hakkında da bilgi alabilirsiniz.

Guyana Konsolosluğu

Güney Amerika ülkeleri arasında bulunan Guyana vatandaşları Türkiye’de de bulunabilmektedir. Bu nedende İstanbul Guyana Konsolosluğu bulunur.

Bu konsolosluk ülke vatandaşlarının pasaport, ülkeye giriş çıkış, ölüm, evlilik ve doğum gibi işlemleri için hizmet verir. Bunun dışında konsolosluğun hizmetleri arasında vize desteği de bulunur. Konsolosluğun çalışma saatleri, görevleri ve adresine dair merak ettiklerinizi hazırladığımız Guyana konsolosluğu ve vizesi bölümlerinden öğrenebilirsiniz.
Guyana Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Guyana Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Guyana Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Türkiye’de bir tane Guyana temsilciliği vardır. O temsilcilikte İstanbul’un Maslak ilçesinde bulunan Guyana fahri konsolosluğudur. Konsolosluğa dair iletişim bilgileri şöyledir;

Adres: Meydan Sokak Veko Giz Plaza Kat:2 Maslak/İstanbul

Telefon: 0212 290 29 50

E-mail: [email protected]

Guyana Konsolosluğu’ndan Vize Desteği

İstanbul Maslak’ta yer alan Guyana Konsolosluğu fahri konsolosluk olduğu için diplomatik yetkiye sahip değildir. Ancak buna rağmen öğrenim, çalışma ve turistik vize konularında Türk vatandaşlarına vize desteği verir. Konsolosluktan vize desteği almak isteyenleri vize evraklarıyla birlikte başvuruda bulunması gerekir. Bu sayede konsolosluk yurt dışındaki temsilcilikler aracılığıyla başvuru onaylar ve sonucunu vatandaşlara bildirir.

Guyana güvenli bir ülke mi?

Karayip Denizi’ne kıyısı bulunan resmi adıyla Guyana Kooperatif Cumhuriyeti Venezuela ve Brezilya ile komşudur. İdari açıdan 10 bölgeye ayrı olan ülke sağlık açısından güvenli değildir.

Guyanalı hangi ırktır?

Guyana nüfusunun yüzde 66’sı siyahiler ve melezlerden oluşmaktadır, nüfus yüzde 12 iken Doğu Hindistanlı, Çinli ve Kızılderili nüfusu yüzde 12’dir.

Guyana Hintli mi?

Guyana’nın yüzde 43’ü Hintlilerden oluşmaktadır, ülke nüfusunun yüzde 30’u Afrikalı, yüzde 20’si melez, yüzde 7’si ise Kızılderili’dir.

 

Oyla! post