Kıbrıs Rum Kesimi Aile Birleşimi

Kıbrıs Rum Kesimi Aile Birleşimi

Kıbrıs Rum kesimi aile birleşimi – Visa Center Kıbrıs Rum kesiminde aile üyelerinden herhangi biri yaşamakta ise, yanında yaşamak isteyen vatandaşların başvuracakları merkezdir.

Kıbrıs Rum Kesimi Konsolosluğu

Öncelikle konsolosluğa başvuru yapılması gerekir. Ön başvuru formu doğru bir şekilde doldurulmalıdır. Başvuru sonrasında konsolosluk bazı belgeler isteyecektir. Vize başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Bunun yanında pasaport, nüfus cüzdanının fotokopisi, biyometrik fotoğraf gibi evraklar istenmektedir.

Kıbrıs Rum Kesimi Aile Birleşimi

Kıbrıs Rum Kesimi Aile Birleşimi

İstenen tüm evrakların tamamlanması ve teslim edilmesi gerekir. İçinde bulunulduğu duruma göre bazı ek belgeler talep edilebilmektedir. İstenilen ücret de ödendikten sonra başvuru onaylanması için süreç başlar. Süreç sonunda da başvuru sonuçları ilgili kişiye bildirilir.

Kıbrıs Rum Kesimi Aile Birleşimi Hakkında

Türkiye’ye yakın olan Kıbrıs Rum kesimi, gerek eğitim gerekse de ticari amaçlar dolayısıyla tercih edilen bir ülkedir. Ailesi Türkiye’de yaşayan öğrenciler, Kıbrıs’ta çalışan insanlar ya da Kıbrıs’a yerleşmeyi düşünenler için vize alınması gerekmektedir. Vize başvurularına dair her şeyi bizim web sitemizden öğrenebilirsiniz.

Kıbrıs Rum Kesimi Aile Birleşimi Vizesi

Aile üyelerinden birisi ya da birkaçı Kıbrıs’ta ikamet ediyorsa ve ailesi de yanına yerleşmek istiyorsa bu vize kullanılmaktadır. Kıbrıs’ta yaşayan aile bireylerinizin yanına yerleşmek için Kıbrıs Rum kesimi aile birleşimi vizesi almak son derece kolay bir işlemdir. Gerekli evrakları tamamlayınca Konsolosluk tarafından halledilmektedir.

Aile Birleşimi Vizesi Başvurusu

Önceden online vize randevusu almalısınız ve sitemizden ön başvuru formu doldurmalısınız. Daha sonra vize başvuru formunu doldurmalısınız.

Pasaport, biyometrik fotoğraflarınız, nüfus cüzdanı fotokopisi ve istenen diğer evrakları eksiksiz ve doğru bir şekilde teslim etmelisiniz. Bazen sağlık sigortası poliçesi, biyometrik parmak izi, adli sicil kaydı gibi evraklar da istenebilir. Kıbrıs Rum kesimi aile birleşimi vizesi için hemen sayfamızı inceleyin.
Güney Kıbrıs'a Türkler girebilir mi?
Güney Kıbrıs’a gitmek isteyen Türkler vize uygulamasına tabiidir.
Kıbrıs Rum kesimine Türkler girebilir mi?
Türkler gerekli vize işlemlerini yaptıktan sonra Kıbrıs Rum kesimine girebilmektedir.
Kıbrıs Rum Kesimi hangi ülkeye ait?
Rum kesimi kendisi başlı başına bir ülke olup resmi adı Kıbrıs Cumhuriyeti’dir.
Oyla! post