Güney Sudan Aile Birleşimi

Güney Sudan Aile Birleşimi

Aile birleşimi vizesi alabilmeniz için öncelikle bir pasaporta ihtiyacınız olacak. Güney Sudan’da aile bireylerinizden herhangi biri yaşıyorsa eğer sizde aile birleşimi vizesi alarak yaşayabilirsiniz. Güney Sudan vize işlemlerinizi büyükelçiliğe giderek yaptırabilirsiniz. Başvuruların sonuçlanma süresi 2 ile 5 gün arasındadır.

Güney Sudan Konsolosluğu

Güney Sudan aile birleşimi – visa center alabilmeniz için hazırlamanız gereken bazı evraklar vardır. İstenen evrakların eksiksiz şekilde hazırlanması gerekmektedir. Gerekli evraklar şunlardır:

  • Daha önce hiçbir vize başvurusunda kullanılmamış 4 adet biyometrik fotoğraf
  • Geçerliliği en az 1 yıl olan pasaport
  • Güney Sudan aile birleşimi formu
  • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
  • Uluslararası geçerliliği olan evlilik cüzdanı belgesi
Güney Sudan aile birleşimi vizesi için ücretler sürekli olarak güncellenmekte ve günden güne değişmektedir. Gidiş sürenize ve birçok faktöre bağlı olarak ödemeniz gereken ücret değişmektedir. Ücreti anlaşmalı bankalarla veya vize merkezleri aracılığı ile ödemeniz mümkündür. Konsolosluğun istediği vize harcını yatırırken ve diğer işlemleri yaparken temkinli olmakta fayda var. Başvurunun ret edilmesi veya başvurudan vazgeçmeniz halinde hiçbir şekilde ücretiniz geri iade edilmeyecektir.
Güney Sudan Aile Birleşimi

Güney Sudan Aile Birleşimi

Güney Sudan Aile Birleşimi Vize Bilgileri

Güney Sudan’da bir aile üyeniz yaşıyorsa sizde aile birleşim vizesi alarak yanında yaşayabilirsiniz. Güney Sudan aile birleşimi hakkındaki bütün bilgileri sizlerle paylaşalım.

Bütün Güney Sudan vize işlemleri Güney Sudan Büyükelçiliği tarafından yapılmaktadır. Başvurma konusunda ne kadar erken davranırsanız o kadar karlı olursunuz. Çünkü başvuruların sonuçlanma süresi 2-5 ay arası değişmektedir. Başvuruların sonuçlanması anlık gelişmelere ve yoğunluklara bağlı olarak da değişebilmektedir.

Başvurunuzun daha hızlı bir şekilde sonuçlanmasının yolu başvurunuzu eksiksiz ve düzenli yapmaktır. Vize merkezleri sizler için bu işlemleri hatasız ve düzenli şekilde yapmaktadır. Başvurunuzun hızlı sonuçlanmasının tek yolu budur.

Aile birleşimi vizesi başvurusu reddedilen bir kişinin bir daha başvuramaması gibi bir engel yoktur.

Güney Sudan Aile Birleşimi İçin Gerekli Belgeler

Güney Sudan aile birleşimi vizesi almak isteyen herkes Güney Sudan Büyükelçiliğine istenen belgeleri ibraz etmek zorundadır. Güney Sudan aile birleşimi için gerekli belgeler konusunu sizler için inceleyelim. Gerekli evraklara göz atalım:

  • Kişinin suratının net belli olduğu 4 tane biyometrik fotoğraf. 3,5X4,5 boyutlarında güncel halinizi temsil etmeli ve daha önce hiçbir vize başvurusunda kullanılmamış olmalıdır.
  • Geçerlilik süresi en az 1 yıl daha olmalıdır.
  • Güney Sudan aile birleşimi formu. Form Almanca olarak doldurulmalı ve büyük harfler kullanılmalıdır.
  • Uluslararası geçerli olan evlilik belgeleri. Hangi kurumun verme yetkisi varsa oradan alınabilir.
  • Başvuru yapan kişinin evlenmeden öncesi ve sonrası için iki adet tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve 2 tane fotokopileri dosyaya eklenmelidir.

Belge hazırlarken dikkat etmeniz gerekenler belgelerin düzenli olmasıdır. Düzenli dosyaların sonuçları daha hızlı verilebilmektedir. Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise belgelerde bulunan bilgilerin çelişmemesidir. Belgelerde bulunan bilgiler çelişirse başvurunuz direkt olarak reddedilmektedir.

Güney Sudan vize istiyor mu?

Güney Sudan’a seyahat gerçekleştirecek olan Türk vatandaşları için bize uygulaması bulunmaktadır. Bordo, gri ve yeşil pasaporta sahip olan vatandaşlar sadece tek girişli vize alabilir.

Sudana vize gerekir mi?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından umuma mahsus, hususi ve hizmet pasaportuna sahip olanların Sudan’a giriş yapabilmesi için vize alması gerekmektedir.

Sudan vizesi ne kadar?

Sudan hükümeti Türk vatandaşları için sınırda vize uygulamasını 2010 yılı itibariyle başlatmıştır. Buna göre 100 Amerikan doları karşılığında Türk vatandaşları Hartum Uluslararası Havalimanı’nda ülkeye giriş vizesi almaktadır.

Oyla! post