Etiyopya Konsolosluğu - Visa Center

Etiyopya Konsolosluğu

ETİYOPYA KONSOLOSLUĞU

ETİYOPYA FEDERAL DEMOKRATİK CUMHURİYETİ BÜYÜKELÇİLİĞİ 

Kançılarya: Uğur Mumcu sok. No: 74/1-2, 06700 G.O.P., Ankara
Telefon: 436 04 00
Faks: 448 19 38
E-Posta: ethembank@ttnet.net.tr
Çalışma Saatleri: Pazartesi-Cuma: 08:30 – 17:30

Etiyopya Konsolosluğu İstanbul

İstanbul’da yer alan konsolosluk, başkonsolosluk görevini sürdürmektedir. İstanbul merkezli olarak Etiyopyalı vatandaşlara her türlü vize ve konsolosluk hizmeti verilmektedir.

  Etiyopya Konsoloslugu

Etiyopya Konsolosluğu Ankara

 

Etiyopya konsolosluğu Ankara hizmetleri, elektronik vize işlemleri ve diğer büyükelçilik hizmetleriyle vatandaşlara destek olmaktadır. Vatandaşların tüm ferdi işlemlerinin yanı sıra seyahat uygulamalarını da yürütmektedir.

Etiyopya Konsolosluğu Ankara Telefon

 

Ankara ve çevresinde ikamet eden vatandaşların Gaziosmanpaşa’da yer alan konsolosluk binasına başvurmaları yeterlidir. Gidemeyen vatandaşlar ise Etiyopya konsolosluğu Ankara telefon numarasını arayabilirler. İrtibat numarası, 0312 436 04 00’dır.

Etiyopya Başkonsolosluğu Vize

 

Vize başvurusu yapmak, vize başvurusu konusunda bilgi almak, vize için gerekli evrakları öğrenmek için başkonsolosluktan bilgi alınabilmektedir. Vize işlemlerinde öncelikle başvuru yapılarak, uygun evraklar tamamlanır ve ücret yatırılır. Daha sonrada vize sonucu beklenmelidir.

Etiyopya Konsolosluğu Vize Ücretleri

 

Etiyopya konsolosluğu vize ücretleri, başvuru ardından istenen bir meblağdır. Bu ücretin başvuru yapılacak dönemden döneme değişkenlik gösterdiği söylenebilir.  Çünkü dolar kuru üzerinden ücretlendirme yapılmaktadır.

Etiyopya Türk Konsolosluğu

 

Türkiye’de hizmet veren konsolosluklar, birçok ilde yer almaktadır. Aynı zamanda Etiyopya’da da Türk konsolosluğu, Türk vatandaşları için hizmetlerini sürdürmektedir.

Etiyopya Fahri Konsolosluğu İstanbul

 

Fahri konsolosluğu olarak verilen hizmet, Bağcılar’da bulunmaktadır. Burada her türlü vize işlemleri için Etiyopyalı vatandaşların sorunlarıyla ilgilenmektedir. Aynı zamanda konsolosluk görevleri arasında yer alan iki devlet arasındaki ilişkilerin gelişimi için çeşitli araştırmalar ve geliştirmeler yapar.

Etiyopya Fahri Konsolosluğu Mersin

 

Etiyopya ve Türkiye arasında ticari ilişkilerin yoğun bir şekilde yapıldığı Mersin fahri konsolosluğu, ilişkilerin gelişimi için büyük hizmetler vermektedir. Bu konsolosluğu Türk vatandaşlarına vize verme gibi bir yetkisi bulunmamaktadır. Fakat Mersin civarında yaşayan vatandaşların, vatandaşlık işlemleriyle ilgilenmektedir.

Etiyopya İzmir Fahri Konsolosluğu

 

Etiyopya İzmir Fahri konsolosluğu olarak hizmetlerini sunan kurumun, birçok özlük hakkını ilgilendiren hizmeti Etiyopyalı vatandaşlara verdiği söylenebilir. Bornova’da yer alan konsolosluğun çalışma günleri hafta içi saat 9’dan 17’ye kadardır. Bu saatler içinde kuruma ulaşım sağlanarak bilgi alınabileceği gibi Bornova’da yer alan binaya giderek de işlem yaptırılabilmesi mümkündür.

 

Başa dön tuşu
× Etiyopya Vizesi