Etiyopya Konsolosluğu

Etiyopya Konsolosluğu

Etiyopya vize işlemlerinin başlatılması gereken konsolosluklara dair doğru bilgilere ulaşmak zordur. Çünkü pek çok sitede yanlış bilgi yer alır. Ancak Visa Center konsoloslukta işlem yapması gereken kişilerin doğru bilgileri alması adına hizmet verir. Etiyopya konsolosluğu – visa center doğru bilgileri ile Ankara, İstanbul ve İzmir’de bulunan konsoloslukların hangi semtlerde bulunduğu öğrenilebilir. Ayrıca konsoloslukları aramak isteyenler telefon numaralarını kullanabilirler.

Etiyopya Vize Başvuru Formu

Etiyopya Konsoloslukları Türk vatandaşları için vize işlemleri adına hizmet verirken Etiyopya vatandaşları içinde vatandaşlık hizmetleri verir. Bu nedenle Visa Center’de konsolosluklara hangi hizmetler için başvurulabileceğinin bilgileri bulunur. Bu sayede Etiyopya vatandaşları da konsolosluğun adres bilgilerini alarak evlilik, ölüm veya askerlik bildirimleri için konsolosluklara gidebilirler.

ETİYOPYA KONSOLOSLUĞU

ETİYOPYA FEDERAL DEMOKRATİK CUMHURİYETİ BÜYÜKELÇİLİĞİ 

Kançılarya: Uğur Mumcu sok. No: 74/1-2, 06700 G.O.P., Ankara
Telefon: 436 04 00
Faks: 448 19 38
E-Posta: [email protected]
Çalışma Saatleri: Pazartesi-Cuma: 08:30 – 17:30

Etiyopya Konsolosluğu İstanbul

İstanbul’da yer alan konsolosluk, başkonsolosluk görevini sürdürmektedir. İstanbul merkezli olarak Etiyopyalı vatandaşlara her türlü vize ve konsolosluk hizmeti verilmektedir.

Etiyopya Konsolosluğu

Etiyopya Konsolosluğu

Etiyopya Konsolosluğu Ankara

Etiyopya konsolosluğu Ankara hizmetleri, elektronik vize işlemleri ve diğer büyükelçilik hizmetleriyle vatandaşlara destek olmaktadır. Vatandaşların tüm ferdi işlemlerinin yanı sıra seyahat uygulamalarını da yürütmektedir.

Etiyopya Konsolosluğu Ankara Telefon

Ankara ve çevresinde ikamet eden vatandaşların Gaziosmanpaşa’da yer alan konsolosluk binasına başvurmaları yeterlidir. Gidemeyen vatandaşlar ise Etiyopya konsolosluğu Ankara telefon numarasını arayabilirler. İrtibat numarası, 0312 436 04 00’dır.

Etiyopya Başkonsolosluğu Vize

Vize başvurusu yapmak, vize başvurusu konusunda bilgi almak, vize için gerekli evrakları öğrenmek için başkonsolosluktan bilgi alınabilmektedir. Vize işlemlerinde öncelikle başvuru yapılarak, uygun evraklar tamamlanır ve ücret yatırılır. Daha sonrada vize sonucu beklenmelidir.

Etiyopya Konsolosluğu Vize Ücretleri

Etiyopya konsolosluğu vize ücretleri, başvuru ardından istenen bir meblağdır. Bu ücretin başvuru yapılacak dönemden döneme değişkenlik gösterdiği söylenebilir.  Çünkü dolar kuru üzerinden ücretlendirme yapılmaktadır.

Etiyopya Türk Konsolosluğu

Türkiye’de hizmet veren konsolosluklar, birçok ilde yer almaktadır. Aynı zamanda Etiyopya’da da Türk konsolosluğu, Türk vatandaşları için hizmetlerini sürdürmektedir.

Etiyopya Fahri Konsolosluğu İstanbul

Fahri konsolosluğu olarak verilen hizmet, Bağcılar’da bulunmaktadır. Burada her türlü vize işlemleri için Etiyopyalı vatandaşların sorunlarıyla ilgilenmektedir. Aynı zamanda konsolosluk görevleri arasında yer alan iki devlet arasındaki ilişkilerin gelişimi için çeşitli araştırmalar ve geliştirmeler yapar.

Etiyopya Fahri Konsolosluğu Mersin

Etiyopya ve Türkiye arasında ticari ilişkilerin yoğun bir şekilde yapıldığı Mersin fahri konsolosluğu, ilişkilerin gelişimi için büyük hizmetler vermektedir. Bu konsolosluğu Türk vatandaşlarına vize verme gibi bir yetkisi bulunmamaktadır. Fakat Mersin civarında yaşayan vatandaşların, vatandaşlık işlemleriyle ilgilenmektedir.

Etiyopya İzmir Fahri Konsolosluğu

Etiyopya İzmir Fahri konsolosluğu olarak hizmetlerini sunan kurumun, birçok özlük hakkını ilgilendiren hizmeti Etiyopyalı vatandaşlara verdiği söylenebilir. Bornova’da yer alan konsolosluğun çalışma günleri hafta içi saat 9’dan 17’ye kadardır. Bu saatler içinde kuruma ulaşım sağlanarak bilgi alınabileceği gibi Bornova’da yer alan binaya giderek de işlem yaptırılabilmesi mümkündür.

Etiyopya Konsolosluğu

Etiyopya İstanbul Başkonsolosluğu tarafından vize işlemleri ile birlikte tüm konsolosluk hizmetleri verilmektedir.

Ethiopia vize istiyor mu?

Etiyopya ziyareti gerçekleştirecek olan diplomatik pasaport sahibi Türk vatandaşları 90 güne kadar vizeden muaftır. Ancak hizmet, hususi ve umuma mahsus pasaport sahipleri vizeye tabidir.

Etiyopya vize ücreti ne kadar?

Etiyopya vize ücretleri ikamet süresi ile birlikte tek giriş ya da çok girişli olarak değişmektedir. Elektronik vize ücreti de farklılık göstermektedir.

Etiyopya vizesi nasıl alınır?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının şahsi olarak yapacakları Etiyopya vize başvuruları büyükelçiliğin vize bölümüne gerçekleştirilmektedir.

 

Oyla! post