Grenada Aile Birleşimi

Karayipler’in cennet adalarından birisi olan Grenada’da yaşamayı istiyorsanız vatandaşlık almanız veya oturum izninizin bulunması gerekir. Bunun dışında eğer ailenizden biri veya evlendiğiniz kişi ülkede yaşıyorsa Grenada aile birleşimiyle ada ülkesinde yaşam isteğinizi yerine getirebilirsiniz.

Grenada aile birleşiminden yararlanmak için en önemli şans aile yakını ya da eşin ülkede yaşaması veya vatandaşı olmasıdır. Buna ek olarak ülkeye gidecek kişinin maddi masraflarını karşılayabilmesi veya yanına gideceği aile bireyinin bu masrafları karşılayacak gücünün olması gerekir. Masrafların karşılanacağını veya ülkeye gidişinde adli bir sorunun olmadığının anlaşılması için vize evraklarına ihtiyaç duyulmaktadır. Grenada aile birleşimi – visa center vize evraklarının bulunabileceği adrestir. Grenada’da bulunan bir yakınınız var ve onun yanına uzun süreli gitmeyi düşünüyorsanız gerekli bilgileri aşağıdan alabilirsiniz.

Greneda Aile Birleşimi Vizesi

Eğer Greneda’da yaşayan bir aile bireyiniz varsa sizde aile birleşimi vizesi alarak onun yanında yaşamanız mümkündür. Hatasız ve eksiği olmadan yapılan başvurular çok yüksek ihtimalle onaylanırlar. Sizlere Greneda aile birleşimi vizesi hakkında hazırladığımız bilgileri yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

Greneda için herhangi bir vize alabilmek için öncelikle biyometrik veri girişinizin yapılmış olması gereklidir. Biyometrik veri girişinizin yapılması on parmak izinizin biyometrik fotoğrafınızla eşlenmesi işlemidir. Bu işlemin geçerlilik süresi 5 yıldır. Eğer 5 yıl içinde yaptırdıysanız yaptırmanıza gerek yoktur. Parmak izi almanın imkânsız olduğu 6 yaş ve altındaki çocuklar bütün biyometrik veri girişi işlemlerinden muaf tutulmaktadırlar.

İşlemlerinizi eksiksiz ve hatasız halledebilmek adına bir vize merkezi ile çalışmanız, en azından danışmanlık almanız bile çok faydalı olacaktır. Bu işin uzmanı olan vize merkezi çalışanları konsoloslukların ne istediğini tam olarak bilirler ve ona göre sizlere yardımcı olurlar.

Başvuru için seyahatinden 6 ay önce müracaatta bulunmanız sizin adınıza çok faydalı olabilir. İşlemlerin sonuçlanması en kısa 2 ay en uzun 5 ay sürmektedir. Bu süre konsolosluğun yoğunluğuna bağlı olarak sürekli değişebilmektedir.

Greneda Aile Birleşimi Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Greneda aile birleşimi yapmak isteyenlerin konsolosluğa bazı belgeleri ibraz etmesi zorunludur. Sizlere Greneda aile birleşimi vizesi için gerekli evraklar hakkında bazı bilgileri sunacağız. İşte Greneda aile birleşimi vizesi almak için gerekenler:

  • 4 Adet biyometrik fotoğraf. 3,5X4,5 ebatlarında, güncel halinizi temsil eden ve daha önce hiçbir vize başvurusunda kullanılmamış fotoğraflar.
  • En az 1 yıl daha süresi bulunan pasaport.
  • Greneda aile birleşimi vizesi formu. Tam ve hatasız doldurulmalı ve belgenin dili Almanca olmalıdır.
  • Nüfus il müdürlüğü veya yetkili herhangi bir kurumdan alınmış uluslararası bir evlilik belgesi ve fotokopisi.
  • Başvuran kişinin hem evlenmeden önce hem de sonra ki nüfus kayıt örnekleri ve iki adet fotokopisi.

Bu belgeleri toplarken belgelerin düzenli olmasına çok dikkat etmelisiniz. Düzenli dosyası olanların sonuçları daha hızlı açıklanabilmektedir. Dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli nokta belgelerin birbiri ile çelişmemesidir. Birbiri ile çelişen belgelerin dosyada yer alması başvurunuzun reddedilmesine sebep olur.

Oyla! post