Ermenistan Konsolosluğu

Ermenistan Konsolosluğu

Türkiye’den Ermenistan’a gidecek olan vatandaşların vize başvurusunda bulunma zorunluluğu vardır. Ermenistan konsolosluğu İstanbul ya da Ankara’da yer almayan konsolosluklardan biridir.

Estonya Aile Birleşimi

Bu nedenle vize işlemlerinin online merkezler üzerinden tamamlanması gerekir. Vize başvurusu esnasında gönderilecek olan belgeler ve online vize başvuru formuna Visa Center olarak hazırladığımız web sitemizden erişim sağlayabilirsiniz. Yurt dışı bağlantılarımız sayesinde Ermenistan’a gitmek için almak istediğiniz vizenin işlemleri kısa sürede gerçekleştirilir.

Ermenistan Konsolosluğu

Ermenistan Konsolosluğu

Ermenistan Vize İşlemleri

Ermenistan Dışişleri Bakanlığı’nın resmi web sitesinde yer alan online başvuru kısmı üzerinden vize başvurularınızı yapabilirsiniz. Başvuru esnasında sizden istenecek bilgileri doldurmanız ve tekrar geri göndermeniz gerekir. Visa Center firmamız sizlere bu konuda yardımcı olmak için Ermenistan vizesi başvuru işlemleri sırasında istenen evrak ve bilgilere dair yazılar yayınlamaktadır. Ermenistan’ın Dışişleri Bakanlığı üzerinden yapılacak olan vize başvuruları 3 iş günü içerisinde tamamlanır. Olumlu ya da olumsuz geri dönüş sizlere bu kurum tarafından yapılacaktır. Ermenistan vizesi için yapmanız gerekenleri Visa Center firmamızın web sitesini ziyaret ederek öğrenebilir, firmamızın online başvuru formunu indirebilirsiniz.

Ermenistan Büyükelçiliği Ankara

Ermenistan, Türk konsolosluğu olmayan ülkeler listesinde yer almaktadır. Yani her iki ülke de birbirine temsilci atamamıştır. Elbette böyle bir zorunluluk bulunmamakla birlikte vize işlemleri de hali hazırda internet üzerinden yapılmaktadır.

Ermenistan Dışişleri Bakanlığı sitesi de bulunmaktadır. Ermenistan Dışişleri Bakanlığı sitesinde yer alan bilgiler üzerinden de iletişim kurabilir ve seyahat süreci hakkında gerekli bilgilendirmeyi alabilirsiniz.

Türkiye Ermenistan ilişkilerinin olumsuz bir aşamada olması nedeni ile birtakım sıkıntılar yaşanmaktadır. Bunlardan en önemlisi de ülkede herhangi bir temsilci bulunmamasıdır.

Ermenistan Dışişleri Bakanı kimdir sorusu da bu aşamada merak edilmektedir. Bu gibi süreçler hem Türkiye dışişleri bakanı hem de Ermenistan dışişleri bakanı tarafından yönetilmektedir. Bu nedenle aslında konsolosluklar da onların yönetimi altında olmaktadır.

Türkiye’nin dış temsilcilikleri arasında da Ermenistan yer almaz ve bu durumda ülke temsilcilerinin olmaması nedeni ile ülkeler arası sürecin takip edilmesi de zordur. Aynı zamanda bize işlemleri internetten yürütülmekte olup bu da oldukça zor bir süreç olmaktadır.

Türkiye konsolosluğu da Ermenistan da bulunmamakta olup bu durumda her iki ülkenin ilişkilerini yürütecek herhangi bir platform da bulunmamaktadır. Bu aşamada vize süreci de takip edilemeyecektir.

Ermenistan Büyükelçiliği Ankara’da olması gerekir iken bulunmamaktadır. Ancak bir büyükelçilik olacak ise bu durumda Ankara’da olması tercih edilecektir. Büyükelçilikler genellikle başkentte yer almaktadır.

Ermenistan Konsolosluğu

Ermenistan’a gitmek istiyorsanız bu aşamada bir konsolosluğa ihtiyaç vardır. Özellikle konsolosluk parmak izi ve evrakların incelenmesi gibi konularda söz sahibi olması nedeni ile önem arz etmektedir. Bu nedenle Türkiye’de Ermenistan Konsolosluğu var mı sorusu sorulmaktadır.

Aynı soru büyükelçilik için de geçerlidir. Ermenistan Büyükelçiliği var mı sorusu da sorulmaktadır. Ermenistan konsolosluğu bulunmamaktadır ve bu nedenle vize başvuru süreci internet üzerinden yürütülmektedir.

Ermenistan’da Türk Konsolosluğu var mı sorusu da aynı şekilde sorulmakla birlikte her iki ülke de birbirine temsilci atamamış durumdadır. Bu nedenle her iki ülkenin ize işlemleri internet üzerinden yürütülmektedir.

Aynı şekilde T.C. Ermenistan Büyükelçiliği de bulunmamakta olup bu durum da iki ülkenin arasındaki ilişki ile alakalıdır ve bu duruma bağlı olarak birtakım değişiklikler yaşanması mümkündür.

Ermenistan, Türk Konsolosluğu olmayan ülkeler grubunda yer almaktadır. Bu nedenle ize işlemleri internet üzerinden olsa da kısa sürdüğü için tercih edilebilir bir yöntem olarak dikkat çekmektedir. Ermenistan Dışişleri Bakanlığı da Türkiye’ye herhangi birini atamamayı tercih etmiştir ve buna karşılık olarak şu anda iki ülkede de bir temsilci bulunmamaktadır.

Ermenistan Konsolosluğu olması durumunda vize işlemleri bu şekilde halledilecektir ancak şu anlık durumda yapılması gereken sadece internet üzerinden vize almaktır. Vize işlemleri 72 saat içerisinde sonuçlanması ile ünlü olup odlukça kolay vize alınabilmektedir.

Ermenistan Konsolosluğu

Türkiye’de Ermenistan Büyükelçiliği ya da Fahri Konsolosluğu olmadığından dolayı vize işlemlerinin şahsen yapılması söz konusu değildir. İşlemler e-vize sistemi ya da yetkili kurumlar üzerinden gerçekleşir.

Ermenistan Türklerden vize istiyor mu?

Ermenistan tarafından tüm Türk vatandaşlarının vize alma şartı uygulanmaktadır. Bordo pasaporta sahip vatandaşlar havalimanından vize alabilir ancak diğer pasaport sahiplerinin havalimanından vize alması söz konusu değildir.

Ermenistan vizesi kac tl?

Ermenistan vize ücreti seçilen süreye göre farklıdır, 21 günlük tek girişli, 120 günlük tek girişli olmak üzere iki farklı fiyat politikası uygulanmaktadır.

Türkiyeden Ermenistana nasıl gidilir?

Ermenistan’a karayolu demiryolu ya da havayolu ile ulaşım imkanı bulunmaktadır. İstanbul’dan kalkan uçak yolculuğu 1,5 saat sürmektedir, karayolu ile yolculuk 40 saate yakındır.

Oyla! post