Gine Aile Birleşimi Vize İşlemleri

Gine Aile Birleşimi Vize İşlemleri

Gine Cumhuriyeti, Afrika’nın Batı kısmında bulunması ile birlikte yine Atlas Okyanusu kıyısında yer alan bir ülke olarak, Türkiye’den birçok vatandaşın aile ilişkilerinin de bulunduğu bir ülkedir. Eşi yerleşik olarak Gine’de yaşayan ailesi, akrabaları veya çocukları Gine Cumhuriyeti’nde yerleşik bulunan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları aileleriyle birlikte yaşamak veya ziyaret etmek için Gine aile birleşimi vizesi almak zorundadır. Bu vize belirli koşulların yerine getirilmesi, kapsamlı bir başvuru yapılması ve onay süreci ile birlikte tamamlanmaktadır.

Gine Bisaau Aile Birleşimi

Gine aile birleşimi vizesi gerçekleştirilirken şahıslar ülkede yerleşik olan eşlerini ziyaret etmek ve yanlarında ikamet etmek için talepte bulunabilir. Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak Türkiye’de ikamet eden 18 yaş altındaki çocuklar da anne ve babaları tarafından verilen karar ile Gine Cumhuriyeti’nde ikamet etme ve ailelerinin yanında kalma için bu vizeyi talep edebilirler.

Gine Aile Birleşimi Vize İşlemleri

Gine Aile Birleşimi Vize İşlemleri

Gine Konsolosluğu tarafından belirlenmiş şekilde Gine aile ziyareti vizesi veya aile birleşim vizesi olarak belirtilen bu vize başvurusunun sağlanabilmesi için kapsamlı bir evrak listesi bulunmaktadır. Bu liste içerisinde;

 • Gine Cumhuriyeti’nde gerçekleştirilecek seyahat sonrasında dahi minimum 1 yıl daha geçerliliği bulunan pasaport,
 • Arka fonu beyaz olmak üzere son birkaç ay içerisinde çekilmiş güncel 2 adet biometrik fotoğraf,
 • Gine Cumhuriyeti içerisinde yapılacak konaklamaya ait adres bilgileri veya otel rezervasyonu,
 • Gine Cumhuriyeti’ne gerçekleştirilecek seyahat için uçak bileti rezervasyonları,
 • Gine Cumhuriyeti’nde resmi makamların onaylamış olduğu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşını davet eden kişinin hazırladığı davet mektubu, pasaport ve kimlik kartı,
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının resmi kurumlardan aldığı bulaşıcı hastalığı bulunmadığına dair sağlık raporu belgesi,
 • Son 3 ay maddi durumlarını içeren, minimum 3000 TL bakiyesi bulunan banka hesap özeti, (hesap özeti banka yetkilisi tarafından ıslak imza ve kaşe ile imza sirküleri sayesinde hazırlanmış olmalıdır)
 • Şahsın pasaport ve nüfus cüzdanı fotokopisi,
 • Bankadan alınan vize harç dekontları,
 • Başvuran kişinin son 3 ay içerisinde hazırlanmış kaşe ve ıslak imza barındıran maaş bordrosu,
 • Konsolosluğa teslim edilecek şekilde antetli kağıda hazırlanmış kaşe ve ıslak imza bulunan dilekçe,
 • Başvuran kişi tarafından eksiksiz olarak doldurularak imzalanmış, Gine Cumhuriyeti vize başvuru formu yer almaktadır.
Başvuru evraklarını hazırlayan kişiler direkt olarak Gine Konsolosluğu üzerinden işlem gerçekleştirilebilir. Konsolosluk tarafından yapılan incelemeler ile birlikte eksiksiz evrak sunulması kapsamında birkaç aylık bir süre sonrasında vize alınması mümkün olacaktır.
Gine  vize işlemleri için en güncel bilgilere  visacenter.com.tr/gine-vize-basvurusu/ sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
Gine vize istiyor mu?

Gine, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından pasaport istemektedir, bordo, yeşil ve gri pasaporta sahip olanlar vizeye tabidir. Siyah pasaportu bulunanların 90 güne kadar vize muafiyeti bulunmaktadır.

Gine vizesi kaç günde çıkar?

Gine vizesinin sonuçlanma süresi başvuru sahibinin gerekli olan evrakları doğru ve eksiksiz sunması ile alakalıdır, süreç ortalama 8 ile 15 iş günü aralığıdır.

Papua Yeni Gine vizesi nasıl alınır?

Papua Yeni Gine vizesi alabilmek için, ülkenin Türkiye’de temsilciliği olan Avustralya Büyükelçiliği Ankara konsolosluk bölümünden alınabilir.

 

Oyla! post