Gine Bisaau Aile Birleşimi

Gine Bisaau Aile Birleşimi

Gine Bisaau aile birleşimi vizesi alabilmeniz için pasaporta ihtiyacınız vardır. Gine Bisaau’da herhangi bir aile bireyiniz yaşıyorsa eğer, sizde aile birleşimi vizesi alarak orada yaşamaya başlayabilirsiniz. Aile birleşimi vizesini Gine Bisaau konsolosluğundan yada onların yetkilendirmiş olduğu vize merkezlerinden alabilirsiniz.

Gine Bissau Konsolosluğu

Vize başvurunuzun sonucu en fazla 5 ay içerisinde çıkacaktır. Gine Bisaau aile birleşimi – visa center alabilmeniz için hazırlamanız gereken bazı evraklar vardır. Bu evraklar şu şekildedir:

  • Daha önce hiçbir vize işleminde kullanılmamış 4 adet biyometrik fotoğraf
  • Geçerlilik süresi 1 yıl daha olan pasaport
  • Uluslararası geçerliliği olan evlilik belgesi aslı ve fotokopisi
  • Gine Bisaau aile birleşimi vize başvuru formu
Vize başvurunuzun reddedilmesi veya sizin vazgeçmeniz durumunda aile birleşimi vizesi için ödediğiniz ücret kesinlikle geri ödenmez. İşlemleri yaparken temkinli olmakta fayda vardır. Biyometrik veri girişiniz güncel değilse veya daha önceden hiç biyometrik veri girişi yaptırmadıysanız bir vize merkezi aracılığı ile veri girişinizi yaptırmalısınız.

Gine Bisaau Aile Birleşimi Vizesi

Gine Bisaau Aile Birleşimi

Gine Bisaau Aile Birleşimi

Gine Bisaau’da bir aile üyeniz yaşıyorsa sizde aile birleşimi vizesi alarak yanına yerleşebilirsiniz. Gine Bisaau aile birleşimi vizesi alma işlemlerinizi Gine Bisaau konsolosluklarıyla veya onların yetkilendirdiği vize merkezleri aracılığı ile yapmanız mümkündür.

Gine Bisaau vize başvurunuzda işlemler konsolosluğun yoğun olduğu dönemlerde 5 aya kadar çıkabilmektedir. Vize sonucunuzun en kısa belirli olabileceği tarih ise 2 aya yakındır. İşlemlerinize gidiş tarihinden 6 ay önce başlamanız sizin için faydalı olacaktır.

Başvurunuzu bir vize merkezi aracılığı ile veya kendiniz şahsen de yapabilirsiniz. Vize merkezi ile yapılan başvurular daha düzenli olduğundan kabul edilme oranları daha yüksektir. Vize merkezleri bu hizmet için ekstra ücret alırlar. Vize merkezleri sizler için belge ve formları doldurabilir. Genelde gerekli olan bütün dillerde uzmanları bulunmaktadır.

Gine Bisaau Aile Birleşimi Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Gine Bisaau aile birleşimi vizesi almak isteyen herkesin konsolosluğa sunması gereken bazı evraklar vardır. Sizlerle bu yazımızda Gine Bisaau aile birleşimi vizesi için gerekli evraklar listesine göz atalım.

  • Kişinin güncel biyometrik fotoğrafı. 3,5X4,5 boyutlarında, başka vize başvuru işlemlerinde kullanılmamış olmalıdır. 4 adet gereklidir.
  • Geçerlilik süresi en az daha 1 yıl olmalıdır.
  • Gine Bisaau aile birleşimi vize formu. Eksik ve hatalı bilgi olmadan, Almanca olarak doldurulmalıdır.
  • Nüfus il müdürlükleri veya verebilecek kadar yetkili herhangi bir kurumdan alınmış bir uluslararası geçerli evlilik belgesi aslı. Bu belgenin fotokopisi.
  • Başvuruyu yapan kişinin evlenmeden önceki ve evlendikten sonraki nüfus kayıt örnekleri. İçinde aile ve adres bilgileri tam olarak yazılmalıdır. Belgelerin bir tane orijinali yanlarında iki adette fotokopisi alınması gereklidir.

Belge hazırlarken dikkat etmeniz gereken en önemli husus belgelerin birbirini desteklemesidir. Eğer bir dosyada birbirini desteklemeyen belgeler yer alırsa dosyanız konsolosluk görevlileri tarafından reddedilir.

Gine Bissau dini nedir?

Ülke nüfusunun yarısı İslam inancını benimsemiş durumdadır, yerel dinlere inanan nüfus oranı %40 iken Hristiyan inanışına mensup nüfus oranı %10’dur.

Gine Bissau ne zaman kuruldu?

Şu an Gine Bisaau topraklarının bulunduğu bölgede insan yaşamını 13. yüzyılın sonlarından itibaren başlamıştır.

Gine ismi nereden geliyor?

Gine ismi Tuareg kelimesi olan aginaw sözcüğünden gelmektedir, kelimenin anlamı siyah demektir ve siyahilerin yaşadığı ülke anlamını taşımaktadır. Sousou dilinde ise Gine kadın anlamını taşır bu yüzden paralarının üzerinde kadın sembolü bulunur.

Oyla! post