Gine Bisaau Aile Birleşimi - Visa Center

Gine Bisaau Aile Birleşimi

Gine Bisaau Aile Birleşimi Vizesi

Gine Bisaau’da bir aile üyeniz yaşıyorsa sizde aile birleşimi vizesi alarak yanına yerleşebilirsiniz. Gine Bisaau aile birleşimi vizesi alma işlemlerinizi Gine Bisaau konsolosluklarıyla veya onların yetkilendirdiği vize merkezleri aracılığı ile yapmanız mümkündür.

Gine Bisaau vize başvurunuzda işlemler konsolosluğun yoğun olduğu dönemlerde 5 aya kadar çıkabilmektedir. Vize sonucunuzun en kısa belirli olabileceği tarih ise 2 aya yakındır. İşlemlerinize gidiş tarihinden 6 ay önce başlamanız sizin için faydalı olacaktır.

Başvurunuzu bir vize merkezi aracılığı ile veya kendiniz şahsen de yapabilirsiniz. Vize merkezi ile yapılan başvurular daha düzenli olduğundan kabul edilme oranları daha yüksektir. Vize merkezleri bu hizmet için ekstra ücret alırlar. Vize merkezleri sizler için belge ve formları doldurabilir. Genelde gerekli olan bütün dillerde uzmanları bulunmaktadır.

Vize başvurunuzun reddedilmesi veya sizin vazgeçmeniz durumunda aile birleşimi vizesi için ödediğiniz ücret kesinlikle geri ödenmez. İşlemleri yaparken temkinli olmakta fayda vardır.

Biyometrik veri girişiniz güncel değilse veya daha önceden hiç biyometrik veri girişi yaptırmadıysanız bir vize merkezi aracılığı ile veri girişinizi yaptırmalısınız.

Gine Bisaau Aile Birleşimi Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Gine Bisaau aile birleşimi vizesi almak isteyen herkesin konsolosluğa sunması gereken bazı evraklar vardır. Sizlerle bu yazımızda Gine Bisaau aile birleşimi vizesi için gerekli evraklar listesine göz atalım.

  • Kişinin güncel biyometrik fotoğrafı. 3,5X4,5 boyutlarında, başka vize başvuru işlemlerinde kullanılmamış olmalıdır. 4 adet gereklidir.
  • Geçerlilik süresi en az daha 1 yıl olmalıdır.
  • Gine Bisaau aile birleşimi vize formu. Eksik ve hatalı bilgi olmadan, Almanca olarak doldurulmalıdır.
  • Nüfus il müdürlükleri veya verebilecek kadar yetkili herhangi bir kurumdan alınmış bir uluslararası geçerli evlilik belgesi aslı. Bu belgenin fotokopisi.
  • Başvuruyu yapan kişinin evlenmeden önceki ve evlendikten sonraki nüfus kayıt örnekleri. İçinde aile ve adres bilgileri tam olarak yazılmalıdır. Belgelerin bir tane orijinali yanlarında iki adette fotokopisi alınması gereklidir.

Belge hazırlarken dikkat etmeniz gereken en önemli husus belgelerin birbirini desteklemesidir. Eğer bir dosyada birbirini desteklemeyen belgeler yer alırsa dosyanız konsolosluk görevlileri tarafından reddedilir.

Başa dön tuşu
×