Gine Bissau Konsolosluğu

Gine Bissau Konsolosluğu

Gine Bissau ülkesi adında Türkiye’de hizmet veren konsolosluk Gine Bissau Konsolosluğu’dur. Konsolosluk ülke halkı ve yabancı ziyaretçilerin ihtiyaç duyduğu konsolosluk hizmetlerini yerine getirir.

Gine Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Adres: Barbaros Bulvarı, Yıldız Sarayı, Seyir Köşkü, Beşiktaş/İstanbul

Telefon: 0212 2591742

Faks:0212 2584365

E-posta:[email protected]

Gine Bissau Konsolosluğu

Gine Bissau Konsolosluğu

Gine Bissau Konsolosluğunun Görevleri

Gine Bissau Konsolosluğu’nun görevleri yabancı ziyaretçiler ve Gine Bissau vatandaşları için olmak üzere ikiye ayrılır. Yabancı veya Türk ziyaretçiler için konsolosluk vize başvurularını kabul eder ve Gine Bissau belge tasdiklerini yapar. Ülke vatandaşları içinse evlilik, askerlik, ölüm, doğum ve boşanma kayıtları ile pasaport yenileme ve nüfus cüzdanı yenileme işlemlerini gerçekleştirir.

Gine Bissau Konsolosluğu’nun hizmetlerinden yararlanmak istiyorsanız evraklarınızın hazırlanması, konsolosluktan randevu ve kayıt işlemleri için Visa Center olarak sizlere hizmet vermek isteriz. Merkezimizin hizmetleri sayesinde işlemleriniz daha kısa sürede tamamlanır ve planladığınız tarihte Gine Bissau seyahati yapabilirsiniz.

Gine Bissau Konsolosluğunun Görev Bölgesi

Türkiye’de fahri Gine Bissau Konsolosluğu vardır. Bu konsolosluk İstanbul’da bulunduğu için görev bölgesi de Marmara Bölgesi illerini kapsar. Bursa, Bilecik, İstanbul ve bölgenin diğer illerinde bulunan Gine Bissau vatandaşları konsolosluktan hizmet alabilirler. Ayrıca Türk vatandaşları vize başvurularını fahri konsolosluk aracılığıyla yapabilirler.

Gine güvenli mi?

Afrika’nın en fakir 10 ülkesinden biri olan Gine’de hem Sosyal Yaşam hem de sağlık açısından güvenilirlik söz konusu değildir. Başkentte dahi çöp yığınlarının bulunması dikkat çekmektedir.

Gine zengin mi?

Maden, tarım ve su kaynakları açısından Batı Afrika’nın en zengin ülkesi olmasına rağmen dünyanın en az gelişmiş ülkeleri arasında yer alan Gine zengin bir ülke değildir.

Gine Neyi Meşhur?

Ekonomisi tarım ve madencilik dayalı olan Gine özellikle pilavı ve hurma şurubu ile meşhurdur. Fufu, tatlı patates kızartması, bissap ve zencefil çayı meşhur olduğu lezzetlerdir.

Oyla! post