İsviçre Aile Birleşimi

İsviçre Aile Birleşimi

Avrupa ülkelerinden birisi olan İsviçre’de yaşayan eşiniz ya da ailenizin yanına gitmeyi istiyorsanız aile birleşiminden yararlanarak bunu başarabilirsiniz. Detayları İsviçre aile birleşimi – visa center sayfasını kullanarak öğrenebilir ayrıca işlemler konusunda dilediğiniz yardımı alabilirsiniz.

İsviçre Konsolosluğu

Visa Center danışmanlarının İsviçre aile birleşimi için hazırladıkları sayfada aile birleşimine başvurmak için yanınızda bulundurmanız gereken evrak listesini bulabilirsiniz. Ayrıca aile birleşimini alabilmeniz için sizden talep edilen ücreti öğrenebilir ve ücreti doğru hesaba yatırarak yakınlarınızın yanına gitme şansı bulabilirsiniz.

İşlemleri başlatmak için alacağınız randevunun detaylarına ulaşabilirsiniz. İsviçre uzun süreli ülkede kalışlar için dil şartı arar ve bu şartı sağlamak için bazı işlemleri yapmanız ve belge sunmanız gerekir. Dil şartına dair detayları da buradan öğrenerek tam anlamıyla başvuruyu gerçekleştirebilirsiniz. 

Bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, İsviçre’de yaşayan eşi, çocukları veya ailesinin yanına yerleşmek istediğinde veya farklı bir durum olarak Türkiye’de bulunan ve reşit olmayan çocuklarını İsviçre’ye almak istediğinde İsviçre aile birleşimi vizesi başvurusu gerçekleştirir.

Bu vize aile birleşimi vizesi olarak ulusal vize kategorisinde yer almaktadır. Bu nedenle vize başvurusu direkt şekilde İsviçre konsolosluğu veya İsviçre büyükelçiliği üzerinde sağlanır.

İsviçre Aile Birleşimi İçin Gerekli Evraklar

İsviçre’den aile birleşim vizesi alabilmek için toplamanız gereken evraklar vardır. İsviçre aile birleşimi için gerekli evraklar listesinden sizlere bahsedeceğiz. Öncelikle evli değilseniz ve evlenmeyi planlıyorsanız toplamanız gereken evraklar:

 • Üç adet eksik veya yanlış olarak doldurulmamış olan vize başvuru formu. Belgelerin dilleri İngilizce, İspanyolca, İtalyanca veya Fransızca olabilir. Formu bilgisayar üzerinden veya elle büyük harflerle ve mavi tükenmez kalem ile doldurabilirsiniz.
 • Kişinin kendisi tarafından alınmış, en az iki boş sayfası olmalıdır. Pasaport en fazla on senelik olabilir.
 • Dört tane güncel halinizi temsil eden biyometrik fotoğraf. (3,5X4,5 ebadında.)
 • İsviçre’nin resmi dillerinden bir tanesine çevrilmiş nüfus kayıt örneği. 3 tane olmalı 1 tane orijinal 2 adet fotokopi.
 • İsviçre’nin resmi dillerinden bir tanesine çevrilmiş sabıka kaydı. 3 tane olmalı 1 tane orijinal 2 adet fotokopi.
 • Uluslararası geçerli doğum kayıt örneği. 3 tane olmalı 1 tane orijinal 2 adet fotokopi.
 • Yerleşim belgesi. 3 tane olmalı 1 tane orijinal 2 adet fotokopi.
 • Eski eşi varsa vefat ettiyse uluslararası geçerli ölüm kayıt örneği. 3 tane olmalı 1 tane orijinal 2 adet fotokopi.

İsviçre’de evlenilecek kişi tarafından gönderilmesi gereken evraklar:

 • İsviçre’de yaşayan kişinin ikametgâh belgesi.
 • İsviçre’de yaşayan eşin nüfus kayıt örneği.
 • Eğer eş İsviçre vatandaşı ise pasaport ve kimlik fotokopisi. Eğer eş İsviçre vatandaşı değilse 2 adet oturma izni fotokopisi gereklidir.

İsviçre aile birleşimi için hazırlanması gereken evrakların listesi:

 • Üç tane D vize başvuru formu.
 • En az 2 tane boş sayfası olan pasaport.
 • Dört tane 3,5X4,5 boyutunda biyometrik fotoğraf.
 • Apostilli uluslararası evlenme kaydı örneği. Güncel alınmış olmalıdır.
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği. Tüm aile bilgilerini içermelidir ve güncel alınmış olmalıdır. Tercümesi yeminli tercüman tarafından yapılmalıdır.
 • Adliyeden alınmış güncel tarihli bir adli sicil kaydı. Apostilli olmalıdır. Belgenin yeminli tercümanlar tarafından çevrilmesi önemlidir. Noter onayına gerek yoktur.
 • En az A1 seviyesinde İngilizce bilindiğine dair bir belgeye sahip olunmalıdır.
 • İsviçre’de yaşayan eş eğer İsviçre vatandaşıysa pasaport ve kimlik fotokopilerini göndermesi yeterlidir. Eğer İsviçre vatandaşı değilse geçerli olan oturma belgesinin fotokopisini göndermesi yeterlidir.

İsviçre konsolosluğu şüpheli gördüğü durumlarda sonuçlanma süresini uzatarak ekstra belge talep edebilmektedir. Belgelerin hiçbirinin içinde birbiri ile çelişen bir bilgi olmamasına lütfen dikkat edin. Tüm doldurmanız gereken form, belge ve dosyalara internet sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

İsviçre Aile Birleşimi Ücretleri

İsviçre’den aile birleşim vizesi almak istiyorsanız bu konu hakkında bilgi sahibi olabilmeniz önemlidir. İsviçre aile birleşimi ücretleri hakkında tüm bilgileri sizlerle paylaşalım.

İsviçre aile birleşimini gerçekleştirirken ödemeniz gereken ücret İsviçre Konsolosluğu’nun koyduğu vize harcı ücretidir. Ücretin tam tutarı birçok etkene göre değiştiğinden ortalama bir fiyat vermek mümkün değildir.

Bir yetkili ile görüşüp fiyat almanız sizin için faydalı olacaktır. Ücreti Euro veya TL olarak nakit ödemelisiniz. İşlemlerinizi bir vize merkezi aracılığı ile yaparsanız daha hızlı sonuç alabilirsiniz fakat ekstra ücret ödemek zorunda kalırsınız.

 

İsviçre Aile Birleşimi

İsviçre Aile Birleşimi

İsviçre Aile Birleşimi İçin Dil Şart mıdır?

İsviçre aile birleşim vizesine başvuracaklar için en kritik sorulardan bir tanesidir. Sizlere İsviçre aile birleşimi için dil şart mıdır? Sorusunu cevaplayalım. İsviçre aile birleşim vizesi için azami A1 seviyesinde İngilizce bilmek ve A1 seviye İngilizce bildiğinizi kanıtlayan belgelere sahip olmak şarttır. Bu şartı taşımayanlar direk olarak reddedilirler.

İsviçre Aile Birleşimi Randevusu Nasıl Alınır?

İsviçre aile birleşim vizesi için başvuru yapacakların sorduğu sorulardan bir tanesidir. Sizler için İsviçre aile birleşimi randevusu nasıl alınır? Sorusunu cevaplayalım.

Öncelikle daha önceden parmak izi ve biyometrik işlemlerinizi yaptırmadıysanız bunları yaptırmalısınız. Parmak izi ve biyometrik işlemleri İsviçre Konsolosluğu’nun yetkilendirdiği İsviçre vize başvuru merkezlerinde yapılmaktadır. Bu işlemleri hallettiğiniz vize merkezindeki görevliler sizi yönlendireceklerdir.

Aile birleşimi vizesi için D tipi uzun süreli vizesi almalısınız. Uzun süreli vizeler için İstanbul’da olan İsviçre Başkonsolosluğu veya Ankara’da olan İsviçre konsolosluğuna şahsen giderek başvurmalısınız. Uzun süreli vize başvurularını vize merkezleri aracılığı ile yapmanız mümkün değildir.

Konsolosluklar başvuruları kendileri değerlendirmektedir. İsviçre Başkonsolosluğu’ndan randevu alabilmek için başkonsolosluğa mail atabilir veya numarasını arayabilirsiniz. Bu bilgilerin en güncel haline internet üzerinden çok kolay erişim sağlayabilirsiniz.

İsviçre Vizesi hakkında gerekli tüm bilgilendirme için https://www.visacenter.com.tr/iletisim/ adresini ziyaret ederek bize ulaşabilirsiniz.
İsviçre Evlilik Vizesi

İsviçre’de evlenmek için gerekli belgeler arasında öncelikle başvuru formunun eksiksiz biçimde doldurulması gelmektedir. Başvuru formunun eksiksiz doldurulmasının hemen sonrasında biyometrik fotoğraf ve ikamet adresi gibi temel unsurlar da eklenmelidir. İsviçre evlilik vizesi talep işlemleri D türü vize kapsamında değerlendirilir.

İsviçreli biriyle evlenmek isteyen kişilerin öncelikli olarak tenfiz adımlarını tamamlaması gerekir. Bu şekilde resmi belgeler ile evliliğin kanıtlanmış olması gerekir.

İsviçre aile birleşimi vize yorumları incelendiği zaman özellikle belgelerin ne derece verimli şekilde incelendiğini görebilirsiniz. Belgelerde bir eksiklik olması ya da başvuru formunda bir açık yer alması direkt olarak başvurunun ret yanıtı almasına neden olur.

İsviçre’de evlilik kanunları detaylı şekilde incelenmelidir. Sizin bir İsviçre vatandaşı ile evlenmiş olmanız direkt olarak İsviçre vatandaşı olmanız manasına gelmeyecektir. Sadece oturum izni alma adımlarını daha kolay şekilde tamamlamayabilirsiniz.

İsviçre aile birleşimi red geldi ne yapmalıyım; başvuru adımında ret yanıtı almanızın hemen akabinde reddi itirazda bulunma hakkınız vardır. Ret yanıtı almanızın sonrasında vize ücretinin tarafınıza iade edilmeyeceğini de belirtmek gerekir.

İsviçre’de evlilik yoluyla oturum almak için aile birleşimi başvurusunu firmamız aracılığı ile yerine getirebilirsiniz. Firmamız sizin için gerekli olan tüm resmi başvuru adımlarını anında tamamlayacaktır.

Isviçre aile birleşimi vizesi kaç günde çıkar?

İsviçre aile birleşimi vizesi için yapılan başvuruları sonuçlanma süresi ortalama 12 ile 15 iş günü arasında değişmektedir. Belli dönemlerde başvuru sürecinin sonuçlanması 45 iş gününe kadar çıkmaktadır.

Isviçre aile birleşimi ne kadar sürer?

İsviçre aile birleşimi vizesine sahip olan ailenin dağılması sonucunda evlilik en az 3 yıl sürdü ise tüm aile üyeleri ikamet süresini uzatabilir.

Isviçre aile birleşimi vizesi nasıl alınır?

İsviçre aile birleşimi için başvuru yapılacak tek yetkili yer konsolosluklardır. Gerekli evraklar hazırlanarak başvuru gerçekleştirilir.

 

5/5 - (1 vote)