Isviçre Konsolosluğu

İsviçre Konsolosluğu

Türk vatandaşları siyah, gri ya da yeşil pasaporta sahip değillerse İsviçre vizesi almak zorundadırlar. Bu vize sayesinde İsviçre’ye 90 günden az veya uzun süreli ziyaret gerçekleştirebilirler. Vize verme yetkisini ise Türkiye’de bulunan İsviçre Konsolosluğu sahiptir. Başvuruda bulunacak kişilerin direkt veya aracılarla konsolosluğa başvuru yapması ve aldıkları sonuca göre ziyareti gerçekleştirmesi veya gerçekleştirmemesi mümkündür.

İsviçre Vize Başvuru Formu

Başvurunun onaylanması yetkisine sahip isviçre konsolosluğu – visa center adresi kullanılarak konsolosluğun tüm bilgilerine ulaşılabilir. Bu bilgilerin alınmasıyla direkt başvuru gerçekleştirilebilir. Konsolosluğun çalışma gün ve saatleri de öğrenilerek doğru zamanda başvuru yapılabilir. Eğer İsviçre’ye gitmeyi düşünüyorsanız ve bordo pasaportunuz varsa aşağıdan İsviçre Konsolosluğu’na dair bilgileri alarak başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.

İSVİÇRE KONSOLOSLUĞU

İSVİÇRE KONFEDERASYONU BÜYÜKELÇİLİĞİ 

Kançılarya: Atatürk Bulvarı 247, P.K. 25, 06692 Kavaklıdere, Ankara
Telefon: 457 31 00
Faks: 467 11 99
E-Posta: [email protected]
URL: www.eda.admin/ankara
Çalışma Saatleri: Pazartesi – Perşembe 08.00-17.00 – Cuma 08.00-13.00
Vize Bölümü
E-Posta: [email protected]

İSVİÇRE KONFEDERASYONU İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞU

Kançılarya: Büyükdere cad. 173, 1. Levent Plaza, A Blok, Kat 3, 34394 Levent/ İstanbul
Telefon: (212) 283 12 82
Faks: (212) 283 12 98
E-Posta: [email protected]
URL: http://www.eda.admin.ch/istanbul
Çalışma Saatleri: 08.30-11.00
Görev Bölgesi: Ege ve Marmara bölgesi

İsviçre Konsolosluğu İstanbul

Konsolosluk hizmetleri veren İstanbul konsolosluğu, online olarak vize randevuları alınabilecek bir kurumdur. İstanbul’da bulunan kurumdan, vatandaşlar evlilik, doğum, ölüm ve benzeri konularda da destek alınabilmektedir.

Isviçre Konsolosluğu

Isviçre Konsolosluğu

İsviçre Konsolosluğu İş İlanları

İsviçre konsolosluğu iş ilanları, her konsolosluğun kendi içinde açacağı pozisyonlar doğrultusunda başvuru işlemleri tamamlanabilir. Kişilerin vasıflarının ve şartlarının uyması durumunda konsolosluğa başvuru yapılabilir.

İsviçre Konsolosluğu Ankara

Ankara’da yer alan Büyükelçilik binası, İsviçreli vatandaşlara vize işlemleri hizmetleri sunmaktadır. Ayrıca pasaport, doğum, nüfus cüzdanı ve benzeri konularda da yetkili olan kurumlardan bir tanesidir.

İsviçre Konsolosluğu Mail Adresi

Konsolosluk hizmetleri almak isteyen vatandaşlar, iletişim numarası ya da mail adresi üzerinden destek alabilirler. Bu mail adresleri, bağlı bulunulan ile en yakın konsolosluk tercihi yapılarak araştırmak gerekir.

İsviçre Konsolosluğu Numarası

İsviçre konsolosluğu numarası 0212 283 12 82 başkonsolosluk üzerinden her konuda destek alabilmek mümkündür.

İsviçre Konsolosluğu İzmir

Fahri konsolosluğu üzerinden hizmet alınabilecek İzmir işlemleri, vize uygulamalarını Türkiye’de yaşayan İsviçreli vatandaşlara sunulmaktadır. Bu anlamda yetkili bir kurumdur.

İsviçre Konsolosluğu Vize İçin Gerekli Evraklar

İsviçre konsolosluğu vize için gerekli evraklar, ilgili olan makama vize talebi dilekçesi, ticaret ve sanayi odasının faaliyet belgeleri, vergi levhası, sicil gazetesi fotokopisi, imza sirküleri fotokopisi, maddi durumu gösteren belgeler.

İsviçre Konsolosluğu Nerede?

Başkonsolosluk hizmeti veren kurum, İstanbul’dadır. İstanbul Şişli’de yer almaktadır.

İsviçre Konsolosluğu Ne Zaman Açılacak

Konsolosluk ile işi olan vatandaşlar, resmi tatiller dışında konsolosluktan destek alabilirler. Kurumlar, hafta içi hizmet vermektedir. Hafta sonu tatil ve resmi tatillerde de hizmet vermemektedir. İsviçre konsolosluğu ne zaman açılacak? Sorusuna bir de konsolosluğun hangi ilde hizmet verdiğiyle alakalı olduğunu eklemek mümkündür. Çünkü her konsolosluğun çalışma saat aralıkları farklılık gösterebilmektedir.

İsviçre Konsolosluğu İstanbul Adres

İstanbul’da yer alan başkonsolosluk, Lokasyon olarak Levent’te yer almaktadır. Büyükdere cad. 1. Levent Plaza A blok no: 173, 34394 Şişli adresine giderek, konsolosluk hizmetlerinden yararlanabilmek mümkündür. İsviçreli vatandaşlar, buradan çeşitli işlemlerini sorunsuz bir şekilde yaptırabilirler. Ayrıca vatandaşların menfaatlerini de koruyan kurumlar arasındadır.

İsviçre Başkonsolosluğu Telefon

İsviçre’deki Türk başkonsolosluğu randevulu şekilde hizmet vermektedir. Özellikle pandemi koşulları ile beraber randevulu hizmet verme süreci daha da büyük önem kazanmıştır.

İsviçre’ye giriş yasağı vatandaşlığı ya da oturum izni olmayan kişiler için devam etmektedir. İlerleyen aylarda turistlerin ziyareti için de açık hale geleceği tahmin edilmektedir.

İsviçre’ye giriş yasağı corona sebebi ile bazı koşullara bağlanmıştır. Bu koşulların başında giriş aşamasındaki PCR testi gelmektedir. PCR testi ile beraber negatif sonuç alan kişilerin giriş hakkı doğmaktadır.

İsviçre başkonsolosluğu telefon numarası (0212) 283 12 82 olarak belirlenmiştir. Bu telefon numarası üzerinden vize talep adımlarına dair temel detaylara ulaşma imkanını elde edebilirsiniz.

İsviçre’ye seyahat kısıtlaması kapsamında oturum izni olan kişiler için bir sorun söz konusu olmayacaktır. Seyahat kısıtlaması oturum izni olmayan kişileri kapsar. Turistler için de giriş adımlarının kısa sürede tamamlanacağı tahmin edilmektedir.

İsviçre’ye vize var mı; İsviçre’ye vize alarak sorunsuz şekilde giriş adımlarını tamamlayabilir ve dilerseniz öğrenci dilerseniz de ticari vize başvurularında bulunabilirsiniz.

İsviçre vize başvuru formu doldururken eksik ya da yanlış bilgi vermeniz durumunda başvurunuz ret yanıtı alacaktır. Başvurunuzun ret yanıtı almasının sonrasında, yatırmış olduğunuz tutarın tarafınıza iade edilmeyeceğini de bilmelisiniz.

İsviçre başkonsolosu kimdir; mevcut görevli Nathalie Marti’dir. Belirli periyotlar ile değişime tabi tutulabilmektedir. Konsolosluk hizmetleri kapsamında daha net bilgi almak için firmamız ile iletişim kurabilirsiniz.

Isviçre turist kabul ediyor mu?

İsviçre Schengen ülkesi olmasından dolayı Schengen anlaşmasına göre turist kabul etmektedir.

Isviçre konsolosluğu ne zaman açılıyor?

İsviçre konsolosluğu hafta içi her gün çalışma saatleri içerisinde vatandaşlara hizmet vermektedir.

Isviçre vizesi almak kolay mı?

İsviçre vizesi almak şartların karşılanması ile alakalı durumdur, herşeyin yolunda gitmesi halinde vize almak kolaydır.

Oyla! post