Isviçre Konsolosluğu

Türk vatandaşları siyah, gri ya da yeşil pasaporta sahip değillerse İsviçre vizesi almak zorundadırlar. Bu vize sayesinde İsviçre’ye 90 günden az veya uzun süreli ziyaret gerçekleştirebilirler. Vize verme yetkisini ise Türkiye’de bulunan İsviçre Konsolosluğu sahiptir. Başvuruda bulunacak kişilerin direkt veya aracılarla konsolosluğa başvuru yapması ve aldıkları sonuca göre ziyareti gerçekleştirmesi veya gerçekleştirmemesi mümkündür.

Başvurunun onaylanması yetkisine sahip isviçre konsolosluğu – visa center adresi kullanılarak konsolosluğun tüm bilgilerine ulaşılabilir. Bu bilgilerin alınmasıyla direkt başvuru gerçekleştirilebilir. Konsolosluğun çalışma gün ve saatleri de öğrenilerek doğru zamanda başvuru yapılabilir. Eğer İsviçre’ye gitmeyi düşünüyorsanız ve bordo pasaportunuz varsa aşağıdan İsviçre Konsolosluğu’na dair bilgileri alarak başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.

İSVİÇRE KONSOLOSLUĞU

İSVİÇRE KONFEDERASYONU BÜYÜKELÇİLİĞİ 

Kançılarya: Atatürk Bulvarı 247, P.K. 25, 06692 Kavaklıdere, Ankara
Telefon: 457 31 00
Faks: 467 11 99
E-Posta: ank.vertretung@eda.admin.ch
URL: www.eda.admin/ankara
Çalışma Saatleri: Pazartesi – Perşembe 08.00-17.00 – Cuma 08.00-13.00
Vize Bölümü
E-Posta: ank.visa@eda.admin.ch

İSVİÇRE KONFEDERASYONU İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞU

Kançılarya: Büyükdere cad. 173, 1. Levent Plaza, A Blok, Kat 3, 34394 Levent/ İstanbul
Telefon: (212) 283 12 82
Faks: (212) 283 12 98
E-Posta: ist.vertretung@eda.admin.ch
URL: http://www.eda.admin.ch/istanbul
Çalışma Saatleri: 08.30-11.00
Görev Bölgesi: Ege ve Marmara bölgesi

İsviçre Konsolosluğu İstanbul

 

Konsolosluk hizmetleri veren İstanbul konsolosluğu, online olarak vize randevuları alınabilecek bir kurumdur. İstanbul’da bulunan kurumdan, vatandaşlar evlilik, doğum, ölüm ve benzeri konularda da destek alınabilmektedir.

  Isvicre Konsoloslugu

İsviçre Konsolosluğu İş İlanları

 

İsviçre konsolosluğu iş ilanları, her konsolosluğun kendi içinde açacağı pozisyonlar doğrultusunda başvuru işlemleri tamamlanabilir. Kişilerin vasıflarının ve şartlarının uyması durumunda konsolosluğa başvuru yapılabilir.

İsviçre Konsolosluğu Ankara

 

Ankara’da yer alan Büyükelçilik binası, İsviçreli vatandaşlara vize işlemleri hizmetleri sunmaktadır. Ayrıca pasaport, doğum, nüfus cüzdanı ve benzeri konularda da yetkili olan kurumlardan bir tanesidir.

İsviçre Konsolosluğu Mail Adresi

 

Konsolosluk hizmetleri almak isteyen vatandaşlar, iletişim numarası ya da mail adresi üzerinden destek alabilirler. Bu mail adresleri, bağlı bulunulan ile en yakın konsolosluk tercihi yapılarak araştırmak gerekir.

İsviçre Konsolosluğu Numarası

 

İsviçre konsolosluğu numarası 0212 283 12 82 başkonsolosluk üzerinden her konuda destek alabilmek mümkündür.

İsviçre Konsolosluğu İzmir

 

Fahri konsolosluğu üzerinden hizmet alınabilecek İzmir işlemleri, vize uygulamalarını Türkiye’de yaşayan İsviçreli vatandaşlara sunulmaktadır. Bu anlamda yetkili bir kurumdur.

İsviçre Konsolosluğu Vize İçin Gerekli Evraklar

 

İsviçre konsolosluğu vize için gerekli evraklar, ilgili olan makama vize talebi dilekçesi, ticaret ve sanayi odasının faaliyet belgeleri, vergi levhası, sicil gazetesi fotokopisi, imza sirküleri fotokopisi, maddi durumu gösteren belgeler.

İsviçre Konsolosluğu Nerede?

 

Başkonsolosluk hizmeti veren kurum, İstanbul’dadır. İstanbul Şişli’de yer almaktadır.

İsviçre Konsolosluğu Ne Zaman Açılacak

 

Konsolosluk ile işi olan vatandaşlar, resmi tatiller dışında konsolosluktan destek alabilirler. Kurumlar, hafta içi hizmet vermektedir. Hafta sonu tatil ve resmi tatillerde de hizmet vermemektedir. İsviçre konsolosluğu ne zaman açılacak? Sorusuna bir de konsolosluğun hangi ilde hizmet verdiğiyle alakalı olduğunu eklemek mümkündür. Çünkü her konsolosluğun çalışma saat aralıkları farklılık gösterebilmektedir.

İsviçre Konsolosluğu İstanbul Adres

 

İstanbul’da yer alan başkonsolosluk, Lokasyon olarak Levent’te yer almaktadır. Büyükdere cad. 1. Levent Plaza A blok no: 173, 34394 Şişli adresine giderek, konsolosluk hizmetlerinden yararlanabilmek mümkündür. İsviçreli vatandaşlar, buradan çeşitli işlemlerini sorunsuz bir şekilde yaptırabilirler. Ayrıca vatandaşların menfaatlerini de koruyan kurumlar arasındadır.

Başa dön tuşu
whatsapp
× İsviçre Vizesi