İsviçre Vize Dilekçe Örneği

İsviçre Vize Dilekçe Örneği

İsviçre’ye turistik ya da ticari amaçla gidecek kişilerin İsviçre’ye yapacakları yolculuğa ilişkin bir vize dilekçesi vermesi gerekir. Bu vize dilekçesi İsviçre Başkonsolosluğu’na yazılır. Vize dilekçesinin nasıl yazılacağı konusunda bilgisi olmayanlar İsviçre vize dilekçe örneği – visa center hakkında bir araştırma yapabilirler.

İsviçre Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2023

Verilen vize dilekçesinde belirtmeniz gereken en önemli husus yapacağınız seyahatin sebebidir. İsviçre’ye yapılacak seyahatin sebebi net bir şekilde açıklanmalı ve mümkünse de kanıtlarlar desteklenmelidir.

Dilekçe verilirken bir diğer önemli husus seyahat yapılacak tarihlerin net bir şekilde belirtilmesidir. Kişinin dilekçeyi verirken seyahatinin başlangıç ve bitiş tarihini yazması gerekir. İsviçre vize dilekçesi sunan kişi dilekçesinde masraflarını nereden ve nasıl karşılayacağını da net bir şekilde belirtmelidir. Vize başvurusu yaparken sunulan belgeler ile vize dilekçesindeki bilgiler mutlaka uyum göstermelidir.

İsviçre Turistik Vize Dilekçe Örneği

İsviçre turistik vize ihtiyaçlarınız için İsviçre turistik vize talep dilekçesi, İsviçre ticari vize ihtiyaçlarınız için ise İsviçre ticari vize talep dilekçesi doldurmalısınız.

 

Fransız Alplerinin eteğinde başlayan İsviçre sınırı, güneyde İtalya, doğuda Avusturya, Kuzeyde Almanya, batıda ise Fransa ile kesişmekte ve ülke bu büyük devletlerin arasında yer almaktadır.

Yüzyıllar boyunca kendisini federe bir yapıda koruyan devlet, uzun ve köklü bir tarih ile son derece yüksek kalkınma standartlarına sahiptir. Kışları turizm Alp dağları sebebi ile daha yaygın, yılın genelinde ise huzurlu ve sessiz bir tatil geçirmek isteyenlerin tercihidir.

İsviçre’ye turistik seyahat yapmak için İsviçre turist vizesi almak ve İsviçre İstanbul Başkonsolosluğu’na bu sebepleİsviçre turistik vize talep dilekçesi yazmak gereklidir. İsviçre turistik vizesine başvurmak için doldurmanız gereken dilekçede bulunması gereken detaylar:

 • Seyahat maksadınız
 • Seyahat süreniz, ülkeye giriş ve çıkış tarihleriniz
 • Seyahat masraflarınızın nasıl karşılanacağının taahhüt edilmesi
 • Sigortalı çalışanlar için ilgili tarihlerde izinli olunduğuna dair şirket kaşe ve yetkili imzası dahilinde bilgi yazısı
 • Ev hanımı ve öğrenciler için sponsor dilekçesi

Bu bilgiler ile birlikte vize başvuru evrakları ile destekleyeceğiniz dilekçe üzerinden başvuru yapılabilmektedir.

İsviçre Vize Dilekçe Örneği

İsviçre Vize Dilekçe Örneği

İsviçre Ticari Vize Dilekçe Örneği

İsviçre, Avrupa’nın en zengin ve ekonomik anlamda kasası olma özelliğini taşıyan ülkelerinden biridir. İsviçre’de ticaret, yüzyıllardır en yaygın ve en düzeyli şekilde yapılmaktadır. Avrupa devletlerinin gizli kasası olma özelliğini taşıyan İsviçre, köklü vergi politikaları ve yüksek kalkınması ile ön plandadır.

Ayrıca, dünyanın her anlamda pek çok organizasyonel birimleri ve yönetim idareleri İsviçre’de bulunmaktadır.

Bilim, sanat, spor vb. tüm alanlar ile ilgili pek çok ticari merkez olan İsviçre’ye gitmek, İsviçre üzerinden ticari ilişkiler kurmak, seminer, fuar, kongre gibi organizasyonlara katılmak için se İsviçre ticari vize almak gereklidir. İsviçre ticari vize talep dilekçesi ile bu işlemler mümkündür.

Dilekçe hazırlarken şu noktalara dikkat edilmelidir:

 • İsviçre’ye ticari amaç ile gideceğinizi ifade edin.
 • İsviçre’de kalma sürenizi açık bir dil ile yazın.
 • İsviçre’de doğacak masraflarınızın nasıl karşılanacağını belirtin.
 • İsviçre’ye şirket çalışanı olarak ticari amaç ile gidiyorsanız, katılacağınız organizasyon ya da toplantının gerçekleşeceği yeri, şirketi bildirin.
 • Dilekçeyi şirket antetli kâğıdına hazırlayın ve üzerinde şirket kaşesi ile yetkili imzası olması gerektiğini unutmayın.
 • Şirkette bulunduğunuz görevi belirtin.
İsviçre vize dilekçesi nasıl yazılır ?Örnek  vize dilekçesi için  isacenter.com.tr/isvicre-vize-dilekce-ornegi/ bağlantısına bakabilirsiniz.
Isviçre vizesi başvuru formu nasıl doldurulur?

İsviçre vize başvuru formu başvuru evrakları ile birlikte eşleşmeli ve tükenmez kalemi ile büyük harfler kullanılarak hazırlanmalıdır.

Isviçre vize veriyor mu?
 

İsviçre Türk vatandaşlarına vize vermektedir, başvuru yapan vatandaşlardan bordo pasaporta sahip olanlar vize almak zorundadır.

Isviçre vizesi için neler gerekli?

İsviçre vizesi için başvuru formunu doldurmalı gerekli belgeleri hazırlamalısınız. Ücretsiz danışma hattımızdan bizi arayabilirsiniz.

Oyla! post