Küba Vize Dilekçe Örneği

Küba Vize Dilekçe Örneği

Küba turistik vize ihtiyaçlarınız için Küba turistik vize talep dilekçesi, Küba ticari vize ihtiyaçlarınız için ise Küba ticari vize talep dilekçesi doldurmalısınız.

Küba Vize Başvuru İşlemleri

Vize dilekçe örneklerine yazı sonunda ulaşabilirsiniz.

Tıbbi anlamda tüm dünya için oldukça gelişmiş bir düzeye gelen Küba, kendi içine kapanık bir ekonomi olmasının yanı sıra son derece turist çeken özel bir ülkedir. Geride kalan yıllarda Amerikan ambargosu altında uzun yıllar geçiren Küba, ekonomik anlamda her ne kadar darboğazda kalırsa kalsın, gelişimini asla bırakmamıştır.

Küba Vize Dilekçe Örneği

Küba Vize Dilekçe Örneği

Tarihi bir dokusu ve ambargonun etkisi ile saklı kalmış bir cennet yaratılan Küba, turizm anlamında dünyanın eşsiz noktalarından biridir.

İspanya ve Amerika’dan bağımsızlığını iki defa koparmak zorunda kalan ve sonrasında Sosyalist Cumhuriyet rejimi ile yönetilen ülkede, turizm başlı başına bir gelir kaynağı haline gelmiştir. Küba turistik seyahatleri için Türk Bordo Pasaport sahibi vatandaşlara turist vizesi sağlarken, bu vizeye ulaşmak için Küba turistik vize talep dilekçesi doldurmak gereklidir.

Dilekçe detayları şu şekildedir:

  • Küba’ya seyahat sebebiniz
  • Küba’ya seyahat edeceğiniz tarihler
  • Küba’daki seyahat masraflarınızın nasıl karşılanacağı
  • Küba’ya gidecek olan ev hanımları için çift dilekçe yazılmalı, ikinci dilekçe sponsor tarafından kaleme alınmalıdır.
  • Küba’ya gidecek olan öğrenciler için çift dilekçe yazılmalı, ikinci dilekçe sponsor tarafından kaleme alınmalıdır.

Dilekçenin hazırlanmasına bağlı olarak, vize başvuru evraklarının dilekçeyi doğrular nitelikte olması önemlidir.

Küba Ticari Vize Dilekçe Örneği

Küba turizm ile olduğu kadar ticari anlamda da yatırıma açık bir ülke. Ülkede sağlık turizmi, puro ticareti ve tarımsal kavramlar ile gelir elde edebilmek mümkün iken, bu alanlarda yapılan yatırımların çeşitliliği gün geçtikçe artmaktadır.

Vakit kaybetmeden Küba ekonomisinde yer almak ya da hali hazırda var olan iş anlaşmalarınız için ticari alışverişlerde bulunmak adına Küba’ya ticari vize ile giriş yapabilirsiniz. Küba ticari vize talep dilekçesi doldurarak edinebilecek olan Küba ticari vizesine, aşağıdaki nitelikleri taşıyan vize talep dilekçesi üzerinden başvurulabiliyor:

  • Ticari seyahatinizin nedeni
  • Ticari seyahatinizin tarihleri
  • Ticari seyahatinize ait masrafların nasıl karşılanacağı
  • Ticari seyahatinize sebep olan şirketinizdeki göreviniz

Tüm bu bilgilere, şirketinize ait antetli kâğıt üzerinde yer verilmeli ve aynı dilekçede şirket yetkilisi imzası ile kaşe bulunmalıdır.

Küba vize formu nasıl doldurulur? Doldurulmuş Küba vize form örneklerine  visacenter.com.tr/kuba-vize-basvuru-formu/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.
Küba için vize gerekli mi?
Evet, pasaportu bordo renkli olan kişilerin vize işlemlerini başlatması gerekmektedir.
Küba Türk vatandaşlarına vize istiyor mu?
Türk vatandaşlarının eğer bordo pasaportu varsa bu kişiler vize almak zorundadır.
Küba vizesi nasıl alınır?
Küba vizesi almak isteyen kişiler internet, yetkili acenteler ve konsolosluklar aracılığıyla vize işlemi yapılabilmektedir.
Oyla! post