İsrail Vize Dilekçe Örneği

İsrail Vize Dilekçe Örneği

İsrail turistik vize ihtiyaçlarınız için İsrail turistik vize talep dilekçesi, İsrail ticari vize ihtiyaçlarınız için ise İsrail ticari vize talep dilekçesi doldurmalısınız.

İsrail Vize Başvuru İşlemleri

Vize dilekçe örneklerine yazı sonunda ulaşabilirsiniz.

Orta Doğu’da Akdeniz’e cephelenmiş bir şekilde oluşturulan İsrail Devleti, parlamenter bir cumhuriyet ülkesidir. Coğrafi açıdan küçük bir alana kurulmuş olsa dahi 10 milyon üzerinde nüfusu bulunan İsrail, giderek artan nüfusu sebebi ile ülke sınırları konusunda Filistin ile sorunlar yaşamaktadır.

Dünyanın pek çok bölgesinden turist çeken ve özellikle de kısmi tanınır olan başkenti Kudüs sebebi ile bu ziyaretçilerin dini rutinlerini gerçekleştirmek istemesi sebebi ile turistik olarak dünyaya açık olan İsrail, bunun dışında da sıkça göç almaktadır.

Eğer İsrail’e turist olarak gitmek ve ülkeyi yakından tanımak isterseniz, bu durumda İsrail turist vizesi almak durumundasınız. İlgili vize için İsrail İstanbul Başkonsolosluğu’na İsrail turistik vize talep dilekçesi yazmanız gerekecektir. Dilekçede şu detaylar mutlak suretle bulunmalıdır:

  • İsrail turist vizesi talep dilekçesinde seyahatinizin amacına değinmeli
  • İsrail turist vizesi talep dilekçesinde seyahatinizin tarihleri yer almalı
  • İsrail turist vizesi talep dilekçesinde masraflarınızın nasıl karşılanacağı bildirilmeli
  • İsrail turist vizesi talep dilekçesine SGK’lı çalışanlar için şirket yetkilisi tarafından hazırlanmış izinli olduğunuzu belirten kaşe ve imzalı dilekçe eklenmeli

Ek olarak, ev hanımları ve de öğrenciler için çift dilekçe durumu gerektiren sponsorlu gidişlerde, sponsor dilekçesi hazırlanmalıdır.

İsrail Vize Dilekçe Örneği

İsrail Vize Dilekçe Örneği

İsrail Ticari Vize Dilekçe Örneği

İsrail ekonomisi, dünyanın hızla büyüyen ekonomilerinden biri. Özellikle de ABD, İngiltere, Çin ve pek çok Avrupa ülkesi tarafından desteklenen bu ekonomi, son yıllarda büyük bir ivme ile yükselişe geçmiş durumda. Tarih boyunca önemli işler için ilk adımları atmış olan Yahudi topluluğu, İsrail Devleti için de son derece gelişmiş bir ekonomi oluşturmuştur.

Yine tarih boyunca Türkler ile önemli işbirliğine imza atmış olan bu toplum, ticari seyahatler ile ekonomik iş birliği yapılabilecek kadar bizlere yakındır. İsrail ticari vize işlemleriniz için İsrail ticari vize talep dilekçesi yazarak ülkeye bu anlamda seyahat etmenin önünü açabilirsiniz.

Dilekçeniz:

  • Antetli şirket kâğıdına hazırlanmalı,
  • Şirket yetkilisinin imzasını taşımalı,
  • Kaşeli olmalı,
  • Seyahat tarih ve nedenlerini içermeli

Son olarak da dilekçede seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı belirtilerek taahhüt edilmelidir.

İsrail vize formu nasıl doldurulur? Doldurulmuş İsrail vize form örneklerine visacenter.com.tr/israil-vize-basvuru-formu/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

 

Israil vize ücreti ne kadar?

İsrail vize ücretlerinin en son güncellenmiş durumunu konsoloslukta öğrenmek mümkündrü, vize harç ücreti her vize türünde değişmektedir.

Israil turist vizesi nasıl alınır?

Herhangi bir ikamet yeri sınırlaması olmadan bordo pasaport sahipleri turistik amaçlı vize başvurularını konsolosluğa yapmaktadır.

Kudüs için vize gerekiyor mu?

İsrail topraklarında yer alan Kudüs’e gidebilmek için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize alması gerekmektedir.

 

Oyla! post