Letonya Konsolosluğu

Letonya Konsolosluğu

Letonya Kuzey Avrupa’da bulunan bir ülkedir. Bu ülkeye Türk vatandaşlarının gidebilmesi için seyahat sebebine uygun vizeye sahip olmaları gerekir. Vize başvurularını kabul etme yetkisi ise Letonya Konsolosluğu’nda bulunur.

Letonya Vize Başvuru Formu

Letonya konsolosluğu – visa center adresleri Letonya Konsolosluğu’na gidiş için kullanılabilecek adresleri içerir. Bu adreslerden yararlanarak konsolosluk binasına giderek başvurunuzu bizzat gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Ankara, İzmir ve İstanbul gibi şehirlerde bulunan konsoloslukların bilgilerine ulaşabilirsiniz. Konsolosluk bilgileri dışında vize işlemleri ve erasmus bilgilerini alarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Letonya’nın Türk vatandaşlarının bir kısmına pasaport türüne göre vize muafiyeti uygulaması vardır. Visa Center sayesinde pasaportunuza göre muafiyet hakkınızın bulunup bulunmadığını öğrenebilirsiniz. Letonya Konsolosluğu ve diğer işlemler için doğru bilgileri almak istiyorsanız sayfadaki içerikleri okumaya başlamalısınız.

LETONYA KONSOLOSLUĞU

LETONYA CUMHURİYETİ BÜYÜKELÇİLİĞİ 

Kançılarya: Reşit Galip Caddesi No : 95 G.O.P., Çankaya
Telefon: 405 61 38
Faks: 405 61 37
E-Posta: [email protected]
Çalışma Saatleri: Pazartesi-Cuma: 09:00 – 17:00 Konsolosluk Bölümü: Pazartesi-Perşembe: 10:00 – 12:00

Letonya Konsolosluğu Ankara

Letonya konsolosluğu Ankara hizmetleri, Türkiye’de yer alan diğer konsoloslukların faaliyet alanlarına yakın olan bütün bölgelerde oturan kişilerin işlemlerini yapmakla yetkilidir. Bu işlemlerden bazıları ise ölüm, evlilik, noterlik gibi belge işlemleridir.

 

Letonya Konsolosluğu

Letonya Konsolosluğu

Letonya Konsolosluğu İstanbul

İstanbul ve çevresindeki Letonyalı vatandaşlara konsolosluk işlemleriyle alakalı hizmetler sunmayla yetkili birimlerden bir tanesidir.

Letonya Konsolosluğu Vize Başvurusu

Vize başvurusu yapacak olan vatandaşlar, eğer yeşil pasaporta sahipseler, Letonya vizesi almalarına gerek yoktur. Aynı zamanda Türkiye’de diplomatik ve pasaport sahibi vatandaşların da vize işlemlerinden muaf olduğu söylenebilir.

Letonya Konsolosluğu İzmir

Fahri konsolosluğu olarak hizmet veren İzmir’in diğer Letonya konsoloslukları faaliyet alanları içinde ve yakın olan yerlerdeki kişilerin bütün konsolosluk işlemlerini yapmakla yetkilidir. Ayrıca İzmir çevresindeki kişilerin başvurularını da kabul etmektedir.

Letonya Konsolosluğu Antalya

Antalya’da yer alan konsolosluğun, yine çevre illere de vereceği destekler ile çalışma sistemi oluşturduğu söylenebilir. Konsolosluk işlemleri için Antalya ve çevresinde oturan vatandaşlar,  Letonya konsolosluğu Antalya ilinden destek alınabilir.

Letonya Konsolosluğu Bursa

Vize merkezleri arasında yerini alan Bursa, hafta içi 9’dan 17’ye kadar hizmet vermektedir. Vatandaşlar, vizeleriyle alakalı bütün işlemleri ve ayrıca konsolosluk işlemlerini Bursa’ya yapabilecektirler.

Letonya Konsolosluğu Erasmus

Erasmus ile Letonya’ya gidecek olan öğrencilere uygulanan vize işlemi uzun senelerdir uygulanmaktadır. Bu vize başvurusu için Schengen vizesi başvurusunda bulunmak gerekmektedir.

Letonya Konsolosluğu Telefon

Başkonsolosluk hizmeti olarak irtibata geçilecek numara 0212 519 75 00’dır. Bu irtibat numarası, İstanbul’da yer alan başkonsolosluğa aittir. Letonya konsolosluğu telefon numarası üzerinden çeşitli bilgiler alabilmek mümkündür.

Letonya Konsolosluğu İstanbul Adres

İstanbul başkonsolosluk hizmetleri, Maltepe’de yer almaktadır. Açık adres ise Küçükyalı, eski bağdat cad. / çamlık çıkmazı no: 1 34840’dır.  Letonyalı vatandaşlar bu adres üzerinden mal hizmetleri, doğum belgesi, noterlik işlemleri, ölüm belgesi ve benzeri işlemleri yaptırabilirler.

Letonya Konsolosluğu Adres

Letonya konsolosluğu adres üzerinden birçok işlem yerine getirilebilmektedir. Vatandaşlar, ikamet etmiş oldukları ile en yakın görev alanına sahip olan konsolosluktan detaylı bilgilendirmeleri alabilmektedir. Bunun yanı sıra vize başvuruları da yakın konsolosluklara sağlanabilmektedir.

Letonya nasıl bir ülke?

Letonya ekonomik açıdan orta derecelidir.

Letonyalılar hangi ırktan?

Letonya’da Nordik ırkı bulunur.

Letonya'nın dini nedir?

Letonya’da Hristiyanlık dini daha fazla mensuptur.

Oyla! post