Endonezya Konsolosluğu

Türkiye’den Endonezya’ya seyahat edecek vatandaşların vize alma zorunluluğu bulunur. İki ülke arasında yapılan anlaşmalar gereği seyahat edebilmek için alınacak vize türleri belirlenmiştir. Endonezya konsolosluğu – Visa Center başlığı altında sizlere verilen yazıda konsolosluk hakkındaki tüm bilgilere erişim sağlayabilirsiniz.

Endonezya ülkesine gidebilmek için konsolosluğa vize başvurusunda bulunmadan önce evraklarınızı tamamlamanız gerekir. Seyahatinizden 1 ay önce başvurunuzu yapmanız önemlidir.

Başvuru esnasında bulundurulması gereken evraklar listesi Endonezya vizesi başlığı altında sizlere sunulmuştur. Bu yazıyı okuyarak evraklarınızı hazırlayabilir, daha sonrasında ise Endonezya konsolosluk bilgileri sayesinde randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Konsolosluktan aldığınız randevu sonrasında adresine gidip evraklarınızı teslim ederek vize işlemlerinizi tamamlamış olursunuz.

ENDONEZYA CUMHURİYETİ BÜYÜKELÇİLİĞİ 

Kançılarya: Abdullah Cevdet Sokak, No. 10, 06680 Çankaya, Ankara
Telefon: 438 21 90-92
Faks: 438 21 93
E-Posta: kbriank@ttmail.com
Çalışma Saatleri: Pazartesi-Cuma 09:00 -17:00

Endonezya Konsolosluğu Hakkında

Endonezya vatandaşlarının ölüm, doğum, evlilik, vize, askerlik ve pasaport işlemleri Endonezya Konsolosluğu tarafından gerçekleştirilir. Ayrıca konsolosluk Türkiye ile Endonezya arasındaki ticari ilişkiyi düzenler ve görüşmeler yapar. Buna ek olarak konsolosluk Türkiye’den Endonezya’ya seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarının pasaport ve vize işlemleri için hizmet verir.

Endonezya Konsolosluğu İstanbul

İstanbul ve çevre şehirlerde bulunun Endonezyalılar ve Türk vatandaşları için konsolosluk hizmetleri Endonezya İstanbul Konsolosluğu tarafından gerçekleştirilir. Bu hizmetler arasında vize, pasaport, evlilik ve doğum işlemleri yer alır. Başkonsolosluk özelliğine sahiptir.

Endonezya Konsolosluğu Kayseri

Kayseri şehrinde de Endonezyalı vatandaşların işlemlerini yaptırabilecekleri konsolosluk bulunur. Konsolosluk iki ülke arasındaki kültürel, ekonomik ve ticari ilişkileri geliştirmek amacıyla çalışmalar yürütür. Bu konsolosluğun diplomatik yetkisi yoktur.

Endonezya Konsolosluğu İstanbul İletişim Bilgileri

Adres: Esentepe Mah. Keskin Kalem Sokak No:13 Şişli-İstanbul

Telefon: (0212) 674 86 86

Fax: (0212) 674 86 26

Eposta: istanbul.kjri@kemlu.go.id

Çalışma Saatleri: 10.30-16.00

Endonezya Konsolosluğu Kayseri İletişim Bilgileri

Adres: 1.Organize Sanayi Bölgesi 10. Cad. No:30 38070 Melikgazi-Kayseri

Telefon: +90 (352) 321 17 51

E-Posta: tnursacan@milkay.com.tr

Başa dön tuşu
whatsapp
×