Endonezya Vizesi Gerekli Evraklar : Ücreti Nedir?

Endonezya Vizesi Gerekli Evraklar Ücreti Nedir

Yüzlerce adadan oluşan Endonezya gezilip görülesi yerlerden biridir. Bu nedenle ülkemizden buraya gitmek isteyen birçok Türk ve 3. ülke vatandaşı bulunur. Seyahat için alınması gereken vizeler farklı çeşitlerde olabilir. Turistik, ticari, aile birleşimi vizeleri için farklı prosedürler işler, farklı evrakların hazırlanması gerekir.

Eritre Aile Birleşimi

Endonezya’ya gitmek isteyen kişiler gerekli evrakların toparlanması, başvurunun yapılması ve sürecin takibi için Endonezya vizesi gerekli evraklar: ücreti nedir? – Visa Center hizmeti talep edebilir. Visa Center’ın deneyimli personeli gerekli yönlendirmeleri yapacak, vize ücretleri hakkında bilgilendirmede bulunacak, başvuru formunu ve ek evrakları ilgili kurumlara teslim edecektir. Başvuru sonuçlanana kadarki işlemler de yerine getirilir.

Adalar ülkesi olarak adlandırılan Endonezya 8 farklı ana bölgeden oluşmaktadır. Ülkenin başkenti Cakartadır. Yapılan araştırmalara göre dünya nüfusuna göre 4. sırada en yoğun kalabalığa sahip ülke olarak tespit edilmiştir.

Endonezya’ya yapacak olduğunuz seyahatler için sahip olduğunuz pasaporta göre vize istenmektedir

Eğer bordo, gri, siyah ve yeşil pasaporta sahipseniz; 30 günü aşmayacak  ziyaretlerinizde vize istenmemektedir.

Endonezya Vize Türleri

Endonezya’ya yapılacak olan seyahatlere göre vize türleri değişir. Tüm seyahat sürecinizi sizin adınıza belirli acentalar yönetmektedir. Bu süreci daha profesyonel bir şekilde atlatmanızı sağlayacaktır ve daha kısa yollardan doğru bir şekilde vize başvurunuz gerçekleştirilmiş olacaktır.

 • Endonezya ticari vizesi
 • Endonezya seyahat vizesi
 • Endonezya aile birleşimi vizesi
 • Endonezya turistik vize
Endonezya Vizesi Gerekli Evraklar Ücreti Nedir

Endonezya Vizesi Gerekli Evraklar Ücreti Nedir

Endonezya Vize Evrakları 2022

Online olarak doldurulması gereken vize başvuru formu; bu form içerisine doğru bilgiler ile el yazısı ile doldurulmuş bilgilerin yanı sıra imzalanmış ve mühürlenmiş olması gerekir.

 • Geçerliliğini koruyan, 10 yıldan daha eski bulunmayan, seyahat bitimini izleyen 6 ay sonraya daha kapsayacak olan pasaportunuz, 2 sayfası boş olarak evraklar içinde yer almalıdır.
 • TC kimlik numaranızın bulunduğu size ait olan kimlik kartı
 • Endonezya’da kalacak olduğunuz otele dair rezervasyon bilgileri
 • Endonezya’ya yapacağınız uçak seyahati bilgileri
 • Endonezya harç parasını yatırdığına dair makbuz
 • Finansal durumunuzun iyi olduğunu gösteren bir belge talep edilmelidir.
 • Eğer Endonezya’da bulunan bir akraba, yakın ya da aile telefondan çağrılma durumunuz bulunuyorsa davetiye mektubu yer almalıdır.
 • Çalışan konumundaysanız çalıştığınızı gösteren 3 aylık maaşı bordrosu
 • Seyahatiniz boyunca geçerliliğini koruyacak olan seyahat sağlık sigortası
 • Emekliler için emeklilik kartı
 • Çalışmayan veya ev hanımı konumunda olan kişiler için sponsor bilgileri
 • Aşı kartı

Endonezya Vize Ücreti 2022 Nedir ?

Endonezya yapılacak olan seyahatleri sırasında yeşil pasaporta sahip olanlar 14 güne kadar vizesiz seyahat edebilirler siyah ve gri pasaporta sahip olanlar 30 güne kadar vizesiz seyahat edebilirler.

2015 yılında alınan bir karara göre Endonezya yapılacak olan girişlerde vize ücreti alınmamaktadır bunun öncesinde 35 dolar vize ücreti miktarı alınmaktaydı.

Endonezya Gitmek İçin Ne Gerekli?

Endonezya’da 30 gün boyunca kalmak istiyorsanız bu süreçte vize alınmaz. Ancak aslında bu bir kapı vizesidir, kapı vizesi olmasının yanında ücretsiz olması nedeni ile kolaylıkla verilen bir vizedir ve bu nedenle Endonezya’ya gitmek 30 gün için vizesiz gibi görünmektedir. Endonezya turist kabul ediyor mu sorusu da bu şekilde cevaplanmış olacaktır.

Ancak Endonezya’da daha uzun süre kalmak istiyorsanız bu durumda sebebinizi belgelemeniz ve vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. Burada ise devreye Endonezya vize çeşitleri girmektedir. Durumunuza göre vize başvurusu yapmanız gereken vize çeşidi farklı olacaktır.

Örneğin Endonezya vatandaşı ile evlilik durumunda da vize alabilirsiniz ve bu uzun süreli vizelerden biri olacaktır. Ancak evlilik belgelenmeli ve buna göre vize başvurusu eklenmelidir.

Endonezya vize 2020 yılında da alınmış olup hala alınabilmektedir. Pandemi koşullarına göre bir alım söz konusudur ancak yine de uzun bir süre beklemeniz gerekmemektedir.

Endonezya’ya gitmek için ne gerekli sorusu da sıklıkla sorulur ki burada vize için istenen evraklar belirtilmiştir. Ancak bunun için net bir şey söylemek zor olup gereken şey alınacak vizenin türüne göre değişim göstermektedir.

Endonezya vize ücreti 30 günlük süre içinde yoktur ancak sonrasında alacağınız vizeler için cüzi bir miktar ödemeniz gerekmektedir.

2015 yılında vize ücreti kalkmış olup Endonezya vize ücreti 2020 yılında da kalkmıştır ancak 30 gün için geçerlidir.

Endonezya Vize Ücreti

Endonezya’ya vize alabilmek için ödemeniz gereken bir ücret bulunmamaktadır. Bunun sebebi ise 2015 yılında Endonezya’nın 30 günlük vizeyi kaldırmış olmasıdır. Endonezya vize 2020 yılında da böyle olup şu anda da herhangi bir değişiklik bulunmamaktadır.

Endonezya vize uzatma işlemini ise 30 gün sonrasında yapmanız gerekmektedir. Ancak bu aşamada sizden Endonezya’da kalmak için geçerli bir sebep istenecektir ki bu durum belgelenmelidir.

Endonezya ülkeye turistleri çekmek adına böyle bir süreç geliştirmiştir bu nedenle Endonezya turist kabul ediyor mu sorusunu sormak doğru olmayacaktır çünkü bu aslında Endonezya’nın turist arttırma politikası olmaktadır. Uygun olması nedeni ile pek çok insan turist olarak 30 günlüğüne buraya gelmektedir.

Endonezya’ya gitmek için gerekenler de pek karışık değildir. Pasaport ve kimlik fotokopisi gibi belgelere ek pek fazla belge istenmez. Elbette güncel bir biyometrik fotoğrafınız da olmalıdır.

Aynı zamanda Endonezya’ya gitmek için ne kadar para lazım sorusunun da cevabı belirgindir ki Endonezya bu gibi ayrıntılara sadece 30 gün sonrasında dikkat etmektedir.

Endonezya vize ücreti olmaması da en azından 30 gün için oldukça avantajlı bir durumdur. Kur farkından etkilenen pek çok ülke insanı buraya tatile gelmektedir.

Endonezya vatandaşı ile evlilik ise orada daha fazla kalmanızı gerektiren bir durum olması nedeni ile vize uzatılmalıdır ve vize işlemleri başlatılmalıdır.

Endonezya Vizesi

Endonezya vize 2022 yılında 30 gün için geçerli olmamaktadır. Yani hali hazırda kapıda vize olmakla birlikte 30 günlük bir sınır bulunmaktadır ve bu vize ücretsizdir. Kapıda alınması da oldukça kolay olduğundan genel olarak vize işlemlerinden sayılmamaktadır.

Endonezya oturma izni imkanından faydalanarak orada yaşayabilirsiniz. Ancak bunun için çalışmalı ya da orada evlenmelisiniz. Aynı zamanda yatırım yapabilir ya da eğitim alabilirsiniz. Bu gibi seçeneklerden faydalanmak mümkündür.

Endonezya’da yaşayan Türkler sayı olarak son yıllarda artmaktadır. Buna vizenin ücretsiz olması ile ilk kez gelip sonrasında kalan Türkler de dahildir. Bu sıkça yaşanan bir durumdur. Endonezya eğitim olarak da ülkemizde tercih edilmektedir.

Endonezya’da daha fazla kalmak istiyorsanız Endonezya vize uzatma işleminden faydalanabilirsiniz. Aslında vize uzatma gibi bir durum olmamakla birlikte ismi budur. Vize uzatılmaz ancak yeniden yapılabilir.

Endonezya vatandaşlarına Türk vizesi imkanı da vardır. Yani her iki ülkenin vatandaşı da bir diğer ülkeyi ziyaret edebilmektedir. Endonezya vizesi alarak Türkler de Endonezya’yı ziyaret edebilir.

Endonezya turist kabul ediyor mu diye sorulsa da aslında Endonezya uzun süredir turist kabul etmektedir. Endonezya turist çekmek isteyen ülkelerden olup bu sayede vizeyi ücretsiz yaparak 30 günlüğüne de olsa kendisine çekmektedir.

Endonezya vizesi alarak sizler de 30 gün boyunca ücretsiz vize alarak Endonezya’da tatil yapabilirsiniz. Hatta burada kalmak için gerekli çalışmaları da yürütebilirsiniz.

Endonezya Vizesi Gerekli Evraklar : Ücreti Nedir?

2015 yılında 30 günlük vizeyi kaldıran Endonezya’dan vize talep eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının herhangi bir şekilde harç ücreti ödemesine gerek yoktur.

Endonezyaya gitmek için ne yapmam gerekli?

Nüfus açısından dünyanın en kalabalık Müslüman ülkesi olan Endonezya’ya seyahat düzenlemek isteyen vatandaşların vize işlemlerini gerçekleştirmesi gerekmektedir.

Endonezya'da ne kadar kalabilirim?

Yeşil pasaport ile Endonezya’ya giden Türk vatandaşları 30 güne kadar ülkede kalırken bordo pasaporta sahip vatandaşlar 14 güne kadar vizeden muaftır.

Endonezya vatandaşı nasıl olunur?

Endonezya vatandaşlığını alabilmek için birçok farklı yöntem bulunmaktadır ancak altın kural olarak ifade edilen Endonezyalı bir babanın çocuğu olmaktır.

Oyla! post