Nijerya Konsolosluğu

Nijerya Konsolosluğu

NİJERYA FEDERAL CUMHURİYETİ BÜYÜKELÇİLİĞİ

Kançılarya: Uğur Mumcu Sokağı, No.56, 06700 G.O.P., Ankara
Telefon: 448 10 77-78-79
Faks: 448 10 82
E-Posta: [email protected]
URL: www.embassynigeriatr.org
Çalışma Saatleri: Pazartesi-Cuma: 09:00-17:00

Nijerya Konsolosluğu

Nijerya’ya seyahat edecek olan Türk vatandaşlarının vize alma zorunluluğu vardır.

Vize işlemleri ve bu işlemlere ilişkin hangi adımların takip edilmesi gerektiği konusunda sizlere bilgi vermek için kurmuş olduğumuz web sitemiz, Nijerya seyahatinizde ihtiyacınız olacak tüm bilgileri paylaşmıştır. Vizenizi alabilmek için başvuru yapacağınız yetkili kurum Nijerya Konsolosluğu İstanbul şubesidir. Ancak başvuru yapmadan önce yanınıza almanız gereken bazı evraklar vardır.

Nijerya Konsolosluğu

Nijerya Konsolosluğu

Nijerya Vizesi

Visa Center firması olarak turizm sektöründe yılların tecrübesi ile faaliyet göstermekteyiz. Hizmet alanlarımızdan biri olarak yurt dışı seyahatinizi en konforlu şekilde geçirmeniz için sizlere yardımcı olmaktayız.

Yurt dışına seyahat edecekseniz ve vize işlemlerini nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Nijerya’ya gidecek olan Türk vatandaşlarının vize alım işlemleri konsolosluğa yapacakları başvuru sonucunda belli olur. Konsolosluğa gitmeden önce yanınızda bulundurmanız gereken evraklarla ilgili bilgilere web sitemizden göz atabilirsiniz. Bunun yanı sıra Nijerya konsolosluğunun açık adresi ve iletişim bilgileri gibi etmenler de web sitemizde sizlere sunulmuştur. 2023 Nijerya vize ücreti gibi konu başlıkları da web sitemizde yer almaktadır.

Nijer Konsolosluğu

Nijer diplomatik işlemler ve vize işlemleri Ankara Gaziosmanpaşa’da bulunan Nijer Büyükelçiliği üzerinden gerçekleştirilir. Ancak İstanbul, Antalya ve Bursa’da Nijerya Konsolosluğu bulunur. Bu konsolosluklar büyükelçiliğin verdiği yetkiye dayanarak vize işlemleriyle ilgilenirler. Ayrıca Nijer vatandaşlarının resmi işlemlerinin yapılmasını sağlarlar. Vize işlemlerini yapacak kişiler ise yaşadıkları yere bağlı olarak fahri konsolosluklardan yararlanabilirler.

Nijer Konsolosluğu İstanbul

İstanbul’da Nijer fahri konsolosluğu Beşiktaş ilçesinde bulunur. Pasaport yenileme, vize başvurusu, ölüm ilamı, kimlik yenileme ve doğum bildirimi gibi işlemler konsoloslukta yapılabilir. Vize başvurusu yapanlar 7-10 gün aralığında konsolosluktan yanıt alarak Nijer seyahatine çıkabilirler.

Nijer Konsolosluğu Antalya

Antalya’daki Nijer fahri konsolosluğu Muratpaşa’da hizmet verir. Hem Türk vatandaşları hem de Nijer vatandaşları Muratpaşa’ya giderek konsolosluk işlemlerini halledebilirler. Ancak işlemlerin tamamlanabilmesi için hafta içinde ve resmi tatil olmayan günlerde konsolosluğa gidilmelidir.

Nijer Konsolosluğu Bursa

Bursa’daki Nijer Konsolosluğu Bursa ve çevresi için hizmet verir. Vize başvuruları, vize randevusu, vize yenileme, evlilik belgesi, doğum bildirimi gibi işlemler konsolosluktan yapılabilir. Vize başvuruları için randevu alınması gerekir.

Nijerya Konsolosluğu

Nijerya seyahatlerine ya da vatandaşlık haklarına dair konsolosluk prosedürlerini dikkate alarak harekete geçmek gerekir. Bunun için hafta içi her gün faaliyet gösteren Nijerya Konsolosluğu randevu sistemi üzerinden başvuruları kabul ederek değerlendirmeye almaktadır.

Fahri konsolosluk üzerinden bilgi sahibi olmak isteyenlere öncelikle iletişim bilgileri sıralanır. Nijerya Konsolosluğu İstanbul telefon numarasına dair 0212 347 21 54 paylaşılır ve seyahate dair merak ettiklerinize netlik kazandırmanız esas alınıyor.

Aynı zamanda Nijer Büyükelçiliği Ankara bünyesinde de başvurulara geçilebilir. Hafta içi Pazartesi – Cuma aralığında görüşme sağlanabilir. Bunun için belirlenen saat aralığı ise 09.00 ile 17.00 şeklindedir. Belirtilen gün ve saat aralığı üzerinden randevuya geçilmesi gerekmektedir.

Türkiye Nijerya Büyükelçiliği hem turistik hem de ticari seyahatlere dair başvuruları değerlendirmeye alır. Ardından aile ziyareti ve oturma izni gibi diğer prosedürleri de paylaşır. Vatandaşlık ya da çalışma izni söz konusu olduğu zamanlarda da yetkili mercilere başvuru yapılır.

İstanbul yerine isteyenler ikamet yerlerine göre diğer şehirlerde bulunan fahri konsolosluk hizmetlerinden de yararlanabilir. Bu anlamda Nijerya Konsolosluğu İzmir üzerinden de başvuruların iletilmesi söz konusudur.

Nijerya vizesi almak isteyenler yetkili mercilerden önce belgeleri öğrenmeli ve her birini güncel tarihli olarak hazırlamalıdır. Belgelerin ardından ise seyahat amacına ve kalış süresine göre belirlenen harç ödemeleri gerçekleşir. Harç ile başvuru ödemeleri üzerine müracaat edilmesi beklenir.

Nijerya nasıl bir ülke?
Bölgeyi bilen birisi olmadıkça çeşitli tehlikelerle karşılaşılabilmektedir. Ülkeye giden kişilerin en çok dikkat etmesi gereken şey ülkenin örf ve adetleridir.
Nijerya gelişmiş bir ülke mi?
Hayır, Nijerya az gelişmiş bir ülkedir.
Nijerya dini inancı nedir?
Ülkede halk Hristiyanlık ve İslam dinleri arasında ikiye bölünmüş haldedir.
Oyla! post