Norveç Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Norveç Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Norveç’e seyahat planı bulunanların veya Norveç vatandaşlarının işlemlerini halleden Norveç Konsolosluğu ülkenin çeşitli illerinde bulunuyor. Norveç Konsolosluğu ülkede İstanbul, Antalya, İzmir ve Ankara illerinde yer alıyor.

Norveç Vize Başvuru Formu

Norveç Konsolosluğu iletişim bilgileri – Visa Center sitesinde detaylı bir şekilde yer alıyor. İstanbul’da bulunan Norveç Konsolosluğu Norveç ve Türkiye arasındaki ticari ilişkilerle ilgilenmektedir. Ayrıca Türkiye’deki Norveç vatandaşlarının da nüfus, ölüm belgesi, doğum belgesi gibi işleri yapmakla da görevlidir. Ankara’da bulunan Norveç Konsolosluğu Norveç’e seyahat etmek isteyen Türkiye’deki tüm vatandaşların vize başvurularını karara bağlamaktadır. İzmir’de bulunan Konsolosluk sadece Norveç vizesi ile ilgili danışmanlık hizmeti yapmakla görevlidir. Antalya’da bulunan konsolosluk ise bölgede yaşayan Norveç vatandaşı olanların evrak işlemlerini yerine getiriyor. Ayrıca konsolosluk danışmanlık hizmeti de veriyor.

Norveç Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Norveç Konsolosluğu İletişim Bilgileri

NORVEÇ KONSOLOSLUĞU

NORVEÇ KRALLIĞI BÜYÜKELÇİLİĞİ 

Kançılarya: Kırkpınar Sok., No: 18/ 3-4, 06540 Çankaya, Ankara
Telefon: 405 80 10
Faks: 443 05 43
E-Posta: [email protected]
Çalışma Saatleri: Pazartesi-Perşembe 08:30-16:30, Cuma 08:30-14:00

Norveç Konsolosluğu İstanbul

Norveç İstanbul Fahri Konsolosluğu, Türkiye’nin en önemli turizm ve ticaret şehirleri arasında yer alan kozmopolittik şehir olan İstanbul da bulunmaktadır. Norveç ile Türkiye arasındaki ticari ilişkileri geliştirmekle görevlidir. Bunun yanında Türkiye de yaşayan Norveç vatandaşlarının nüfus cüzdanı belgeleri, pasaport belgeleri, evlilik, ölüm ve doğum belgelerinin onayı gibi işlemlerini yerine getirmektedir.

Aynı zamanda kendi göre alanında bulunan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ve oturum izni sahibi yabancı kişilerin de vize başvuruları konusunda karar yetkisine sahiptir.

Norveç Konsolosluğu Ankara

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Norveç’e gitmek için vize başvurularının değerlendirilmesi ve bununla beraber karara bağlanması yetkisi Norveç Ankara Konsolosluğuna aittir. Norveç vize başvurularınızı gerçekleştirmek için bölge farkı gözetmeksizin Ankara Norveç Konsolosluğuna başvurabilirsiniz.

Türkiye de yaşayan Norveç vatandaşları, Türk vatandaşları ve Türkiye de oturma izni olan yabancı vatandaşlarının vatandaşlık işlemleri, vize işlemleri, kayıt işlemleri, oturum işlemleri gibi resmi işlerinizi Ankara da bulunan konsolosluktan yapabilirsiniz.

Norveç Konsolosluğu İzmir

Norveç İzmir Fahri Konsolosluğu İzmir ve çevre şehirlerinde yaşayan Norveç vatandaşlarının, pasaport yenileme, doğum ve ölüm, hukuki durumlar, evlilik, pasaport çıkarma gibi işlemlerinizi yerine getiren bir kurumdur. Diğer konsolosluklar gibi İzmir Norveç Konsolosluğu Türkiye ve Norveç arasındaki ilişkilerin geliştirilmesinden görevlidir.

Vize başvurusu veya vize başvurularının onaylama ya da reddetme yetkisi bulunmamaktadır. Buradan yalnızca Norveç vizesi hakkında danışmanlık hizmeti verilmektedir. Manisa, Çanakkale, Afyon, Muğla, Balıkesir, Uşak, Isparta, Denizli ve Aydın illlerindeki vatandaşların vize hizmetinde görevlidir.

Norveç Konsolosluğu Antalya

Norveç Antalya Konsolosluğu, bu bölge de bulunan Norveç vatandaşlarının evrak işlemlerini ve Türk vatandaşlarının Norveç vize işlemlerinin gerçekleştirilmesi konusunda danışmanlık sağlamaktadır. Norveç vatandaşlarının doğum ve ölüm belgeleri, evlilik ve pasaport işlemlerini yapmaktadır.

Norveç Türkiyeye vize istiyor mu?
Evet, normal pasaporta sahip olan kişiler vize başvurusu yapmalıdır.
Norveç vizesi nasıl alınır?
Norveç vizesi almak isteyen kişiler konsolosluklaın belirledikleri evrakları eksiksiz bir şekilde toparlayarak yetkili makama sunmalıdır.
Norveç'e vize ne kadar?
Norveç vizesinin güncel fiyatı 105€’dur.
Oyla! post