Oman (Umman) Konsolosluğu

Oman (Umman) Konsolosluğu
Oman (Umman) Konsolosluğu 1 – oman Umman 1 1

Oman (Umman) Konsolosluğu

OMAN KONSOLOSLUĞU

OMAN SULTANLIĞI BÜYÜKELÇİLİĞİ 

Kançılarya: İlkbahar Mah. 606. Sok. No: 19 Yıldız, Ankara
Telefon: 491 09 40- 41- 44
Faks: 490 06 82
E-Posta: [email protected]
Çalışma Saatleri: Pazartesi-Perşembe 09:00-15:00 Cuma 09:00-14:00

Online Vize Başvuru Formu

Oman Umman Konsolosluğu

Umman vize başvuruları ve Umman halkının vatandaşlık hizmetleri Oman Umman Konsolosluğu tarafından yürütülür. Konsolosluk hizmetine ihtiyaç duyanlar Ankara ve İstanbul’da bulunan konsolosluklar aracılığıyla resmi işlemlerini yaptırabilirler. Türk vatandaşları vizeyi konsolosluktan alabilirken Umman vatandaşları ise oturma izni uzatma, pasaport yenileme veya kimlik çıkarma gibi işlemler için konsolosluktan yararlanabilirler.

Oman (Umman) Konsolosluğu

Oman (Umman) Konsolosluğu

Umman Konsolosluğu İstanbul

Umman vatandaşları ve Umman vize başvuruları için İstanbul’da ülkenin konsolosluğu vardır. Bu konsolosluk sabah saat 10.00’da açılırken öğleden sonra 16.30’da kapanmaktadır. Vize, pasaport, vatandaşlık ve belge işlemleri için konsolosluğa gitmesi gerekenler için konsolosluk bilgileri şunlardır;

Adres: Cumhuriyet Cad. No:157/4 Harbiye, Şişli/İstanbul

Telefon: 0212 230 83 84

Umman Konsolosluğu Görev Bölgesi

Umman Konsolosluğu’nun görev bölgesi İstanbul’dur. İstanbul’da bulunan Umman halkı veya Türk vatandaşları konsolosluk ihtiyacını buradan karşılayabilirler. İşlemlerini sorunsuz gerçekleştirebilmeleri için mesai saatleri içerisinde konsoloslukta bulunmaları ve yapacakları işleme göre randevu almaları yeterlidir.

Umman Konsolosluğu Vize İşlemleri

Umman Konsolosluğu’na vize başvurusunda bulunmak mümkündür. Bunun için vize çeşidine uygun belgeler hazırlanır ve randevu tarihinde konsolosluğu teslim edilir. Konsolosluğun vize başvurusuna olumlu ya da olumsuz cevap vermesi ise 3 iş günü içerisinde gerçekleşir.

Umman vize başvurularının her zaman olumlu sonuçlanması mümkün değildir. Başvuru esnasında yapılan bir hata vize almaya engel olur. Vize başvurunuzda hata olmasın ve vize alabilin isterseniz vize danışmanlık merkezimizden yardım alabilirsiniz. Visa Center vize hizmetlerimizden yararlanmak için online başvuru yapmanız veya telefonla bize ulaşmanız yeterlidir.
Oman vize istiyor mu?
Evet, resmi pasaport sahibi olmayan kişiler vize almakla yükümlüdür.
Umman a vize var mı?
Evet, Umman’a gitmek isteyen bordo pasaportlu kişilerin vize alması gereklidir.
Umman işçi vizesi kaç günde çıkar?
Umman vizesi bir sorun olmadığı takdirde 1 ya da 2 iş günü içerisinde sonuç vermektedir.
Oyla! post