Senegal Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2023

Senegal Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2022

Vize alınması gereken ülkeler kapsamında yer alan Senegal’de ziyaret amacına göre farklı evrakların iletilmesi gerekiyor. Bu evraklara Senegal Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2023 – Visa Center sitesi üzerinden erişim sağlayarak ulaşabilirsiniz.

SGK Hizmet Dökümü Nedir, Nasıl Çıkarılır?

Batı Afrika’da yer alan bu ülke son zamanlarda turistik ve ticari amaçların yanı sıra öğrenim amaçlı olarak da sıklıkla gidilen ülkelerin arasında yerini almaya başladı. Gerek öğrenim, gerek turistik gerekse de ticari amaçlarla yapacağınız seyahatlerde özellikle 6 aydan fazla geçerliği olan pasaportların kabul edildiği ayrıca aşı kartınızın olunması gerekiyor. Bu kart zorunlu olmamakla birlikte olası bir sorun yaşanması adına aşının yapılmasının faydalı olduğu belirtiliyor.

Senegal Vizesi Evrakları 2023

Senegal Vize Gerekli Evraklar, Senegal turistik ve ticari vize türleri için yapılan başvurularda yetkililer tarafından istenen, başvuru yapan kişilerin bilgilerinin bulunduğu evraklardır. Senegal Batı Afrika’da bulunan, başkenti Dakar şehri olan gelişmekte olan bir ülkedir. Bu ülkeyle olan ilişkiler 2006 yılında açılan Senegal Ankara Büyükelçiliği vasıtasıyla hızla ilerlemiş, Senegal’e seyahat yapan Türk vatandaşlarının sayısı artmıştır. Umuma mahsus pasaport sahipleri, hususi ve hizmet pasaportu olanlar Senegal seyahatleri için vize almalıdır. Diplomatik pasaportu bulunanlar 90 güne kadar olan seyahatlerinde vize almak zorunda değildir. Vize başvurusu yapacak kişiler seyahat amaçlarını belirlemeli, bu amaçları doğrultusunda vize türlerine başvuruda bulunmalıdır.

Senegal Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2023

Senegal Vize Türleri

Senegal Vize gerekli evraklar talep edilen vize türüne göre değişmektedir, bu yüzden seyahat yapacak kişiler Senegal vize türlerini iyi bilmelidir. Senegal vizesi alacak kişilerin başvuru yapabilecekleri vize türleri şunlardır:

 • Senegal Turistik Vize
 • Senegal Ticari Vize
 • Senegal Öğrenim Vizesi
 • Senegal Konferans Vizesi
 • Senegal Çalışma Vizesi

Vize türleri kısa veya uzun süreli seyahat olarak genel olarak da kategorize edilebilir. Senegal vize başvuruları Elçiliğe, konsolosluklara veya yetkili Vize başvuru merkezlerine yapılabilir. Randevu tarihinde vize için başvuran kişiler gerekli evrakları tamamlayarak, doğru ve eksiksiz kişisel bilgilerini içeren bu belgeleri yetkililere sunmalıdır.

Senegal Vize Gerekli Evraklar-Turistik Vize Evrakları

Senegal vizesi için başvuranların genel olarak iki tür seyahat amacı olmaktadır. Turistik veya ticari vize en çok talep edilen vize türleridir, Senegal turistik vize gerekli evrakları diğer amaçlarla seyahat etmek isteyenlerin de mutlaka hazırlaması gereken evraklardan oluşur. Bu evrakların yanı sıra seyahat amaçlarına göre farklı belgeler yetkililere verilmelidir.

Senegal Turistik Vize Evrakları şunlardır:

 • Vize talep dilekçesi, seyahat amacı belirtilmeli, ülkeye giriş çıkış tarihleri bildirilmeli, seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı net bir şekilde ifade edilmelidir. Dilekçe mutlaka imzalanmalıdır.
 • Vize başvuru formu, kişisel bilgilerin yer aldığı bu başvuru formu eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulmalıdır.
 • Vize talep eden kişinin nüfus cüzdanı veya kimlik kartının önlü arkalı fotokopileri
 • Pasaportlar, son 10 yıl içinde alınmış, 6 aydan fazla geçerliliği bulunan yeni pasaportların aslı ve fotokopileri, eski pasaportların da fotokopileri eklenmelidir.
 • Son 6 ayda çekilmiş, 35x45mm boyutlarında, arka fonu beyaz olan 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Ulaşım rezervasyonları, seyahat edilecek araçların rezervasyon bilgilerinin yer aldığı belgeler, Senegal seyahati 12 saat civarında olduğundan ülkeye giriş tarihi dikkatle bildirilmelidir.
 • Konaklama rezervasyonları, Senegal’de kalınacak yerin ikametgahı, rezervasyonlarının bilgilerini içeren belgeler
 • Finansal bilgiler, banka hesap dokümanları, taşınmazların tapu fotokopileri, kira ve faiz gelirlerini gösteren belgeler. Sponsor varsa, sponsorun finansal bilgileri
 • Uluslararası sağlık sigortası poliçesi ve aşı kartı. Tüm ülkelerde geçerli olan sağlık sigorta poliçesi ve menenjit ve sarı humma aşılarının yapıldığını gösteren aşı kartı. Aşı zorunlu değildir, ancak yapılması tavsiye edilir.

Bu belgeleri tamamlayan kişiler yetkili vize başvuru merkezlerine Senegal Turistik Vizesi için başvurabilirler.

Senegal Ticari Vizeler ve Diğer Vize Türleri İçin Gerekli Evraklar

Senegal Ticari Vize almak isteyenler Turistik vizeler için istenen çoğu belgeyi yetkililere sunmaktadır, bunun yanı sıra çalışma ve şirket bilgileri verilmelidir.

Senegal Ticari Vize başvurusunda bulunan kişiler şu evrakları tamamlamalıdır:

 • Şirket antetli kağıdına yazılmış, imza sirküleri ve kaşelerin bulunduğu vize talep dilekçesi
 • Vize başvuru formu
 • Başvuran kişinin nüfus cüzdan, kimlik kartı, pasaport fotokopileri
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Ulaşım ve seyahat rezervasyonları
 • Şirket bilgileri, vergi levhası, ticari sicil gazetesi fotokopisi, faaliyet belgesi
 • Çalışanların SGK hizmet ve tescil belgeleri, maaş bordroları
 • Senegal’de bulunan şirket tarafından resmi olarak yazılmış, imzalı, kaşeli davet mektubu
 • Sağlık sigortası ve aşı kartı
 • Finansal bilgiler, başvuru yapan kişinin ve firmanın banka hesap dokümanlarının hareketleri, taşınmaz mal tapu fotokopileri, diğer gelirleri gösteren belgeler
 • Mesleki kimlik belgeleri

Öğrenim vize başvurularında öğrenci kimlik bilgileri, konferanslar için yetkili kurumların yazıları vermek gerekir.

Senegal Vize Ücreti

Senegal Vize Ücreti, turistik ya da ticari seyahat amacıyla Senegal vizesi almak isteyenlerin ödedikleri, konsolosluk harcı ve hizmet bedellerini içeren bedellerin tümüdür. Vize ücretleri tekli giriş, çoklu giriş, vize türü ve başvurunun sonuçlanma süresine göre değişebilmektedir. Vize ücretleri hesaplanırken sadece konsolosluk harcını öğrenmek yetersizdir, vize başvuru merkezlerinde verilen hizmet bedelleri, KDV oranları ve başvuru yapılan kişiye ulaştırılan vizeli pasaportlar için ödenecek kargo ücretleri göz önünde bulundurulmalıdır. Senegal vize ücretleri Euro üzerinden hesaplanır, bu nedenle vize ücreti için bütçe hazırlayanlar günlük döviz kuru değişimlerini hesaba katmalı ödeyecekleri tutarın Türk Lirası cinsinden bedelini her gün kontrol etmelidir.

Senegal Vize Ücreti 2023

Senegal Vize Ücreti başvurulan vize türüne, giriş çıkışların tek mi çok mu olduğuna ve belgenin hızlı bir şekilde teslim edilip edilmediğine göre değişmektedir. Vize türüne gören istenilen belgeler temin edildikten sonra vize ücreti vize başvuru merkezlerinde ödenmelidir. Ödeme dekontu gerekli evraklara eklendikten sonra vize başvuru merkezi yetkilileri başvuru sürecini başlatır. Tercih edilen yönteme göre vize sonuçları hızlı bir şekilde de başvuru sahibine iletilir ve vizeli pasaportlar taraflarına teslim edilir.

2023 yılında Senegal Vize ücretleri şu şekildedir:

 • 1 Aylık Turistik Senegal Vizesi Tek Girişli            100 Euro
 • 1 Aylık Turistik Ekspres Vize Tek Girişli            130 Euro
 • 1 Aylık Ticari Senegal Vizesi Tek Girişli            100 Euro
 • 1 Aylık Ticari Ekspres Vize Tek Girişli            130 Euro
 • 3 Aylık Turistik Senegal Vizesi Çok Girişli            120 Euro
 • 3 Aylık Turistik Ekspres Vize Çok Girişli            150 Euro
 • 3 Aylık Ticari Senegal Vizesi Çok Girişli            120 Euro
 • 3 Aylık Ticari Ekspres Vize Çok Girişli            150 Euro

Belirtilen ücretlere KDV ve kargo ücretleri dahil değildir. Vize evrakları vize başvuru merkezlerine bizzat başvurarak ya da kurye-kargo ile gönderilebilir. Ayrıca sağlık sigorta poliçeleri ve diğer hizmetler de başvuru merkezlerinde verilmektedir. Senegal Vizesi almak isteyen tüm belgeleri eksiksiz olarak tamamlamalı, vize ücretini ödedikten sonra ödendi makbuzunu diğer evraklarına eklemelidir. Güncel fiyatlar vize başvuru merkezlerinden öğrenilebilir.

Senegal Vize Formu Nasıl Doldurulur?

Senegal Vize  formu, Senegal vizesi almak için başvuran şahısların kişisel bilgilerini doldurdukları ve vize başvuru randevuları için gerekli bir formdur. Fransızca ve Türkçe dillerinde hazırlanan form bilgisayarda ya da çıktısı alınarak elde tükenmez kalemle doldurulabilir. Toplam 24 sorudan oluşan formdaki kişisel bilgiler eksiksiz ve hatasız olarak doldurulmalıdır.

Formun alt tarafındaki alana tarih ibaresi düşülmeli ve vize başvurusu yapan kişi tarafından imzalanmalıdır. Form çıktısı alındıktan sonra yetkili vize başvuru merkezlerine iletilir ve başvurulan vize türüne göre gerekli evraklar hazırlanarak vize başvuru süreci başlatılır. Başvuru formunda yer alan bilgilerle hazırlanan diğer belgelerdeki bilgiler birbirleriyle uyumlu olmalıdır, başvurunun olumlu sonuçlanması açısından bilgilerin tutarlı olması çok önemlidir.

Senegal vize başvuru formu nasıl doldurulur? Doldurulmuş Senegal vize form örneklerine https://www.visacenter.com.tr/senegal-vize-basvuru-formu/ sayfasından ulaşabilirsiniz.

Senegal Vize  Formu-Vize Talep Dilekçesi

Senegal Vize Formu eksiksiz ve hatasız doldurulduktan sonra Vize Talep Dilekçesi yazılmalıdır. Vize talep dilekçesi vize başvurusunda bulunan şahısın seyahat amacını, kişisel bilgilerini, talep ettiği vize türünü içermelidir. Vize talep dilekçeleri mutlaka ıslak imza ile imzalanmalıdır, Ticari Vize talep edenler vize talep dilekçelerini şirketlerinin antetli kağıdına yazar, yetkili kişilerin imza ve kaşelerini de ilave eder. Senegal’de bulunan şirket bir davet mektubunun yanı sıra şirketin antetli kağıdında imzalı ve kaşeli bir ikinci vize talep dilekçesi sunmalıdır. Senegal Vize başvuruları Ankara Senegal Büyükelçiliği’ne yapılmalıdır.

Senegal vize dilekçesi nasıl yazılır ?Örnek vize dilekçesi için https://www.visacenter.com.tr/senegal-vize-dilekce-ornegi/ bağlantısına bakabilirsiniz.

Senegal Vizesi Önemli Notlar 2023

Senegal’e ziyaret gerçekleştirecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, eğer ki bordo renkli pasaporta sahiplerse, o zaman Senegal vize politikasına uymak zorundadırlar. Senegal vize politikası, bordo renkli Türkiye Cumhuriyeti pasaportuna sahip olanları, Senegal vizesi almaya zorunlu tutmaktadır. Pasaportlarında Senegal vizesi bulunmayan Türk vatandaşları, istisnai durumlar dışında herhangi bir şekilde Senegal sınırları içerisine giriş yapamayacaklardır. Türkiye Cumhuriyeti ile Senegal Cumhuriyeti arasında herhangi bir ekspres veya kapı vize uygulaması bulunmadığından dolayı, Senegal seyahati yapacak olan Türk vatandaşlarının mutlaka Senegal vizesi almaları zorunludur.


Senegal Vizesi Nedir?

Senegal vizesi dünya üzerinde yer alan en zorlu vizelerden biridir. Çünkü normalde resmi devlet pasaportlarına sahip olanlar, 180 günlük süre içerisinde 90 günü aşmayacak şekilde vizeden muaf olmaktadırlar. Ancak bu muaf olma durumu Senegal’de kısmen uygulanmaktadır. Senegal vizesi için gerekli olan vize işlemlerinden muaf olma durumu söz konusudur. Onun dışında resmi pasaport sahipleri de Senegal vizesi almakla yükümlüdürler.

 


Senegal Vize Varmı?

Senegal Cumhuriyetini gezmek isteyen veya oraya belli bir sebepten gitmek isteyen kişiler, Senegal vize varmı konusunda araştırmalar yapıp, konu hakkında fikir sahibi olmak istemektedirler. Senegal Cumhuriyeti tarafından yayınlanan bildiri sonucunda, Senegal Cumhuriyeti tarafından Türk vatandaşlarına gerekli prosedürleri karşıladıktan sonra, vize verildiği görülmektedir. Gerekli olan prosedürlerin karşılanması, vize başvurusunun olumlu sonuçlanabilmesi için oldukça önemli bir konudur.


Senegal Vizesi Ekşi Yorumları?

Ülkemizdeki sosyal medyanın en önemli oluşumlarından biri, ekşi sözlüktür. Ekşi sözlük içerisinde akıllara gelebilecek her konuyla ilgili olarak paylaşımlar bulunabilmektedir. Bu paylaşımlardan bir tanesi de, Senegal vizesi ekşi paylaşımıdır. Senegal vizesiyle alakalı öne çıkan ekşi yorumlarında Senegal vizesinin 2013 yılından itibaren biyometrik vize uygulamasına geçildiği belirtilmiştir.


Senegal Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Senegal vizesine başvuran Türk vatandaşları, başvuru işleminden sonra en çok merak ettikleri durum ise, Senegal vizesi kaç günde çıkar konusudur. Senegal vizesine başvuru işlemleri tamamlandıktan sonra, Senegal Konsolosluğunun o günlerdeki yoğunluğuna göre 4 ile 5 iş günü arasında çıkmaktadır. Ancak, acil olarak bir iş seyahatinizin olması veya herhangi bir başka acil durumu kanıtlamanız halinde, Konsolosluk yetkilileri inisiyatif alarak, vizenin daha erken çıkmasını sağlamaktadırlar.


Senegal Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Senegal vize başvuru formu, her ülkenin konsolosluğunda olduğu gibi, resmi olarak konsolosluk tarafından hazırlanan bir evraktır. Senegal vizesi için doldurulacak olan başvuru formu doldurulurken, oldukça dikkatli olunmalıdır. Çünkü doldurulan bu başvuru formu, vizeye başvuru yapacak kişi hakkında konsolosluk yetkililerine bilgiler vermektedir.

 


Senegal Visa Application Online Nasıl Doldurulur?

Senegal visa application online hizmeti sayesinde, internet üzerinden Senegal vizesine başvuru imkanınız bulunmaktadır.

Senegal Vize Ücreti

Senegal vize ücreti 15 Euro ve hemen ödenmesi gereken bir meblağ olmasından dolayı dikkat çeker. Ancak işlemlerini aracı kurumlar üzerinden yapmak isteyen kişilerin, daha fazla ödemesi gerekmektedir.

Senegal kapıda vize uygulaması söz konusudur. Bunun için gümrük kapısına vardığınız zaman sizden istenen evrakları sunmanız lazım. Bunların arasında hem kimlik bilgileri hem de pasaport bulunur. Bunun yanı sıra hangi şehirde, ne kadar süreli olarak kalacağınızı belirtmeniz de gerekmektedir. Gerekli kontrollerin ardından çok kısa süre içerisinde ilgili vize size verilmektedir. Bu noktada zaman kaybı gibi bir durum da yaşanmamış olur.

Senegal uçak bileti almak için farklı havayolu firmalarının tercih edilmesinin önünde bir engel yoktur. THY bunların başında gelir. Rezervasyon için resmi siteye erişimin hemen sonrasında bilgileri yazmalısınız. Pasaport numarası ve TC kimlik kartı numarası da bunların içinde yer alır.

Senegal vize başvuru formu konsolosluk üzerinden en kısa zaman dilimi içerisinde edinilir ve bunun ardından da doldurulur. Kimlik ile ayrıca iletişim bilgileri olmalıdır.

Senegal Konsolosluğu üzerinden her daim vize başvuru işlemlerini sorunsuz bir biçimde yapmak kolaydır. İstanbul’da yer alır. Posta kodu 34437 olarak belirtilmiştir. Bunun yanı sıra İstanbul’un Taksim semtinde bulunur. Bizzat giderek işlemleri başlatabilirsiniz.

Senegal vizesi almak konsolosluk üzerinden yapılan işlemle mümkündür. Bu vize sayesinde ülkeye sorunsuz bir biçimde giriş tamamlanır.

Senegal Vizesi için gerekli belgeler arasında pasaport ilk sırada geliyor. Konsolosluk sayfasından alınacak olan form ve aynı zamanda yine buraya hitap eden bir dilekçenin doldurulması gerekmektedir. Pasaport, biyometrik özelliklere sahip olan fotoğraf, rezervasyonların tümü, meslek durumunu gösteren evraklar, kimlik bilgileri, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği hazırlanmalıdır.

Senegal Vizesi

Senegale vize varmı: Senegal vizesi vardır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, bordo olarak da tanımlanmış olan umuma mahsus pasaportları ile seyahat edebilmek için kesinlikle vize başvurularını yapmak, bunu kısa bir zaman dilimi içerisinde tamamlamak zorundadırlar. Bunun için 15 dolar ödenmesi yeterlidir.

Senegal vizesi nasıl alınır: Senegale vize alımı için iki yol sunulmuştur. Ülkemizde yer alan konsolosluk bunlardan birisidir. Resmi şekilde başvuru formunu doldurarak işlemler başlatılır. Aynı zamanda konsolosluğun yetki vermiş olduğu kurumların da öne çıktığını hemen ifade etmek lazım. Buralarda işlem yapılması şarttır.

Senegal vizesi için gerekli belgeler arasında başvuru formu öne çıkar. Dikkatli şekilde doldurulmalıdır. Seyahat sağlık sigortası sürecin bir parçasıdır. Pasaport, yazılmış olan dilekçe,

Senegal vizesi ücreti sadece 15 Euro’dur. Başvuru işlemlerinin yapılabilmesi için bunun mutlaka ödenmesi, ilk tamamlanması gereken süreç olarak dikkat çeker. TL de kabul edilir.

Senegal Konsolosluğu İstanbul ve İzmir şehirlerinde fahri olarak hizmet vermektedir. İletişim numarası ise 0 212 241 83 72 şeklindedir. Eposta adresi ise [email protected]’tir.

Senegal uçak bileti almak THY sitesinden birkaç saniye içerisinde yapılacak olan işlem sayesinde çok kolaydır. Direkt olarak Dakar kentine uçuş vardır. Minimum uçuş süresi ise 7 saat 20 dakika sürmektedir. Vize başvuru işlemlerini yaparken bunu göz önünde bulundurmanız lazım.

Senegal vize başvuru formu Fransızca ve Türkçe olarak tanımlanmıştır. Buna göre isim, soyadı, kızlık soyadı, doğum yeri, uyruğu, medeni hali, sabit adresi, güncel adresi, cep telefonu numarası, mesleği kısmı doldurulmalıdır. Pasaport no, veriliş yeri ve tarihi, bunu sağlayan makam, geçerlilik tarihi eklenmelidir. İstenilen vize tipinin açık bir biçimde belirtilmesi esastır.

Senegal turkiye vize var mi?

Senegal ile Türkiye arasında herhangi bir şekilde vize muafiyeti anlaşması olmadığından dolayı ülkeye girişlerde vize uygulaması bulunmaktadır.

Senegal vizesi kaç günde çıkar?

Senegal vizesinin çıkış süresi ortalama olarak 5 ile 6 gün aralığındadır ancak bu süreç yaşanan yoğunluğa göre daha uzun olabilir.

Senegale nasıl gidilir?

Senegal’e rahat bir yolculuk yapmak isteyenlerin tercihi havayoludur, Türkiye’den başkent Dakara her gün 7 saat süren direkt uçuş düzenlenmektedir.

Oyla! post