Senegal Vize Başvuru Formu - Visa Center

Senegal Vize Başvuru Formu

Senegal Vize Formu İşlemleri

Senegal Yolcu-Bilgi-Formu

Senegal’e iş, aile ziyareti, turist olarak veya öğrenci olarak gitmek isteyen Türk vatandaşlarının öncelikle Senegal Vizesine başvuru yapmaları gerekmektedir. Senegal’de diğer Afrika ülkeleri gibi Türk vatandaşları için ülkeye giriş yapmadan önce vize alınmasını istemektedir.

Vize zorunluluğu bordo pasaport sahipleri için geçerlidir. Siyah ve kırmızı pasaport, yeşil pasaport ve gri pasaport sahipleri için 180 gün içerisinde 90 günü geçmeyen seyahat etme hakkı tanınmaktadır.

Diğer pasaport sahiplerinin Senegal Konsolosluğuna veya konsolosluk tarafından yetki verilen vize merkezlerine başvuru yapmaları gerekmektedir.

Senegal vize başvuruları, ülkemizde Ankara ilinde bulunan Senegal Büyükelçiliği üzerinden yapılmaktadır. Senegal’in Türkiye’de vize verme yetkisi bulunan tek konsolosluk burasıdır. Vize başvurusu yapmak isteyen vatandaşların şahsen buradan müracaat etmeleri gerekmektedir.

Senegal Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulmalıdır?

Vize için gerekli olan evraklar tamamlanmadan önce Senegal vize başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Başvuru formu oldukça basit bir şekilde hazırlanmıştır. Fransızca ve Türkçe olarak hazırlanan form doldurulurken bilgiler eksiksiz ve doğru bir şekilde yazılmalıdır. 24 adet sorudan oluşan başvuru formu doldurulduktan sonra, formun altında yer alan kısım imzalanmalı ve vize için müracaat ettiğiniz tarih doğru bir şekilde yazılmalıdır.

Form isteğe bağlı olarak el yazınız ile veya bilgisayar üzerinden doldurulabilmektedir.

Senegal Vize Basvuru Formu

Senegal Vizesi Türleri

Seyahat türüne göre tercih edeceğiniz vize türleri teslim etmeniz gereken evraklarda da değişiklik olmasını etkilemektedir.  Seçebileceğiniz Senegal vizeleri arasında; çalışma vizesi, turist vizesi, ticari vize ve konferans vizesi bulunmaktadır.

Senegal Vizesi İçin İstenen Evraklar

  • Fotoğraf (Son 6 ayda çekilmiş iki adet biyometrik fotoğraf istenmektedir.)
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Senegal vize başvuru formu (Başvuru formunun eksiksiz bir şekilde doldurulması gereklidir.)
  • Güncel geçerliliği olan pasaport
  • Yurt dışı seyahat sağlık sigortası
  • Banka hesap bilgileriniz (Hesabınızda en az 5 bin TL olmalıdır)
  • Uçak biletleri ve konaklayacağınız yerin rezervasyon belgeleri
  • Zorunlu olmamakla beraber davetiye mektubu

Senegal’e seyahat etmek isteyen vatandaşlarımız sarıhumma aşısı olmalıdır. Sarıhumma aşı kartı (En az 10 gün önceden yapılan aşıya dair) evraklarınızın içinde yer almalıdır. Senegal vize başvurusu sonuçları 4 ila 5 gün içerisinde belli olmaktadır. Ancak bu süre Konsolosluğa bağlı sebeplerden uzayabilmektedir.

Senegal vizesi güncel evrak listesi için https://www.visacenter.com.tr/senegal-vizesi-icin-gerekli-evrak-listesi/ adresini ziyaret edebilirsiniz.
Başa dön tuşu
× Senegal Vizesi