Özbekistan Vize Başvuru Formu - Visa Center

Özbekistan Vize Başvuru Formu

Özbekistan Vize İşlemleri

Özbekistan Yolcu-Bilgi-Formu T

ürkiye’den Özbekistan’a gitmek isteyen gri ve yeşil pasaport sahibi vatandaşların vize alması zorunludur. Diplomatik pasaporta sahip vatandaşların 3 ayı geçmeyen ziyaretleri için vize başvurusu yapma zorunlulukları bulunmamaktadır.

Ancak 3 ayı, yani 90 günü geçen ziyaretlerde diplomatik pasaport sahibi vatandaşlar için de vize zorunluluğu bulunmaktadır. Özbekistan’ı ziyaret etmek isteyen vatandaşlarımızın ilk olarak vize başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir. Önemli: 2018 yılının Şubat ayında alınan yeni bir karara göre Türkiye’den Özbekistan’a gitmek isteyen hususi pasaport, hizmet pasaportu ve umuma mahsus pasaport sahibi olan vatandaşlar, 1 ayı yani 30 günü geçmemek şartı ile Özbekistan’a vizesiz seyahat edebilecektir.

Özbekistan başvuru formu doldurulurken girilen bilgiler doğrultusunda Özbekistan Konsolosluğu sizi yakında tanır. Başvuru formunun Özbekistan’a gitmek isteyen Türkiye vatandaşları için önemi büyüktür. Başvuru formu doğru bir şekilde doldurulmalıdır. Yanlış bilgiler başvurunun olumsuz sonuçlanmasına neden olacaktır. Başvuru formu uluslararası kabul edilen bir belge olduğundan formun yanlış ve sahte bilgiler ile doldurulması suç sayılabilmektedir.

Başvuru formundaki bilgiler ile Özbekistan Konsolosluğu tarafından istenen evraklar arasında uyum olmalıdır. Birbiri ile çelişen bilgiler yine başvurunuzun iptal edilmesi demektir. Özbekistan başvuru formunda seyahat amacınıza göre vize türü belirtilmelidir.

Turistik, ticari, öğrenci ya da aile ziyareti vizelerinden seyahat nedeninize uygun olanı seçmeniz gerekmektedir. Seçtiğiniz vize türü doğrultusunda tamamlamanız gereken evraklar da farklılık gösterecektir. Aynı zamanda konsolosluk tarafından talep edilen vize ücreti de vize türüne bağlı olarak değişebilir.

Vize ücreti Özbekistan Konsolosluğu tarafından belirlenen banka hesaplarına yatırılabilmektedir. Başvuru sürecinin olumsuz sonuçlanması durumunda, vize ücreti iadesi Özbekistan Konsolosluğu tarafından yapılamaktadır. Ozbekistan Vize Basvuru Formu

Özbekistan Vize Belgeleri

Özbekistan vize başvuru formunu doldurduktan sonra ülkeye vize alabilmeniz için bazı evrakları tamamlamanız gerekmektedir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi seçtiğiniz vize türüne göre evraklar farklılık gösterebilir. Aşağıda listelenen evraklar tüm vize türleri için tamamlanması gereken genel evraklardır.

  • Vize talep dilekçesi
  • Özbekistan vize başvuru formu
  • Seyahat bitiminizden sonra 6 aylık geçerliliği bulunan pasaportunuz
  • Nüfus cüzdanınızın 1 adet fotokopisi
  • En fazla 6 ay önce çekilmiş olan 2 adet biyometrik fotoğraf
  • Şahsi banka hesap cüzdanınız
  • Özbekistan seyahatinde konaklayacağınız otel rezervasyon bilgileriniz ve ayrıca uçak biletiniz
Özbekistan vizesi güncel evrak listesi için https://www.visacenter.com.tr/ozbekistan-vizesi-icin-gerekli-evrak-listesi/ adresini ziyaret edebilirsiniz.
Başa dön tuşu
× Özbekistan Vizesi